تاریخ درج خبر : 1391/09/19
کد خبر : ۷۱۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نشریات جوان استان نیازمند حمایت جدی

رئیس خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدواریم راه اندازی خانه مطبوعات و سرای روزنامه نگاران در استان کهگیلویه و بویر احمد پاسخگوی نیاز جدی نشریات باشد.
به گزارش سایت استان، زریر حجتی با اشاره به اینکه فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه نشر و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی از جایگاه بسیار بالا و ارزشمندی برخوردار است، افزود: رسانه‌ها به عنوان یکی از موثرترین ابزار در میادین تقابل در حوزه فرهنگ و اندیشه شناخته شده است.

وی اظهار داشت: ماموریت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در هدایت و جهت دهی به فعالیتهای فرهنگی در ابعاد مختلف گفتاری، نوشتاری ودیداری از اهمیت خاصی برخوردار است و جا دارد از خدمات متولیان و مسئولان امر به پاس خدمت در عرصه فرهنگ و نشر تقدیر کنیم، ضمن‌آنکه با عنایت به ماهیت فرهنگی انقلاب اسلامی و تاثیرگذاری فرهنگ در افکار و اذهان جهانی باید هرچه بیشتر در این عرصه بر دامنه فعالیتها بیفزاییم.

حجتی افزود: انتظار داریم استان کهگیلویه وبویراحمد به عنوان یکی از استانهای دارای سابقه فرهنگی و دینی در این حوزه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه گرچه مدیریت ارزشی این نهاد در راستای رسالت فرهنگی خویش تلاشهای گسترده ای در دوران تصدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان داشته است، بیان داشت:  اکنون استان دارای 46 نشریه است اما می طلبد که در بخش “روزنامه” نیز باعنایت به جمعیت استان و ضرورت ایجاد رقابت به منظور توسعه کیفی و حرفه ای شدن توجه ویژه ای صورت گیرد.

رئیس خانه مطبوعات استان گفت: نشریات در استان جوانند و برای پویایی و اطلاع رسانی، در حوزه اقتصاد رسانه به شدت نیازمند دستگیری و حمایت‌اند، زیرا که ظرفیت استان پاسخگوی این نیاز مالی برای هزینه های سرسام آور چاپ و نشر نیست و تنها در قالب یارانه های کاغذ می توان از بروز آسیب ها جلوگیری کرد.

حجتی یادآور شد: تأمین اعتبار برای برگزاری کارگاه های آموزشی رسانه در ارتقای سطح علمی و آگاهی این قشر، رفع مشکلات و دغدغه های رفاهی به ویژه در حوزه مسکن افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه از ضروریات در حوزه رسانه‌ها و مطبوعات استان است.

زریر حجتی بازنشسته آموزش و پرورش و مدیر مسئول هفته نامه” عصر انتظار ” در استان هستند که به عنوان رئیس خانه مطبوعات استان مشغول به کار شده‌اند.

منبع: سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرهنگی گفت:

    درود بر فرهنگی اهل قلم

  • هدایhgت گفت:

    توجه چراغ سبز صابری به هدایتخواه وتاجگردون بریده سه عکس از سه روزنامه متفاوت بود متاسفم خودتان ……….هستید حتی عکس هدایتخواه وعکس تاجگردون چشمی به هم ندارند وشخص ثالثی هم نمیتواند انها را پیوند زند این کجا وان کجا

پربازديد