تاریخ درج خبر : 1391/09/18
کد خبر : ۷۰۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

جعل ویژه‌نامه استانی روزنامه ابتکار توسط افراد سودجو

عده‌ای به صورت غیرقانونی سرمقاله ویژه‌نامه استانی روزنامه ابتکار در تاریخ شنبه 27 آبانماه را در یک برگ کاغذ A4 کپی و مطالبی را نیز به زعم خود و به صورت دست‌نویس تحت عنوان “در کشتی نشستن و با ناخدا جنگیدن؟” به آن اضافه و منتشر کردند.

به گزارش سایت استان،‌ سرمقاله ویژه‌نامه استانی روزنامه ابتکار در شماره دوهزارو 166 با عنوان “آقای استاندار: اصلاح‌طلبی واژه مقدسی است” به قلم مسلم وکیلی بود که با سوء استفاده و جعل لوگو توسط عده‌ای به صورت غیرقانونی تکثیر و در برخی از ادارات و دستگاههای اجرایی شهر یاسوج توزیع شد.

این گزارش حاکی است، انتشار این کاغذ دست‌نویس که بیشتر به شب‌نامه شبیه است بدون هماهنگی با مسئولان و دست‌اندرکاران روزنامه ابتکار و ویژه‌نامه آن در کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته است.

مسلم وکیلی سردبیر ویژ‌نامه استانی ابتکار در این زمینه گفت: اصولاً شب‌نامه نویسی با توجه به فضاهای مجازی که برای فعالیتهای خبری و اطلاع‌رسانی به وجود آمده دیگر منسوخ شده است.

وی با اشاره به اینکه هر چند هم که نمی‌توان این شیوه را به صراحت به شب‌نامه ربط داد، اظهار داشت: ولی نفس کار هم چیزی از این کمتر که ندارد هیچ، تازه شیوه اینگونه مسائل به مراتب ناپسندتر است.

وکیلی با بیان اینکه در این سبک، جعل صورت گرفته و از لوگوی نشریه‌ای سوء استفاده شده است، افزود: اساساً قبل از اینکه این دست نوشته بخواهد نقدی بر گفتاری وارد کند، نقدی بر کردار نگارنده این دست‌نوشته وارد است که با بی‌اخلاقی تمام در عین حالی که اینگونه شیوه‌‌ها فقط توسط افراد ترسو اجرا می‌شود، دست به این کار ناشایست زده است.

سردبیر ویژ‌نامه استانی ابتکار، اذعان داشت: متن دست‌نویس شده در کنار سرمقاله به لحاظ ادبی و نگارشی بسیار سطحی بوده و به دور از هر گونه نقد منصفانه‌ای است به طوری که اصلاً نمی‌توان در رابطه با این نوشته اظهارنظری کرد.

وکیلی خاطرنشان کرد: از دستگاههای ذی‌ربط انتظار می‌رود برای جلوگیری از تکرار چنین کارهایی در فضای اجتماعی که موجب بداخلاقی‌ می‌شود، چاره‌اندیشی کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • افشین گفت:

  با تشکر از جناب وکیلی بخاطر نوشته بجا و زیباشون حیفه با این کارا این دست نوشته رو خراب کنیم این دوستمان میتوانست مطلب اصل رو کپی و اشاعه فرهنگ مینمودند

 • سعید گفت:

  بابا مگه کسی عقل نداشته باشه بیاد این جعل و دست نوشته رو باور کنه چون خیلی تابلو هست و کار بچگونه ای هستش

 • ناشناس گفت:

  واقعن جای تاسفه که افرادی به این شیوه میخوان تخریب بکنن،بصورت کپی و دست نویس،حداقل کمی حرفه ای تر…آفرین به آقای وکیلی بخاطر مطلب استاندار

 • شهریار گفت:

  با سپاس از جناب وکیلی هم به سبب نقدشان بر استاندار و هم به سبب اخلاق حرفه ای که در رابطه با مساله ی پیش آمده از خود نشون دادن

پربازديد