تاریخ درج خبر : 1391/09/22
کد خبر : ۷۲۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

جعل عنوان چرا؟ به درد سواد اطلاعات IT خودتان برسید

سایت استان: در خصوص شکایت عصر دنا از سایت استان مبنی بر اینکه رتبه ایشان را در گوگل دزدیده اند و به اصطلاح جعل عنوان نموده اند پس از بررسی کوتاهی که از وب سایت ایشان داشتم مطالبی خدمت این دوستان عرض میکنم که راهگشاری کارشان باشد تا از این خواب خرگوشی بواسطه نداشتن سواد لازم در حوزه فناوری اطلاعات بیدار شوند.

با مراجعه به وب سایت برای اولین بار متوجه شدم که این سایت به شدت از ضعف طراحی رنج میبرد. به طوری که وارد وب سایت که میشوی یاد روزهای اولیه اختراع اینترنت در دوران وب 1 میفتی که با رنگ های تند و زننده وب یکی وب سایت ها رو آذین بندی میکردند. استفاده بیش از حد از تصاویر سنگین تبلیغاتی در صفحه ابتدایی و نداشتن عنوان و تگ های مناسب برای تصویر یک ضعف وحشتناک در طراحی وب سایت می باشد. جالب اینکه بسیاری از این تبلیغات به هیچ لینکی منتهی نمیشوند. بارگزاری اولیه سایت به شدت سنگین بوده و مدت زمانی حدود 61 ثانیه را برای نمایش سایت باید در انتظار بمانید. نتیجه آنالیز زیر موید این مطلب می باشد: آنالیز سرعت بارگزاری سایت استان : http://gtmetrix.com/reports/www.k-b.ir/mw7bLfGm آنالیز سرعت بارگزاری عصر دنا: http://gtmetrix.com/reports/www.asredena.com/fEYiAEnJ حتی سورس پیج اولیه سایت بسیار سنگین بارگزاری میشود که میتواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد. استفاده بیش از حد از کد های جاوا اسکریپت که در حال منسوخ شدن هستن بر این موضوع تاثیر بسیار زیادی دارد. نگاهی گذرا به کلمات کلیدی وب سایت عصر دنا نشان از نا آگاهی مطلق مسئولین وب سایت عصر دنا از اصول طراحی وب و فنآوری اطلاعات می باشد. و جالب تر اینکه متا تگ فوق العاده مهم description اصلا در این وب سایت تعبیه نشده است. تست کد نویسی زبان HTML سایت عصر دنا نیز به روایت معتبر ترین سایت موجود حاوی 253 خطا و 8 هشدار خطرناک می باشد. موارد دیگر از حوصله بنده برای بررسی خارج بوده. اما فقط یه نگاه ساده کاربر بین دو وب سایت برتری طراحی و فنی و حتی معنایی خبر ها به سادگی مشخص میگردد. راستی این همه پول تبلیغات( پنجاه میلیون تومان) از کدوم یک از تبلیغات وب سایت عصر دنا بدست میاد. من نمیدونم.

احمد محمدی نسب- کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و شبکه وب مستر Freedanload.com

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دوست عزیز جناب آقای محمدی در طی یادداشتی با عنوان سواد دیجیتالی لازمه کار اهالی رسانه برخی از موارد رو به این دوستان یادآور شده بودم اما کسی که خودش رو به خواب زده هیچ وقت نمیشه بیدارش کرد.

    سپاس از شما مهندس عزیز که خیلی خوب این مسئله رو بازکردین.

    شما رو از نسخه قبلی سایت استان میشناسم و به توانایی های شما ایمان دارم.موفقیت فری دانلود هم ما حصل همین توانایی مثال زدنی شماست

    موفق و موید باشید

پربازديد