تاریخ درج خبر : 1391/09/20
کد خبر : ۷۱۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد استاندار از آمارهای متناقض مدیران

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت آماردهی برخی مسئولان این استان انتقاد کرد و گفت: تناقض در آمارها و اعلام آمارهای متفاوت از زبان چند مسئول، نتیجه‌ای جز بدبینی برای مردم و جامعه ندارد.
سید حسین صابری عصر دوشنبه در کارگروه طرح آمایش سرزمینی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ارائه به موقع آمار و مهم‌تر از آن ارائه آمار صحیح و دقیق از بخش‌های مختلف توسعه‌ای از سوی مدیران موجب تسریع در توسعه استان می شود.

صابری بیان کرد: مبنای هر تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی اطلاعات و آمار صحیح و واقعی است که مسئولان بخش‌های مختلف باید این موضوع را مورد توجه جدی قرار دهند.

طرح آمایش سرزمینی استان هنوز به نتیجه نرسیده است

وی تصریح کرد: طرح آمایش سرزمینی در این استان از سال 85 کلید خورده ولی متأسفانه هنوز به نتیجه نرسیده است و امروز که دوباره پیگیری این طرح از سر گرفته شده، آمارها و اطلاعات استفاده شده در این طرح به روز نیستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اگر چه پیشنهاد من در خصوص طرح آمایش سرزمینی توقف آن است ولی اگر مشاور این طرح می‌تواند معجزه کند و طرحی مناسب آماده نماید، کار را ادامه دهد.

وی به روز نبودن اطلاعات و آمار در این استان و عدم تعهد مدیریتی را از جمله دلایل خود برای پیشنهادش در رابطه با عدم اجرای این طرح عنوان کرد.

صابری با تأکید بر نقش آمار و اطلاعات در برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های مدیریتی، اظهار داشت: اطلاعاتی که در طرح آمایش سرزمینی این استان مبنا قرار گرفته، مربوط به سال 85 است که از آن روز تاکنون، کهگیلویه و بویراحمد تغییرات زیادی کرده است.

وی شرط خود برای موافقت با ادامه اجرای طرح آمایش سرزمینی را تهیه آمار به روز و نظرات کارشناسی در بخش‌های مختلف آب، گردشگری، نفت، راه و کشاورزی عنوان کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی در این این استان دو هفته مهلت دارند تا آمار به روز و واقعی خود را در بخش‌های مختلف به منظور تهیه طرح آمایش سرزمینی آماده کنند.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد