تاریخ درج خبر : 1391/09/25
کد خبر : ۷۵۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تحقیقات انجام شده در این استان باید کاربردی شوند

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:پژوهشگران استان در پی موضوعات مفید،‌ کارآمد ،‌مرتبط با مسائل روز جامعه باشند ؛ موضوعاتی که در زمینه های مختلف مورد غفلت محققان کشور قرار گرفته اند و تاکنون پژوهشی در مورد آن انجام نشده است.

حسین صابری که در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت هفته پژوهش سخن می گفت،افزود: تحقیقات انجام شده در این استان باید کاربردی شوند به نحوی که در رفع بخشی از مشکلات و معضلات جامعه تأثیرگذار باشند.

وی ارتباط ناکافی موضوعات تحقیق با مسائل جامعه و غیرکاربردی بودن آن ها را از نقایص مهم تحقیقات در کشور و استان دانست و اظهار کرد: نبود برنامه مدون تحقیقاتی موجب غیرکاربردی شدن و در نتیجه ثمربخش نبودن پژوهش ها می شود.

استاندار بر پژوهش کاربردی در موضوعات و مشکلات جامعه، علاوه بر تحقیق در مباحث تخصصی توسط دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی استان تأکید کرد و ادامه داد:هفته پژوهش فرصت ارزنده ای برای ارج نهادن به تلاش های محققان و ارزیابی عملکرد آنان است.

دکتر حسام الدین نبوی زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در حاشیه این مراسم گفت: این نمایشگاه دارای هشت غرفه بوده و 72 مقاله فارسی، 86 مقاله انگلیسی، 155 خلاصه مقاله فارسی، 81 خلاصه مقاله انگلیسی، 65 طرح پژوهشی مصوب، شش اختراع ثبت شده و 26 پایان نامه تحقیقاتی دفاع شده متعلق به دانشجویان، استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در آن در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی افزود:در این نمایشگاه فعالیت های پژوهشی دانشکده های پزشکی، بهداشت، پیراپزشکی و پرستاری، مرکز کمیته تحقیقاتی دانشجویی و مراکز تحقیقات سلولی و مولکولی، عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مهر 90 تا مهر 91 به نمایش گذاشته شده است.

گفتنی است که نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به همت معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری این دانشگاه افتتاح شده به مدت پنج روز و تا چهارشنبه 29 آذر 91 همه روزه از ساعت هشت صبح تا 15 عصر آماده بازدید علاقمندان است.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد