تاریخ درج خبر : 1391/09/23
کد خبر : ۷۳۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

خاطره نیم قرن شاگردی

حجت الاسلام سید ‘علی نقی پاکبازی’ حدود نیم قرن و از سال 45 تا 92 افتخار شاگردی آیت الله سید ‘کرامت الله ملک حسینی’ نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری را داشت.

به گزارش سایت استان، پاکبازی با اشاره به برخی ویژگی های اخلاقی و معنوی آیت الله ملک حسینی، گفت: بیان شخصیت برجسته آن مرحوم دشوار بوده و افراد عادی نمی توانند در مورد شخصیت وی آنگونه که شایسته است صحبت کنند.

وی افزود: آیت الله ملک حسینی عادت ها و ویژگی های منحصر به فردی داشت و علم، تقوا و معنویت آن مرحوم نیز مثال زدنی بود.

پاکبازی بیان کرد: از مهمترین ویژگی های اخلاقی آیت الله ملک حسینی می توان به شجاعت، سخاوت، مردم داری، نظم، پایبندی به ارزش های دینی، بی اعتنایی به مادیات و امور دنیوی، احترام به دیگران و رسیدگی به فقرا اشاره کرد.

وی اظهار کرد: آیت الله ملک حسینی در ولایت ذوب بود و علاقه فراوانی به روحانیون و بویژه طلاب جوان اهل تحقیق و مطالعه داشت و آنان را مورد حمایت معنوی خود قرار می داد.

پاکبازی عنوان کرد: آیت الله ملک حسینی در ادعیه و مناجات جزو علمای برجسته محسوب می شد و پیوسته اهل ذکر گفتن و توسل جستن به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بویژه حضرت علی (ع) و ولی عصر (عج) بود.

وی ابراز داشت: آیت الله ملک حسینی ارادت خاصی به مردم کهگیلویه و بویراحمد و خطه جنوب کشور داشت و همواره با بیان ولایتمداری و وفاداری آنان به نظام و انقلاب از مسوولان کشوری درخواست می کرد مردم این استان را مورد حمایت جدی قرار دهند.

پاکبازی افزود: آیت الله ملک حسینی از شاگردان برجسته امام خمینی (ره) و آیت الله بروجردی بود و در زمان تدریس خود نیز شاگردان مطرحی را تربیت کرد.

حجت الاسلام سید ‘علی نقی پاکبازی’ متولد 1328 هجری شمسی و اهل روستای ‘تلخه زار’ از توابع شهرستان کهگیلویه بوده و هم اکنون با 63 سال سن و داشتن تحصیلات حوزوی خارج فقه بازنشسته دستگاه قضایی است و در شیراز سکونت دارد.

وی که در یک خانواده روحانی رشد و نمو یافته بود قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سرپرست یک گروه از مبلغان دینی در شیراز بود که آیت الله ملک حسینی ریاست آن را بر عهده داشت.

پاکبازی در ماه های محرم، صفر و رمضان طلاب و روحانیون را به مناطق مختلف استان فارس شامل مرودشت، بیضا، کوار، ابرج، نورآباد، سروستان و فیروزآباد برای سخنرانی، ترویج احکام اسلامی و تبلیغ برضد رژیم پهلوی اعزام می کرد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد