تاریخ درج خبر : 1391/09/24
کد خبر : ۷۵۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از1500 نشریه در دو سال گذشته به نشریات کشور اضافه شد

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بیش ازیک هزار و 500نشریه داخلی در دو سال اخیر به تعداد نشریات کشوری اضافه شده است، گفت: هم اکنون پنج هزار نشریه فعال در کشور وجود دارد.

به گزارش سایت استان، ‘محمد جعفرمحمد زاده’  افزود: این آمار اضافه شده در حوزه مطبوعات داخلی در 15 سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی بیان کرد: این در حالی است که میزان یارانه پرداختی مطبوعات نیز هیچ گونه افزایشی نداشته است.

محمد زاده توسعه کمی را برای رسیدن به توسعه کیفی درعرصه مطبوعات اعلام کرد و افزود: با بررسی های انجام شده به ازای هر 50 هزار نفر در استانها یک نشریه محلی فعال وجود دارد.

وی میزان یارانه پرداختی را برای تمامی نشریات کشوری سالانه حدود 400 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 70درصد شاخص پرداخت یارانه ها در مطبوعات ، کمی و 30درصد نیز بر اساس کیفیت و محتویات موجود در نشریات است.

محمد زاده با ارزیابی نسبی میزان پرداختی یارانه به مطبوعات کشوری و محلی برای هر دوره چهارساله دولت ها ، اظهار کرد: دولت سالانه 400 میلیارد ریال معادل یک هزار و 600 هزار ریال در هر دوره چهار سال به عنوان ‘یارانه’ به مطبوعات پرداخت می کند ولی در عمل توفیق چندانی در حل مشکلات فرا روی مطبوعات کشور انجام نمی شود.

وی ابراز داشت: در حالی که می توان با تغییر این رویکرد و بجای پرداخت مستقیم یارانه به حساب مدیران مسوول نشریات کارهای عمومی تر و بهتری را در حوزه نشریات و مطبوعات داخلی کشور از طریق همین میزان یارانه انجام داد.

محمد زاده پرداخت حق بیمه خبرنگاران ، راه اندازی صندوق حمایت از خبرنگاران برای اعطای تسهیلات ضروری ، پرداخت مالیات ، راه اندازی چاپخانه ، افزایش پهنای باند اینترنت و برگزاری جشنواره ، اردوها و کارگاه های آموزشی را از مواردی دانست که می توان به عنوان موضوعات جایگزین این میزان یارانه درعرصه مطبوعات لحاظ کرد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد