تاریخ درج خبر : 1391/09/20
کد خبر : ۷۱۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

10 هزار معتاد مواد مخدر در استان وجود دارد

سایت استان: معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 10 هزار معتاد مواد مخدر در استان وجود دارد.

غلامعلی رضوانی روز دوشنبه، 20 آذر در کارگروه اجتماعی و فرهنگی سخن می گفت، افزود: هشت هزار تن مواد مخدر تجارت کشور افغانستان می باشد که در همسایگی ما این مواد رابه کشورهای مختلف قاچاق می کند و کشور ما از جمله کشورهایی است که در بحث مواد مخدر متحمل آسیب ها و خسارت فراوانی شده و عده ای در مبارزه با این بلای خانمان سوز شهدای زیادی در این زمینه داده و خواهیم داد.

وی اظهار کرد: بر اثراین تعداد 10 هزار معتادی که در استان وجود دارد 70 تا 80 هزار نفر دیگر در معرض ابتلا به مواد مخدر هستند چراکه این افراد به عنوان پدر، برادر و عضو یک خانواده هستند و دیگران را به مواد مخدر نیز آلوده می کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:برای کاهش ابتلا افراد به مواد مخدر نیروی انتظامی باید از تمام استعدادها و توانمندی خود در جهت مهار باندهای مواد مخدر و کاهش ابتلا افراد به مواد استفاده کند و مدیران و مسوولان می توانند نیروی انتظامی را در رسیدن به این هدف یاری کنند.

رضوانی نقش خانواده ،آموزش و پرورش و صدا و سیما و رسانه ها را در آگاهی دادن به مردم را بسیار موثر دانست و عنوان کرد:بسیاری از دستگاه های اجرایی در استان برای جلوگیری از مصرف مواد مخدر از نبود بودجه گلایه دارند که در شرایط اقتصادی و مقاومتی و تحریم های حاکم بر کشور باید ادرات استان با کمترین بودجه و امکانات بهترو موثر کارها را برای نشاط مردم و جلوگیری از خماری و کسالت آنها انجام دهند.

وی ادامه داد:اشتغال بعد از رهایی از اعتیاد در تمام زندان ها پیش بینی شده و تمام آموزش های فنی و حرفه ای در زندان به افراد متقاضی آموزش داده می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابرازکرد:شماره تلفن 09628 به عنوان کد مبارزه با اعتیاد در سطح ملی است که افراد می توانند بااستفاده از این شماره سوالات و مشکلات خود را در زمینه اعتیاد در میان بگذارند.

رضوانی در خصوص نزاع دسته جمعی و درگیری ها در استان بیان کرد:برای جلوگیری از وقوع نزاع دسته جمعی در بین مردم استان باید فرهنگ سازی شود که این فرهنگ سازی باید از دوران کودکی به کودکان و نوجوانان ما آموزش داده شود و آنها را نسبت به پیامدهای نزاع و درگیری در جامعه آگاه کرد.

وی تصریح کرد:قوه قضاییه باید افراد درگیر در نزاع دسته جمعی را به زندان نفرستاد بلکه جریمه نقدی شوند چراکه جریمه نقدی شدن برای بعضی از افراد از بردن آنها به زندان بدتر است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان به موضوع حجاب و عفاف اشاره و اضافه کرد:متاسفانه بسیاری از بدحجابی ها و بدعفافی ها در جامعه باعث فروپاشی خانواده ها شده که باید کارهای زیادی در این زمینه انجام داده شود.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد