تاریخ درج خبر : 1392/06/17
کد خبر : ۷۷۰۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

یاسوج میزبان 70 هنرمند نمایش جنوب است

سایت استان: معاون حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از رقابت هشت گروه نمایشی از استان‌های جنوبی کشور در همایش منطقه‌ای تئاتر سوره ماه خبرداد.

اسحاق آقایی بعدازظهر یکشنبه در نشست خبری این جشنواره به خبرنگاران گفت: دومین دوره همایش‌های منطقه‌ای تئاتر سوره ماه با موضوع نمایش‌های دینی از 18 لغایت 20 شهریور در یاسوج برگزار خواهد شد.

150

وی افزود: در این همایش منطقه‌ای 70هنرمند نمایش از پنج استان جنوبی کشور شامل فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر و چهارمحال و بختیاری به مدت سه روز به رقابت می‌پردازند.

این مسئول در خصوص روند برگزاری این جشنواره گفت: از میان 300 متن ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره 30 متن به مرحله بازبینی راه یافت و از این تعداد نیز هشت نمایش وارد بخش مسابقه جشنواره شد.

آقایی بیان داشت: این جشنواره عصر فردا دوشنبه با اجرای نمایش “زاویله” به کارگردانی رضا کرمی‌زاده از حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد آغاز می شود.

وی اظهار داشت: نمایش‌های “راحله در این غصه غرق می‌شود” به کارگردانی احسان شادمانی از شیراز، “خانه سرهنگ” به کارگردانی ابراهیم شاکری از بوشهر، “کلاله در خون” به کارگردانی شهرزاد مهرآبادی از شیراز، “عالیه” به کارگردانی عبدالرضا سواعدی از اهواز، “فنجان آبی” به کارگردانی سولماز همت‌زاده از شهرکرد، “باد مارا خواهد برد” به کارگردانی علی غایشی از اهواز و “پل نو” به کارگردانی فضل الله عمرانی از بوشهر هم در این همایش منطقه ای به روی صحنه می‌روند.

معاون حوزه هنری استان گفت: مهرداد رایانی مخصوص، جواد روشن و حسنعلی شوندی کار داوری آثار و برگزاری نشست های تخصصی را در این همایش منطقه‌ای برعهده دارند.

وی بیان داشت: در پایان گروههای برتر این همایش به جشنواره سراسری تئاتر ماه که مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود، راه پیدا می کنند.

آقایی یادآور شد: همچنین گروههای نمایشی برتر جشنواره سراسری در شهرهای کشور اجرای عمومی می‌کنند.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد