تاریخ درج خبر : 1391/03/20
کد خبر : ۷۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

هزینه نیم تا سه درصد سهم اعتبارات پژوهشی الزامی شد

مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال هزینه سهم نیم تا سه درصد اعتبارات تملک دارائی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای دستگاه‌های اجرائی در امر پژوهش الزامی است.

سیدحسین کاظمی در جمع خبرنگاران در یاسوج با بیان اینکه، هزینه این اعتبار برای دستگاه‌های اجرائی پیشتر مجاز بود و از پارسال تاکنون الزامی شده است، تاکید کرد: دستگاه‌های اجرائی نسبت به برنامه‌ریزی لازم جهت صرف این اعتبارات در حوزه تحقیق و پژوهش اقدام کنند.

وی به مدیران دستگاه‌های اجرائی استان اظهار کرد: با توجه به اینکه سال مالی 90 تا 31 تیرماه سال جاری است، سهم پژوهش از محل اعتبارات تملک‌ دارائی‌های سرمایه‌ای تا آن تاریخ هزینه شود.

مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه، تحقیق و پژوهش زیربنای هرگونه تصمیم گیری، برنامه‌ریزی و اجرا است، خاطرنشان کرد: امسال تدوین اولویت‌های تحقیقاتی استان بر مبنای نیازها، توانائی‌ها و استعدادها انجام می‌شود و به موضوعات پژوهش از طریق کارگروه مربوطه و کارگروه هشتگانه استان پیگیرهای و تاکیدات لازم انجام خواهد شد.

کاظمی تصریح کرد:امسال سال تحول در حوزه پژوهش است و پیگیری تدوین ساز و کار تشکیل مراکز پژوهشی غیر دولتی در برنامه 91 می‌باشد.

وی به تشکیل و فعال کردن شورای تخصصی تحقیقات استانداری در امسال اشاره و اضافه کرد:از دیگر برنامه‌ها حمایت از تحقیقات و ایجاد انگیزه در محققان و ارتباط بیشتر مراکز پژوهشی و دانشگاه‌های استان است.

.

.

.

.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد