تاریخ درج خبر : 1392/06/16
کد خبر : ۷۵۶۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

آیا واقعاً «آن مرد» رفته است؟

سایت استان : فضل الله یاری

-”روش هشانا”سال نو یهودی مبارک باشد!
– ممنون، سال نو با پایان دادن به انکار هلولوکاست توسط ایران شیرین تر می‌شود.
– ایران هرگز هولوکاست را انکار نکرده است، مردی که انکار می‌کرد، رفته است.
– خوشحالم که می‌شنوم، ممنون از پاسختان.
این گفت وگوی توئیتری وزیر خارجه ایران در دولت یازدهم و دختر یکی از مقامات بلند پایه آمریکایی است.آیا وزیر امور خارجه ایران که با سابقه بسیار در دستگاه دیپلماسی ایران، خود قربانی روشهای هشت سال گذشته همان «مرد» است و یک مدت طولانی خانه نشینی را تجربه کرده است،واقعاً نوید تعطیلی یک روش سرشار از ماجراجویی و فرصت سوزی را می‌دهد ؟
محمود احمدی نژاد رئیس جمهور هشت سال گذشته ایران، این روزها مورد حمله شدید هواداران سابق خود در اردوگاه اصولگرایی است.دوستان سابق احمدی نژاد این روزها- و البته در آینده بیشتر- موضوعاتی را مطرح می‌کنند که در پشت پرده تحولات هشت سال ریاست جمهوری اوگذشته است.این دوستان دیگر نه ملاحظه مقام او را دارند و نه واهمه ای از تهدیدهای مداوم او به افشاگری.
او این روزها خود قربانی روشی است که در هشت سال گذشته به شدت بر آن پای فشرده بود. افشاگری، تهمت،تهدید،سوء استفاده از امکانات دولتی و تریبون‌های رسمی کشور، قانون ستیزی و…
او هشت سال اتهاماتی را به دیگران منتسب کرد که برای هیچ کدام سندی منتشر نکرد.هشت سال برخی از بهترین نیروهای تربیت شده همین نظام را کنار زد و البته با کف و هورای دوستان اصولگرای خود تشویق نیز شد.هشت سال آمار‌های عجیب و غریبی را به خورد مردم داد که تقریباً هیچ کدام تناسبی با واقعیت زندگی آنها نداشت. هشت سال دیپلماسی کشور را به سمتی برد که سرشار از ماجراجویی و تحمیل هزینه‌های گزاف بر گرده ملت ایران بود. «هولوکاست» نمونه ای از این ماجراجویی بود که به تحریک تنها یکی از مشاوران خود- که البته حضور کوتاه مدتی در کنار وی داشت- به یکی از اصول ثابت دیپلماسی ایران تبدیل شد و در آخر کار نه تنها فایده ای برای کشور نداشت بلکه دست دشمنان را نیز برای اثبات اداعاهای خود علیه ایران باز تر کرد. در همین راستا چندی پیش یک تحلیل گر صهیونیستی گفته بود: احمدی نژاد مواضع اسرائیل را غنی سازی می‌کرد و این یعنی تقویت مواضع ضد ایرانی دشمنان در عرصه بین‌الملل.
به گمان فعالان حوزه‌های سیاسی داخلی،اقتصادی،فرهنگی،و اجتماعی عملکرد محمود احمدی نژاد نتایج نامطلوبی در این حوزه‌ها به بار اورهد است.
او دیگر رئیس جمهور نیست و دیگر در تدوین و اجرای سیاست‌های اصلی کشور دخیل نیست. اما آیا با نبود تاثیر گذار وی در عرصه داخلی روشهای او نیز منسوخ می‌شود ؟ آیا نماینده مجلسی که پس از هشت سال همراهی با او، به وی اتهام تلاش برای تغییر مجلس خبرگان را می‌زند،به او اقتدا نکرده است ؟ آیا نماینده دیگری که در صحن علنی مجلس وزیری را به دلایل سیاسی و حزبی و نه لیاقت وی در عرصه تخصصی اش، رد می‌کند پا جای پای محمود احمدی نژاد نگذاشته است ؟آیا کسی از تریبون رسمی مجلس و در منظر میلیون‌ها بیننده بی توجه به اخلاق، شرع و قانون، همان اتهامات محمود احمدی نژاد در آن مناظره معروف را تکرار می‌کند، راه و روش او را زنده نگه نمی‌دارد؟
رئیس جمهور سابق از تریبون‌هایی که در اختیار داشت به صورت یکطرفه و در مقام متکلم وحده به کسانی که نه فرصت پاسخگویی داشتند و نه از تریبونی برخوردار بودند اتهاماتی را وارد می‌کرد. آیا دوستان سابق وی که این روزها و در حالی که احمدی نژاد از فرصت‌های سابق برخوردار نیست،انواع اتهامات عجیب و غریب را به او نسبت می‌دهند، پرچم هشت ساله او را به دست نگرفته اند ؟ آیا با وجود مردان و ادامه روشهای هشت سال گذشته در فضای سیاسی کشور می‌توان با اطمینان گفت که «آن مرد» رفته است؟

سرمقاله ابتکار- شنبه16 شهریور 92

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • احمدی نژادی گفت:

    فعلا که دوستانتون شیوه روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلبان رو در پیش گرفته اند…با مراکز قدرت و ثروت جز راه احمدی نژاد نمیشود جنگید…درود بر احمدی نژاد

  • یاری جان سلام.عالی نوشتی اما باید بگویم همین روش این مرد متاسفانه یک فرهنگ شده . ومانا هم هست چون اب و نون دارد البته برای همان عده .پس تغییر فرهنگ زمان بر است و به عینه هم شاهدی.

    موفق باشی

پربازديد