تاریخ درج خبر : 1391/09/29
کد خبر : ۷۸۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

پشته زیلایی چشم به راه ، راه!

این روزا که طرح های آمایش سرزمین برای نیل رایج به توسعه پایدار گسترش روستا نشینی است لزوم فراهم آوردن امکانات در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت به شهر ها بیش از پیش احساسا می شود.

در گوشه ای از سرزمین شهرستان چرام ساله است  زیربنای توسعه یعنی راه همچنان چشم به راه همت عالی و وعده های برای تحقق می باشد.

روستاهای پشته زیلایی 7 شهید تقدیم انقلاب کرده است.

سالهاست که از نداشتن جاده رنج می برند جاده ای کشیده است اما جاده ای است که تنها کور سویی از آسفالت دارد جاده ای است که تنها قیر ریزی شده آن هم خیلی سالها پیش که تعداد ماشین های شهر خیلی خیلی کم بود شاید به اندازه انگشتان دست.

سالها گذشت و ماشین ها زیاد و زیادتر شدند و خیلی از روستائیان به خاطر همین جاده راه شهر را در پیش گرفتند و این روند ادامه دارد.

جاده ای که 30 سال پیش ساخته شده اند متناسب با نیازهای آن روز آیا جاده ای که 30 سال پیش آسفالت که نه قیر ریزی شده بود حالا نیاز به تعویض ، بازسازی ، بهسازی و آسفالت مجدد دارد که علاوه بر تردد بتوان از طریق آن دیگر زیرساخت های توسعه را به منطقه تزریق کرد.

روستاهایی که بخش اعظمی از محرومیت آن به دلیل نبودن راه و جاده مناسب میباشد.

روستاهایی که با توجه به پتانسیل های سرشار از کشاورزی و دامداری و جاذبه های گردشگری و مکان هی متبرکه امام زادگان و غیره  تولید کنند و محرک توسعه باشند و این سهم در صورتی محقق می شود که راه به عنوان زیر ساخت توسعه وضعیت مطلوبی داشته باشد در صورتی که نبودن جاده ، دسترسی مناسب در این سالها مانع توسعه بوده و و هست.

همتی بزرگ را می طلبد تا آهنگ توسعه به خوبی نواخته شود پس ای که دستت می رسد کاری بکن؟!

عصر دنا/ محسن تباری

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • الالببی گفت:

    به امید خدا وتلاش فرماندار چرام ودلسوزی استاندار جاده اسفالت می شه

پربازديد