تاریخ درج خبر : 1392/06/17
کد خبر : ۷۷۰۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

1051 بیمار خاص در استان وجود دارد

سایت استان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اعلام امار بیماران خاص در کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه مراکز دیالیزی این استان به دستگاه‌های HBS مجهز شدند.

به گزارش سایت استان، سید حسام‌الدین نبوی‌زاده امروز در جمع خبرنگاران تعداد بیماران خاص استان کهگیلویه و بویراحمد را هزار و 51 مورد اعلام کرد و گفت: بیماری‌های دیالیز، تالاسمی، هموفیلی، پیوند کلیه و ام.اس در زمره بیماری‌های خاص هستند.

202020202

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: در این استان 150 بیمار دیالیزی وجود دارد که 56 مورد آن‌ها در شهرستان بویراحمد، 48 مورد در دهدشت و 49 بیمار نیز در گچساران هستند.

وی امکانات لازم برای درمان این بیماری را قابل قبول دانست و ادامه داد: در یاسوج نسبت بیمار به دستگاه‌های دیالیز 4.69، در دهدشت 4.8 و در گچساران 5.1 است.

نسبت بیماران دیالیزی استان به دستگاه‌های موجود دیالیز 4.86 درصد است

نبوی‌زاده تصریح کرد: دستگاه‌های دیالیز موجود در مراکز درمانی این استان 28 مورد و نسبت بیماران دیالیزی به دستگاه دیالیز در کهگیلویه و بویراحمد 4.86 است.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از صحبت‌هایش به آمار بیماران تالاسمی اشاره کرد و گفت: تعداد بیماران تالاسمی در شهرستان بویراحمد، کهگیلویه و گچساران به ترتیب 178، 108 و 102 بیمار است.

نبوی زاده با بیان اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد 37 بیمار هموفیلی وجود دارد، ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج همواره تلاش کرده تا بهترین خدمات را به بیماران خاص ارائه دهد.

وی بیان کرد: بیشترین آمار بیماران خاص مربوط به بیماری MS بوده که 299 بیمار را در کل استان به خود اختصاص داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تعداد بیماران MS در یاسوج را 157 مورد و تعداد این بیماران در دهدشت و گچساران را به ترتیب 66 و 77 بیمار اعلام کرد.

وی همچنین گفت:‌در استان کهگیلویه و بویراحمد 175 بیمار پیوند کلیه وجود دارد که بیشترین آن‌ها در شهرستان بویراحمد سکونت دارند.

نبوی‌زاده با بیان اینکه همه مراکز دیالیزی این استان به دستگاه HBS مثبت مجهز هستند خاطرنشان کرد: با وجود فعال بودن بیش از 28 دستگاه دیالیزی در همه مراکز دیالیزی این استان، در مراکز دیالیزی بویراحمد، گچساران و دهدشت 13 دستگاه دیالیز دیگر مورد نیاز است که بیشترین نیاز مربوط به مرکز یاسوج با هفت دستگاه است.3

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • گل میخک گفت:

    درمانگاه شهید بهشتی یاسوج آدم رو از زندگی دلسرد میکنه کاش رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج یه سرکشی به این مرکز درمانی میکرد زنده بری اونجا مرده برمیگردی حداقل یک دکتر مسئولیت پذیر را بذارید اونجا.سرماه که میشه خوب حقوق میگیرند ولی زورشون میاد به حال بیمار رسیدگی کنن حیف لقب دکتر که رو همه میذارن……….واقعا متاسفم

پربازديد