تاریخ درج خبر : 1392/06/15
کد خبر : ۷۵۱۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تاریخ سازی دروغین روزنامه تایمز از تاریخ کاربرد سلاحهای شیمیایی در جهان

سایت استان: نورمحمد حسینی سوق

سرخط اصلی اخبار دررسانه ها ی ملی وبین المللی، حمله شیمایی در سوریه می باشد.کمتر انسان آزاده ای است که از این فاحعه دچار ناراحتی نشده باشد. ناراحت ترین افراد حال حاضر دنیا ،رزمندگانی هستند که سالهاست به عنوان مصومان شیمیایی ،همدم کپسول های اکسیژن سنگین وزنی است که کنار تخت خواب آنها ، جاخوش کرده اند. امروزه دایه مهربان مصدومان شیمیایی ، غرب و رهبر اصلی آنها ایالت متحده می باشد.آنها معتقدند که دولت سوریه مقصر اصلی این حمله است. لذا باید با حمله نظامی مجازات شود.

من در این مقاله قصد ورود به بحث حمله و مفصر و تایید و رد آن را ندارم.بحث من یک مساله فرهنگی و رسانه ای است. سایت بسیار معتبر تایمز ،دراین روزها ، درسمت راست خود یک لوگویی ثابت را طراحی کرده است که با فرم گرافیکی تایم لاین (خط زمان )ما را با تاریخچه جنگهای شیمایی در طول تاریخ آشنا می سازد. در این سیر تاریخی از موارد زیر به عنوان وقایع تاریخی استفاده از سلاحهای شیمیایی نام برده می شود.

1-استفاده از سلاحهای شیمایی توسط آلمان در بلژیک در سال 1915

2-کاربر این سلاحها توسط ایتالیا در اتیوپی در سال 1935

3-استفاده از این سلاحها توسط نازی ها در سال 1938

4- استفاده از این ابزارها توسط ژاپن درچین در سال 1945

5-حمله گازهای سمی در حلبچه عراق توسط صدام حسین در سال 1988

6- استفاده از این سلاحها در دمشق در سال 2013 سایه سنگین سوگیری((bias ودروغ و یکجانیه گرایی و عدم صداقت در این گزارش تحقیقی کاملا هویداست .

اولا حملات وحشیانه شیمیایی آمریکا در ویتنام که به بزرگترین حمله شیمیایی جهان مشهور است هیچ اشاره ای نشده است. این یعنی آمریکا اصلا حمله شیمیایی به ویتنام نداشته است. ثانیا : از حمله شیمیایی عراق بر علیه رزمندگان ایرانی در آبادان و فاو وشلمچه و…. هیچ نامی برده نشده است. ثالثا از حمله ددمنشانه شیمیایی عراق به مردم بانه و سردشت و… هم هیچ نامی برده نشده است. چنین ظلم رسانه ای با چه منطقی توجیه پذیر است ؟ آیاما حق نداریم ادعای غربی ها وآمریکایی ها را در دفاع از مردم و دموکراسی و مخالفت با سلاحهای شیمیایی نپذیریم؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد