تاریخ درج خبر : 1392/06/15
کد خبر : ۷۵۲۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

شما را قبول نداشتیم اما حالا باید استاندارمان کنید!

سایت استان: سیاست‌های غلط اندر غلط دولت‌های نهم و دهم در زمینه های اقتصادی و سیاست خارجی که با حمایت و یا سکوت طیف افراطی مجلس توام بود ولی حتی بعضی از حامیان قدیمی ولی منصف وی مثل آقایان خوش چهره، توکلی و نادران و دیگر اصولگرایان واقعی مثل مطهری و. . . . را به مخالفان وی تبدیل کرد قطعا از چشم مردم نیز پنهان نبود و رای چهار میلیونی به آقای جلیلی که از سوی مردم دنباله رو دولت قبلی تلقی می‌شد بخصوص میزان پایگاه مردمی این طرز تفکر افراطی را برملا ساخت. رای مردم نه بزرگی به آن طیف تندرو نمایندگان مجلس بود که قبل از انتخابات علیرغم شوق فراوانی که از کاندیداتوری آقای هاشمی در جامعه ایجاد شده بود با نامه‌ای به شورای نگهبان خواستار رد صلاحیت آیت‌الله شده بودند و بعد هم با رد سه وزیر نزدیک به اصلاح‌طلبان دولت روحانی بر ادامه مخالفت با تفکر غالب در جامعه تاکید کردند. همان طیفی که این روزها برای تسخیر استانداری‌ها خیز برداشته و خواب‌های رنگین می‌بینند!

301

برای مثال عینی فقط خوب است به یک استان به عنوان «مشت، نمونه خروار» اشاره کنیم:
در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری از مجموع 18 نماینده شهرهای خوزستان در مجلس، 14 نفر رسما از قالیباف، 2 نفر از رضایی، یک نفر از جلیلی و یک نفر از ولایتی اعلام حمایت نموده و «روحانی» حتی یک نماینده حامی نداشت!! این در حالی است که در همین استان، مردم برخلاف پیشنهاد و سفارشات اکید نمایندگان خود!، بیشترین رای را به آقایان رضایی و روحانی دادند!! حالا بخش طنز تلخ و دراماتیک قضیه اینجاست که مجمع نمایندگان همین استان (خوزستان)، از بین خود! یکی از نمایندگان اصولگرا را آن هم بدون کمترین سابقه مدیریتی کلان اجرایی را به عنوان گزینه نماینده اول دولت در این استان معرفی کرده است! استانی که از یک طرف مرکز اصلی درآمد کشور محسوب می‌شود اما خود از صدقه سر همین نمایندگان و مدیرانش از شدیدترین محرومیت‌های اولیه (حتی آب آشامیدنی آن هم در کنار کارون، دز و …!) رنج می‌برد.

این در حالیست که اگر قرار باشد وزارت کشور به این گزینه‌های تحمیلی و سفارشی آن هم از سوی نمایندگانی که در انتخابات تندترین مواضع را علیه کاندیداهای اعتدال و اصلاحات اتخاذ نموده و از رقبای آنان در بیانیه‌های رسمی اعلام
حمایت کردند، تن بدهد (که یقننا نخواهد داد) ابقای همین استاندار فعلی (حجازی) که در بین همه استانداران دولت احمدی‌نژاد از نظر مدیریتی و سابقه اجرایی سرتر و توانمندتر بود در مقایسه با کسانی که بدون کمترین سابقه مدیریتی کلان، تنها هنرشان قومیت‌گرایی، فرصت‌طلبی و لابی‌گری برای خود و دوستانشان است مزیت دارد.

هر چند آقای خاتمی و دیگر اصلاح طلبان فروتنانه گفته‌اند که سهمی از دولت یازدهم نمی‌خواهند (در حالیکه بطور منطقی عوامل و تفکر اصلی پیروزی باید به مدیریت برسند) ولی عجیب اینکه شکست‌خورده‌های انتخابات که در واقع رای مردم نه به آنها بود برای تصدی مناصب و مدیریت‌ها حتی در سطح استانداری‌های کشور مدعی شده‌اند و انگار نه انگار که همین آقایان بودند که خواستار رد صلاحیت‌های کاندیداهایی چون هاشمی، خاتمی و … شدند!

فرصت‌طلبی‌های عیان در برخی استان‌ها آنچنان بر فضای انتخاب و تغییر استانداران سایه افکنده که یک سایت محلی نوشته است: …گفتگو و بحث پیرامون گزینه های تصدی پست های استانداری که از فردای انتخابات کلید خورد، بعد از استقرار رحمانی فضلی در طبقه ۱۹ خیابان فاطمی شکل جدی تری به خود گرفت. جالب اینکه در حالی عده ای برای تصرف این پست ها بی محابا مشغول رایزنی و حتی لابی‌گری هستند، که پذیرش آن برای گروهی دیگر فاقد جذابیت بوده و تنها به اکراه و فشار حاضر به قبول این مسئولیت گران می‌شوند. این همان اتفاقی است که در روند انتخاب وزرا و معاونین رییس‌جمهور نیز شاهد آن بودیم و رییس‌جمهورِ روحانی بر خلافِ خلف خویش ترجیح داد با تکلیف کردن، ردای وزارت، بر تن قاطبه وزرای دولت تدبیر بپوشاند.

با توجه به موضع منطقی وزیر کشور که به خصوص در مورد استانداری‌ها گفته است دقت را فدای سرعت نخواهد کرد، قطعا درست اینست که حتی اگر استانداری از دولت گذشته که عملکرد معتدل و خوبی داشته بهتر است حفظ شود و از تجربه او استفاده شود، استفاده از طیف افراطی جناح شکست خورده در این سطح از مدیریت ظلمی آشکار در حق مردمی است که رای اکثریت قاطع آنها در 24 خرداد به فراد غیر افراطی بخصوص آقای روحانی بود و توجه دولت و عوامل موثر در تصمیم گیرهای وی در انتخاب مدیران بلند پایه به این نکته باید باشد که این طیف افراطی اگر مدیریتی داشتند وضع نابسامان اقتصادی کشور را امروز شاهد نبودیم و این آقایان کوچکترین اعتقادی به سیاست‌های آقای روحانی نداشته و در صورت تصدی مدیریت‌های کلان جز ایجاد مشکل و بحران ثمره ای برای مردم و دولت نخواهند داشت.

منبع:بهارنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • امام از بی انصافی گفت:

    واقعا براتون متاسفم…این سایت استانه نه وبلاگ یه عده افراطی….شما مثلا معتدلید؟؟؟
    سایت استانی جای این مدل اتهامات و اظهار نظرهاست؟
    مهم نیست از طرف کی میزنید وقتی زدید یعنی هم نظرید.خیز شکست خوردگان؟؟؟ برد و باخت منطق منفعت طلبانی مثل شماست نه کسانی که به دیده تکلیف نگاه میکنند. چه کسانی بازار سکه و ارز رو بهم ریختن و یک هفته ای بدون کوچکترین تغییری همه چیز رو به حالت عادی برگردوندند؟؟؟ و هزاران بحث دیگه که در مورد چرک نویس بالا وجود داره…

پربازديد