تاریخ درج خبر : 1391/09/27
کد خبر : ۷۷۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کالاهای قاچاق از بازار استان جمع آوری می شود

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای طرحی، از اول دی ماه همه کالاهای قاچاق از بازار استان جمع آوری می شود.

‘ داریوش دیودیده’  افزود: این برنامه در قالب طرح شبنم یا شبکه بازرسی و نظارت مردمی اجرا می شود.

وی اظهار کرد: بر اساس این طرح کالاهای بدون بارکد شبنم از بازار استان برچیده خواهد شد و فروشندگان می بایست در خرید کالاهای خود این نکته را در نظر داشته باشند.

دیودیده با بیان اینکه فاز دوم طرح شبنم از اول مهرماه آغاز شده است افزود: مهلت خود اظهاری واحدهای صنفی تا پایان آذر ماه خواهد بود و پس از این زمان همه کالاهای قاچاق و بدون بارکد شبنم از سطح بازار استان جمع آوری خواهد شد.

وی عنوان کرد: جلوگیری از توزیع کالای قاچاق، تسهیل در کنترل و تنظیم بازار، بهبود فرهنگ مصرف کالاهای ایرانی، ترغیب تولیدکنندگان داخلی به افزایش تولید با رعایت استانداردهای لازم، فراهم آوردن زمینه مشارکت و فعالیت عموم جامعه و سهولت دسترسی به اطلاعات کالاها هدف های این طرح است.

دیودیده بیان کرد: با اجرای این طرح بازار استان، شفاف، امن و منظم خواهد شد که درنهایت، مصرف کنندگان از منافع آن بهره مند می شوند.

وی گفت: فاز اول طرح شبنم، پنج گروه کالایی را شامل می شد و فاز دوم آن نیز 11 گروه کالایی و 368 کالا را در بر خواهد داشت.

دیودیده افزود: در فاز اول اجرای طرح شبنم بیش از 24 هزار بارکد شبنم در سطح استان نصب شد.

وی اظهار کرد: طرح شبنم تنها تولیدات وارداتی را شامل می شود و کالاهای داخلی و یا با لیسانس شرکت های خارجی مشمول این طرح نخواهند شد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد