تاریخ درج خبر : 1392/06/10
کد خبر : ۷۱۰۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

علوم موجود در دانشگاههای کهگیلویه و بویراحمد در راستای نیاز استان نیست

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: علوم موجود در دانشگاههای استان در راستای نیاز این استان نیست و نتوانسته به خوبی مشکل بیکاری را کاهش دهد.

به گزارش سایت استان، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی  در دیدار جمعی از اساتید دانشگاههای استان اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد استانی غنی است که 10درصد آب، 28 منابع نفت و گاز کشو را دارد و نیمی از آن پوشیده از جنگل است اما با این همه، ناله ها از محرومیت استان بلند است.

وی با بیان اینکه استان از ظرفیتهای انسانی بالایی نیز برخوردار است، افزود: آمار بالای دانشجویان دانشگاههای استان یکی از نمونه های این ظرفیت بزرگ در استان است.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه علوم موجود در دانشگاههای استان در راستای نیاز استان نیست، اظهار داشت: رشد علمی  زمانی می تواند مثمر ثمر باشد که بر پایه فهم بوده و نیازهای جامعه نیز در آن دیده شود.

وی با بیان اینکه رشد علمی به تنهایی مطلوب نیست و باید در کنار آن رشد فکری و عملی باشد، بیان داشت: فرآوری و زایندگی علم باید برای جامعه ثروت ایجاد کند.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه رشد عملی مشکل جدی ماست، گفت: علت اینکه کشاورزی، صنعت، فرهنگ و .. دانش بنیان نیستند، این است که مسئله علم و فکر مقدمه عمل نشده است.

وی تاکید کرد: تا رفتارهای فردی و اجتماعی ما در حوزه های مختلف بر پایه علم و فکر نباشد و رشد عملی وجود نداشته باشد، رشد روحی یا انسانی نیز اتفاق نمی افتد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: عملهای صحیح بر پایه دانش و اندیشه می تواند زمینه را برای رشد روحی انسان آماده کند.

وی با بیان اینکه تصمیمات سیاسی برای سرایدار و منشی یک اداره نشان دهنده مشکل دار بودن رشدهاست، گفت: بزرگ شدن انسان به رشد روحی و اثر و ثمر اوست و نقشی که برای جامعه ایفا می کند.

برخی از اساتید دانشگاههای استان نیز در این نشست به بیان پاره ای از مشکلات استان و دانشگاهها پرداختند.

نبود دانشگاه صنعتی در استان، لزوم توجه به مبحث پژوهش در دانشگاهها، لزوم تدوین نقشه جامعه توسعه علمی استان، استفاده از همه ظرفیتها و قابلیتها برای توسعه استان، استفاده از نظرات دانشگاهیان در مسائل مختلف استان، همکاری دستگاههای اجرایی با دانشگاهها و… از جمله مباحث مطرح شده توسط اساتید در این نشست بود.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد