تاریخ درج خبر : 1391/09/26
کد خبر : ۷۶۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

عامل اصلی آب گرفتگی روستای سرآبتاوه ساخت و ساز غیرفنی است

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد ساخت و ساز بی رویه ، غیر فنی و بدون پروانه را دلیل عمده آب گرفتگی منطقه سرآبتاوه شهر یاسوج دانست.
سید حسین صابری با بیان این مطلب گفت: عدم توجه مردم به اصول و فنون ساخت و ساز و نیز سهل انگاری در رعایت بهداشت به ویژه بهداشت معابر ، عدم رعایت استانداردهای لازم در طراحی و ساخت کانال های آبی،نقش مهمی در آب گرفتگی اخیر این روستا داشته است.
وی با بیان اینکه روستای سرآبتاوه با جمعیت بیش از نه هزار نفر و دو هزار خانوار در مجاورت شهرک صنعتی نمای نازیبایی به شهر یاسوج داده است افزود: این روستا به علت قرار گرفتن در ورودی شهر می بایست زیبا و سامان یافته باشد و معرف شهر برای مسافران و گردشگران باشد در حالیکه هم اکنون ،‌بر عکس این قضیه صادق است.
استاندار به لزوم زیبا سازی ورودی های شهر تأکید کرد و گفت: با رعایت اصل انعطاف پذیری، مداومت و قاطعیت در اجرای قانون،‌در راستای رفع مشکلات شهر اقدام شود.
وی همچنین بر لزوم احترام به مردم هنگام رفع مشکل ساخت و سازهای غیراصولی آنان و نیز رعایت قوانین و ضوابط توسط مردم تأکید کرد.
دکتر صابری امداد رسانی به روستای آب گرفته سرآبتاوه را در حد مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با آمادگی بیشتر می توان نقاط ضعف و نقص های امداد رسانی را بر طرف کرد.
گفتنی است، تعدادی از منازل مسکونی روستای ” سرآبتاوه ” در 10 کیلومتری یاسوج شب بیست و یکم آذر ماه در پی بارش بارش شدید باران و تگرگ دچار آب گرفتگی شدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • امید گفت:

    استاندار مترم بعضی از موانع را خوب ارزیابی کردند ولی دادن پروانه صادرشده دراین مکانها رابعهده چه کسی باید گذاشت!طبق بررسی ها یکی از عوامل اصلی جدول سروک به سرابتاوه آمور آب است که توجهی نشده وباعث خسارت فراوان به مردم شده است

پربازديد