تاریخ درج خبر : 1391/09/20
کد خبر : ۷۱۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اعلام اسامی طوایف خوش برخورد در صدا و سیمای استان

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از راه‌های کاهش نزاع‌های دسته‌جمعی در این استان را استفاده از روش تشویق دانست و گفت: صدا و سیما نام طوایف خوش‌برخورد را اعلام کند.

به گزارش سایت استان،‌ غلامعلی رضوانی در جلسه کار گروه اجتماعی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد انجام فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر در بروز نزاع‌های دسته جمعی و فردی را اثرگذار دانست و اظهار کرد: واسطه شدن در حل و فصل نزاع‌ها بسیار خوب بوده که باید از سوی ائمه جماعات، آموزش و پرورش، صدا و سیما و دیگر دستگاه‌های تاثیرگذار اقدامات لازم اعمال شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:‌ باید تبلیغات لازم برای بروز آسیب‌ها و زیان‌های موجود در نزاع‌ها در سطح مهد کودک‌ها و مدارس نهادینه شود تا کودکان از ابتدا با این امر و عوارض ناشی از آن آشنا شوند.

رضوانی خاطرنشان کرد: با وجود قومی قبیله‌ای بودن کهگیلویه و بویراحمد و میزان درگیری‌های جمعی در آن برای مقابله با نزاع‌های دسته جمعی در سطح شهر نیروی انتظامی و دستگاه‌های متولی از زندانی کردن متخلفان تا آنجا که ممکن است خودداری کرده چرا که باید آن‌ها را به صورت نقدی جریمه کرد تا از این طریق و افزایش میزان جرائم نزاع‌ها کاهش پیدا کند.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: صدا و سیما نام افراد صالح و اقوام و گروهای قومی که میزان درگیری و نزاع‌های خیابانی کم‌تری نسبت به دیگر افراد و گروه‌ها را دارند از سیمای استانی اعلام کنند چرا که این امر اقدام خوب و اثرگذاری است.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی از تشدید اختلافات و دخالت اطرافیان در نزاع‌ها جلوگیری و اقدام کنند تا شهری آرام و به دور از درگیری داشته باشیم چرا که بروز درگیری در جامعه با چنین معضلاتی خود سبب دیگر مفاسد و مشکلات می‌شود.

رضوانی به ستاد صیانت از حقوق شهروندان اشاره کرد و گفت: شورای انقلاب فرهنگی 26 دستگاه فرهنگی را در اواخر سال 84 دسته‌بندی کرده که کارشناسان و متخصصان اثرات بی‌حجابی و بی‌عفتی را در سطح جامعه بیان کرده که باید اقدامات لازم جهت جلوگیری از معضلات را اعمال کنند.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: تمام دستگاه‌ها، نهادهای اجرایی و متولیان امر با همکاری و همراهی هم سعی بر کاهش و جلوگیری از معضلات اجتماعی و عوامل پیش روی نزاع‌ها و اثرات بی‌حجابی داشته باشند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد