تاریخ درج خبر : 1391/09/28
کد خبر : ۷۷۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

مصرف خودسرانه ترامادول موجب تشنج می شود

سایت استان:  متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به رواج مصرف قرص ترامادول بین جوانان، گفت: مصرف خودسرانه این دارو خطر بروز تشنج را به همراه خواهد داشت.

دکتر ‘احسان یعقوبی’   افزود: ترامادل دارویی مسکن بوده که بیشتر برای تسکین درد تجویز می شود ولی به دلیل ایجاد نوعی حالت سرخوشی در مصرف کننده مورد توجه جوانان قرار گرفته است.

وی با هشدار در زمینه اعتیادزا بودن مصرف قرص ترامادول، بیان کرد: قطع ناگهانی این دارو در مصرف کننده علائمی شبیه ترک اعتیاد به ماده مخدر تریاک را در پی دارد.

یعقوبی اظهار کرد: هروئین و کراک نیز ترکیباتی دیگر از مخدرها هستند که مصرف خودسرانه آنها موجب بروز تشنج در مصرف کننده می شود.

وی عنوان کرد: با وجود در دسترس بودن برخی داروها بدون تجویز پزشک باید افراد از مصرف هرگونه دارو به صورت خودسرانه خودداری کنند.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

200x208
200x208