تاریخ درج خبر : 1391/09/19
کد خبر : ۷۱۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

نطق میان دستور تاجگردون در مجلس

سایت استان: غلامرضا تاجگردون در نطق میان دستور خود با اشاره به برخی مشکلات حوزه انتخابیه متبوعش، گفت: من از دیار، خطه و سرزمینی هستم که مردم آن سال‌هاست ستاره در آسمان خود ندیده‌اند، دود و شعله‌های گاز و نفت را قریب یک صد سال است می چشند و می بلعند تا با گلوی آغشته به دود، نفت کرسی‌های این صحن را سبز نگه دارند. مردمان با صداقت لر و کرد که می سوزند تا چراغان پرنور و شبرنگ های تهران و در دیگر خطه ایران زمین پرفروغ بماند.

وی تصریح کرد: من از دیاری هستم که ذره ای از خدمت را همچون کوه های زاگرس پاس میدارم و به فرموده امامان زبان گله نداشتن را نمی دانند، و از دیاری هستم که به فرموده رهبر عزیزمان بیماری فقر در این خطه مزمن است. من از استان کهکیلویه و بویر احمد و گچساران سخن می گویم، خطه ای که قریب 20درصد منابع نفتی و گازی کشور را تامین و بسیاری از مسئولان اجرایی و حتی شما نمایندگان جایگاه این خطه را بر ایران زمین نمی دانید. بیراه نگفتم اگر ادعا کنم که این استان و خطه نفت خیز گچساران تنها خطه نفت خیز کشور است که حتی یک دلار سرمایه گذاری منتج به نتیجه در نفت و گاز در صنایع پایین دستی آن صورت نگرفته است.
نماینده گچساران ادامه داد: نمی دانم گناه سوز سرمای زمستان و استخوان پیرزن و پیرمرد بابا کلانی که از گاز زیرپای آنها اقصا نقاط ایران گرم می شوند و خود در سرما می سوزند به گردن که اندازیم؟ نفت را انفال می دانند و حتی از هزینه آلایندگی آن هم بی بهره اند. آب‌های جاری بر دره ها و کوه ها را پشت سدها نگه می دارند و به دورترین نقطه ایران منتقل می کنند و زمین های کشاورزی خشک و مردمشان در تابستان گرم لع لع زده و تشنه اند.
تاجگردون در ادامه خطاب به دولتمردان و مجلسیان گفت: آوازه بی تدبیری مان آوازه خاص و عام شده است. اقتصاد تحریمی مان را مطابق میل دشمنان بد اداره می کنیم. منابع مان را سهل و آسان می سوزانیم و چرا کسی پاسخگوی این همه تاراج ارز و ذخایر کشور نیست، چرا وکیل مردم نامحرم است از داشتن اطلاعات و رانت خواران محرمند و صاحبان ملک ایران زمین؟
وی ادامه داد: صدها میلیارد درآمد نفتی مان کجاست؟ چرا با ارزش ترین عایدیمان از منابع نفتی حسرت در اقتصاد باشد؟ تولید کم رنگ و بی رمق، مردم نگران از افزایش قیمت ها و آینده زندگی شان، صف بیکاران طویل تر و نمودار تورم فزاینده تر و دلار های نفتی به واسطه بی لیاقتی برخی از ماها سوخته تر و ریال ما بی ارزش تر و شما دولتیان و ما مجلسیان به فکر آینده سیاسی مان.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تورم نقطه به نقطه مهرماه گفت: تورم به نقطه و عدد وحشتناک 58 درصد رسیده است. چه شده و به چه سفره بی کرانی دست یافته اید که در یک سال گذشته قریب به 11 میلیارد ریال صرف سفارش خودرو شده است؟ دعوای این مجلس، مجلس قاجار است و این دولت، دولت رضاخان قلدر است؛ ره به جایی نمی برد و نانی برای ملت نمی شود. اینکه با لج و لجبازی بودجه را به موقع ندهیم و همه مملکت را برخلاف فرمایش رهبری معظم معطل انتخابات ریاست جمهوری سال آتی کنیم، ره به جایی نمی برد. بیش از 6 ماه از تاریخ مجلس ما گذشت، اما هنوز به دنبال این هستیم که چگونه جلو رفتارهای غیرقانونی را بگیریم. نه دولت و نه مجلس نتوانسته اند به آینده نیم نگاهی داشته باشند.
وی گفت: بدانید و بدانیم چند صباحی بیش نیستیم. جسارت کرده و تمام قد در برابر ملت سرعذرخواهی فرود آوریم و بدانیم که روزی از این صحنه خواهیم رفت و بگذاریم در آخرین کلمان اگر افتخار نباشد روی عذرخواهی داشته باشیم. دولت محترم آخرین ماه های شما فرا رسیده، نظم را آنچنان که قاعده عقل است بر رفتار حاکم کنید. می دانید شرایط اقتصادی کشور خاص است. اما آنچه که در این شرایط مطلوب است، ارامش و نظم در امور است. از فهم عدم ارسال بودجه در موعد مقرر عاجزم.

منبع:خبرآنلاین

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  فرق اصلاح طلبان از ادبیاتشان پیداست ،

 • ناشناس گفت:

  نمایندگان ما تا الان در مجلس خواب بودن باز هم جای بسی ایراز امیدواری است همه باید از این حرکت حمایت کنند مخصولا مقامات استانی که فکر نکنم … که غیر بومی باشد دلش برای این استان و این شهر بسوزد

 • ناشناس گفت:

  واقعا عالی بود

 • حق گفت:

  دمت گرم تاج به خدا همین که میگی مردی

 • علی کرم شجاعی ؛بوستان گفت:

  تاجگردون مرد عمل ؛حراح اقتصاد بیمار ایران ؛شیرمردی از دیار زاگرس وحامی ماوهمه محرومین به حضرتعالی افتخار می کنیم ؛شما حرف دل مارا زدید؛درقلب فقرا ومستضعفین جای داری ؛شما افتخار استان وکشور ایران هستی .

پربازديد