تاریخ درج خبر : 1391/09/18
کد خبر : ۷۰۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف 290 میلیارد ریال ارز قاچاق در عملیات شناسایی نیروهای امنیتی استان

سایت استان: دبیر کمیسیون اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان از عملیات کشف و ضبط 290 میلیارد ریال ارز قاچاق در استان توسط مأمورین نیروی انتظامی و سایر نهادهای امنیتی استان در راستای اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای با قاچاق کالاو ارز خبر داد.
سید رحمان زمانی مدیرکل امنیتی و انتظامی با بیان مطلب فوق گفت: بنا بر گزارشات واصله از سوی دستگاه های متولی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه در هفت ماهه اول سال جاری بالغ بر 361 میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال 90 افزایش 280 درصدی داشته است.
وی ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه در هفت ماهه اول سال 90 را 95 میلیارد دانست.
مدیرکل امنیتی و انتظامی گفت: تعداد متهمین قاچاق کالا و ارز دستگیر شده در هفت ماه اول سال جاری 789 نفر و 909 پرونده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد کاهش داشته است.
وی آمار متهمین دستگیر شده هفت ماهه اول سال 90 را یک هزار و 249 نفر و هزار و 164 پرونده عنوان کرد.
دبیر کمیسیون اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عمده کشفیات قاچاق کالا و ارز را شامل پوشاک،‌کیف و کفش،‌پارچه، لوازم یدکی خودرو و موتور سیکلت،‌لوازم آرایشی و بهداشتی،‌تجهیزات پزشکی،‌تلفن همراه و لوازم جانبی،‌ماهواره،‌انواع اسلحه، آثار باستانی و میراث فرهنگی،‌دارو،‌برنج،‌آرد،‌مشروبات الکلی،‌فرآورده های نفتی،‌مواد نیرو زا و … دانست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • جمشیدبسم الله گفت:

    دلارها را به بانک مرکزی بدید که کم نیاره و تزریقش کنه به بازار تا کمبود ارز رفع بشه.

  • ککا گفت:

    ارز مکشوفه دلار بود یا …؟

پربازديد