تاریخ درج خبر : 1391/09/27
کد خبر : ۷۷۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

ابهامات آزمون استخدامی علوم پزشکی درحال پیگیری است

سایت استان: معاون پشتیبانی وتوسعه منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: برخی اعتراضات و ابهامات وارده از سوی افراد شرکت کننده در آزمون پیمانی خرداد سال گذشته این دانشگاه با دقت در حال پیگیری و بررسی نهایی است.

دکتر ‘فضل الله محمد حسینی’ روز سه شنبه در نشست خبری با تشریح برخی جزئیات این آزمون ،افزود: اشکالات و ابهامات وارده در خصوص نحوه برگزاری ، سوالات و یا مسایل غیرقانونی مندرج در برگزاری آزمون نبوده است.

وی بیان کرد: اعتراضات و ابهامات بیشتر در خصوص نتایج دیرهنگام آزمون و تعداد پذیرفته شدگان بیش از حد ظرفیت اعلام شده ،بوده است.

محمد حسینی تعداد نیروی مورد نیاز در این آزمون کتبی و پیمانی را 324 نفر دانست و اظهار کرد: دانشگاه در این راستا و بر اساس شرایط مندرج در آگهی و مقتضیات قانونی حدود 5/1 برابر ظرفیت مورد نیاز خود را به شمار پذیرفته شدگان اضافه کرد.

وی ابراز داشت: البته این 5/1برابر ظرفیت قبول شدگان در ابتدا و بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه بر اساس رشته محل تعیین شده از سوی متقاضی بود.

وی بیان کرد: در حالی که باید برای تعیین تعداد نیروی بیش از حد ظرفیت در آزمون نیز معیارها و شرایط بومی بودن متقاضی هم لحاظ می شد.

محمد حسینی اظهار کرد: البته این تعداد 5/1 برابر ظرفیت که تعدادشان حدود 80 نفر بود متقاضیانی بودند که 60درصد نمره قبولی سووالات عمومی آزمون کتبی را کسب کردند و وارد مرحله بعد شدند.

وی با بیان اینکه دانشگاه در حال بررسی اعتراضات متقاضیان است ، افزود: نتایج قطعی آزمون پس از بررسی نهایی اعتراضات از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: چنانچه پس از اعلام نهایی و بررسی اعتراضات اولیه افراد و متقاضیان دیگر اعتراض و یا ابهامی داشتند می توانند اقدام کنند.

محمد حسینی افزود: حدود 25 درصد پذیرفته شدگان مربوط به ایثارگران و خانواده معزز شهدا و جانبازان بوده است.

محمد حسینی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر بکارگیری نیروهای قرارداد کارمعین بدون برگزاری آزمون در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ، گفت: بکارگیری نیرو بدون آزمون در بخش سلامت و به ویژه در حوزه درمان و پرستاری حق قانونی دانشگاه است.

وی بیان کرد: حتی در آزمون های کتبی و پیمانی نیز رییس دانشگاه علوم پزشکی حق بکارگیری پنج درصد نیروها را بدون آزمون دارد.

محمد حسینی افزود: در حالی که دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بکارگیری نیروهای قراردادی کار معین بدون برگزاری آزمون حق قانونی دارد ولی امسال نیز دانشگاه اقدام به برگزاری آزمون در این زمینه کرد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: در آزمون بیش از پنج هزار و 510 نفر شرکت کردند که حدود 89 نفر از این تعداد به صورت قرارداد کارمعین جذب حوزه های مختلف دانشگاه خواهند شد.

وی افزود: نتایج نهایی این آزمون در آینده ی نزدیک از طریق سایت دانشگاه و حوزه روابط عمومی اعلام می شود.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد