تاریخ درج خبر : 1392/06/13
کد خبر : ۷۳۶۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

شهردار با رای حداقلی شورا موفق نخواهد بود

یک عضو شورای شهر یاسوج گفت: شهرداری که رای حداقلی اعضای شورای شهر را داشته باشد، به هیچ وجه در رفع مشکلات عدیده شهر موفق نخواهد بود.

به گزارش سایت استان، علی علی پور افزود: شهردار باید پشتوانه آرا داشته و از حمایت حداکثری اعضا برخوردار باشد تابتواند بر مشکلات فائق آید.

وی بیان کرد: تلاش ما بر این بود که یک تیم جوان درکنار چندین عضو با تجربه در شورا بتواند بهترین نتیجه را رقم زند نه اینکه عده ای به صرف اینکه در اکثریت هستند بروند و در خفا و بدون مشورت با سایر اعضای شورا، فردی را برای شهرداری انتخاب کنند.

IMG13390245

علی پور تصریح کرد: همه اعضا باید در تصمیم‌گیری‌ها دخیل باشند و این شیوه که بدون نظرخواهی از همه اعضا فردی انتخاب شود، صحیح و درست نیست.

شهرداری که 20 میلیارد بدهی دارد باید با دولت تعامل داشته باشد

این عضو شورای شهر یاسوج بیان داشت: باید در وهله اول سرپرستی برای شهرداری مشخص می شد و در فرصتی مناسب همه اعضای شورا به دنبال انتخاب یک شهردار متخصص، توانمند و متعهد باشند.

وی با بیان اینکه برای شهردار شهری چون یاسوج باید ویژگی هایی تبیین شود، گفت: شهردار جدید باید علاوه بر داشتن تخصص، تعهد، تجربه و توانمندی، با استاندار، وزارت کشور، مدیران اجرایی و… تعامل داشته باشد.

علی‌پور اظهار داشت: شهرداری یاسوج از نظر مالی بسیار مشکل دارد و آنطور که گفته می‌شود از 10 تا 20میلیارد تومان بدهی از سنوات گذشته دارد براین اساس کسی که شهردار می شود باید تلاش کند در یک بازه زمانی دوساله این بدهی‌ها را پرداخت کند.

وی تصریح کرد: شهرداری یاسوج منابع درآمدی پایدار ندارد و عوارض مردمی و… کفاف هزینه‌ها را نمی‌کند بنابراین نیاز است که شهردار با دولت تعامل داشته باشد تا بتواند از وزارت کشور و استانداری اعتبار جذب کند.

شاخصی برای انتخاب شهردار در شورا تعیین نشده است

علی‌پور تاکید کرد: بارهابه اعضای شورا گفتم که اولویتها و شاخص‌هایی برای شهردار آینده شهر تعریف کنیم و هر کس که واجد این شاخص‌هاست بیاید و با حضور همه اعضا مصاحبه دهد اما متاسفانه چنین اتفاقی تاکنون نیفتاده است.

این عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه باید به دنبال گزینه ای بومی و یا غیر بومی قوی باشیم، اظهار داشت: مخالف گزینه غیربومی نیستیم و اکثریت مردم هم نظرشان بر همین است زیرا یکی از محسنات گزینه غیربومی این است که دیگر مسائل قومی و قبیله ای در کار او دخالتی نخواهد داشت.

علی‌پور با بیان اینکه به گزینه بومی قوی نیز معتقد هستم، بیان داشت: همین الان اگر همه اعضا بیایند و گزینه ای قوی که دارای شاخص های مختلف باشد معرفی کنند، همه به او رای خواهیم داد.

علی‌پور با بیان اینکه باید بر شعارهای‌مان و وعده‌هایمان به مردم پایبند باشیم و نباید رای مردم را به برخی منفعت‌ها بفروشیم، گفت: آینده شهر نباید قربانی مسائل قومی و یا سیاسی و سهم خواهی ها شود.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  اگه مهندس علی پور وخانم زمانی برای شهردارتصمیم می گرفتن.این شهرکه نه آسفالتی داردنه خیابانهای درستی؛بهترین شهردار راانتخاب می کردن%%%%%%

 • موكل گفت:

  1- واقعا از تناقض گفته های علیپور با عملش شرمم آمد
  2- حتما افشاگری خ زمانی با برگشت نظر و رای به جاوید مسکوت ماند

 • کی لهرلس گفت:

  با سلام زهرا زمانی محمود اباد افشاگری تون چی شد منتظریم………این نشه مثه بگم بگم محموداحمدی نزاد که هیچوقت نگفت و رررررررررررررررررررررررررررررررفت

 • شهروند گفت:

  شما 5نفری که دو روز شورا رو تحریم کردین نرفتین جلسه شورا. رای ما رو چند فروختید که بدون هیچ مقاومتی شرکت کردین وبه شهردار اون شش نفر به قول خودتون معامله گر رای دادین

 • دوست گفت:

  تو که اینقد دم از ارمانگرایی میزنی و اهل معامله نیستی چرا دیروز بهش رای دادی حتما تو هم باهاشون معامله کردی ….رو حرف خودت واینسادی حیف اون رای که بهت دادم
  خخخخخخخخخخ

 • مجتبی2 گفت:

  نگران نباش شورای رنگین که رئیسش……نتیجه ای نخواهد داشت

پربازديد