تاریخ درج خبر : 1391/09/23
کد خبر : ۷۳۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

سومین مجموعه تئاتر شهر کشور در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح ساختمان تئاتر شهر استان در نهم دی ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت استان، امین کمالوندی  در آئین افتتاحیه پلاتوی نمایش و نگارخانه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گچساران گفت: با افتتاح ساختمان تئاتر شهر، کهگیلویه وبویراحمد سومین استانی است که دارای تئاتر شهر می شود.

وی همچنین اظهارداشت: در کشور ما همیشه هنرمندان در راستای خدمت و تبلیغ آئین ها و آداب و رسوم کشور بوده اند و هر پدیده ای که با هنر آمیخته شود تاثیرات بیشتری در سطح جامعه خواهد گذاشت.

کمالوندی بیان کرد: جامعه هنری کشور شهرستان گچساران را با تئاتر می شناسند و امروز می توان گفت گچساران علاوه بر نفت یک تئاتر موفق هم دارد.

وی با بیان اینکه  امسال پنج گروه هنری از کهگیلویه وبویراحمد در جشنواره بین المللی تئاتر فجر شرکت می کنند، عنوان کرد: این استان همچنین میزبان جشنواره بین المللی تئاتر فجر خواهد بود.

کمالوندی تصریح کرد: راه یابی دو گروه هنری “سفیر”و “رها” به جشنواره بین المللی تئاتر فجر نشان از استعداد بالای هنرمندان گچسارانی در زمینه فعایت های فرهنگی وهنری است.

انتقاد از کندی ساخت فرهنگسرای گچساران

 وی افزود: در این مسیر، حمایت های سازمانها و ادارات شهرستان به خصوص شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از  گروه های هنری شهرستان قابل تقدیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد عدم پیشرفت فیزیکی ساختمان فرهنگسرای گچساران را یکی از کمبودهای فرهنگی، هنری این شهر عنوان کرد وافزود: این پروژه از سال 83 تاکنون تنها 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

آئین افتتاح نگارخانه و پلاتوی نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران و همچنین رونمایی  چندین جلد کتاب از  نویسندگان این شهرستان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد، فرماندار و امام جمعه موقت گچساران، مدیرعامل نفت وگاز گچساران، برخی از مسئولان ادارات و نهاد ها و جمعی از هنرمندان گچسارانی در پلاتوی نمایش این اداره برگزار شد.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد