تاریخ درج خبر : 1392/06/11
کد خبر : ۷۲۱۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تعریف دولت از اشتغال نامتعارف است!

سایت استان: مدیر مسئول نشریه ندای ایل گفت؛ بیکاری به شکل عجیب و تامل برانگیزی منجر به آشفتگی در خانواده ها و سرخوردگی در جامعه جوان شده است.

بیکاری5

این کارشناس مطبوعاتی با بیان اینکه وجود بیکاری تهدید و ندای زنگ خطر است، اذعان داشت: جای تشکر دارد از اینکه مجلس در این برهه زمانی حساس در کنار مسئولان با درک جدی بودن معضل اشتغال در کشور، و دشواری ورود جوانان به بازار کار، و جود این خطر را خوب احساس ‌کرده و در همین راستا کمیته هماهنگی اشتغال و ناظران استانی در این ارتباط شکل داده اند.

وی با اشاره به موضوع بیکاری بعنوان یک پدیده شوم اظهارداشت: رفع بیکاری در سال های اخیر به یکی از مهم ترین و جدی ترین خواسته های مردم و خانواده ها ازدولت تبدیل شده است.
محمود مومن نسب خطاب به مجلسی ها و دولتی ها و استانداران تاکید نمود؛ با توجه به شرایط اقتصادی، وضعیت تورم، جمعیت میلیونی دانشجوی فارغ التحصیل متقاضی کار و جمعیت در انتظار شغل، و از طرفی رقم پایین و بسیاراندک شاغلان واقعی سالانه، اگر اقدام اساسی و فوری راجع به ساماندهی اشتغال نشود، مشکل بیکاری در آتی بحرانی خواهد شد. صاحب امتیاز نشریه محلی ندایی ایل گفت: حل مشکل اشتغال پایدار نیازمند اصلاح زیرساخت‌ها و وجود اراده‌ای علمی، منسجم، مصمم و مستمر است.
مدیر مسئول نشریه ندای ایل درخصوص تعریف اشتغال اظهارداشت: اشتغال یک فرآیند است و تعریف دولت های سابق از اشتغال که هر کس یک ساعت در هفته کار کند شاغل محسوب میشود، تعریفی نامتعارف است. چرا که با یک ساعت کار در هفته، هیچ کس قادر نخواهد بود جزئی ترین احتیاجات خودش را تامین کند، چه برسد به اداره یک خانواده?????
مومن نسب گفت: اتکای صرف به تامین اعتبار و پرداخت تسهیلات بانکی بعنوان بخشی از پارامترهای ایجاد اشتغال بدون درنظر گرفتن سایر پیش نیازها مانند مهارت آموزی نیروی کار، هماهنگ کردن دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و فنی و حرفه ای با نیازهای بازار کار، حذف رشته های اشباع شده و سوق دادن جوانان به مشاغل مورد نیاز و…..به هیچ وجه نتیجه بخش نیست.
این کارشناس حوزه رسانه و مطبوعات در ادامه پیرامون کاهش بیکاری گفت:‌ بهتر است جهت ایجاد منحنی معکوس در بیکاری، تمرکز و تدبیر اصلی دولت و مجلس به رفع مشکلات و تناقضات مربوط به قوانین ومقررات دست پاگیر و تنظیم قوانین مناسب، ساده سازی شرایط راه اندازی کسب و کار مولد، رفع منطقی مشکلات مربوط به تحریم ها، زمینه ورود سرمایه گذارخارجی و جذب منابع و تکنولوژی خارجی، اصلاح تعاریف اشتغال و فرصت شغلی، توجه جدی به کارایی و جذب سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی، افزایش ظرفیت های تولید و به نتیجه رساندن به طرح‌های نیمه‌تمام و حمایتهای لازم از بخش های تولید، کشاورزی و خدمات جهت اشتغال پایدار باشد.
مومن نسب در پایان در پی درج مطلب خبری مبنی بر انتخاب آقای غلامحمد زارعی با 136 رای بعنوان ناظر بر امر اشتغال استان، تصریح نمود: امید است آقای حاج زارعی با همراهی و پشتوانه 136 رای نمایندگان، خصوصا حمایت آقای دکترتاجگردون که از جایگاه علمی مرتبط در این زمینه برخوردار است رویکرد جدیدی در ارتقای ظرفیت های اشتغال بخصوص در استان برای خیل بیکاران ایجاد کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد