تاریخ درج خبر : 1391/09/29
کد خبر : ۷۸۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد شدید بزرگواری از اصلاح قانون انتخابات

حجت‌الاســـلام ســیدمحمدعلی بزرگواری نماینده مجلس در مصاحبه‌ای از مخالفت با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات از ابتدا سخن گفت و تأکید کرد: بسیاری از جزئیات این طرح با ایرادات زیادی مواجه بوده است.

به گزارش سایت استان؛ بزرگواری با اشاره به ماده 31 این اصلاحیه می‌گوید: از اول ما این نگرانی را داشتیم که ماده 31 موجب ایجاد فتنه‌ای دیگر در کشور بشود چرا که هیأت اجرایی 11نفره می‌تواند سبب موضعگیری دوگانه در بحث انتخابات شده و بدین ترتیب وزارت کشور به آسانی زیر سؤال می‌رود و دیگر نمی‌توان گفت شائبه تقلب چرا که این هیأت اجرایی به لحاظ گرایش‌های سیاسی افرادی که عضو آن هستند می‌تواند شائبه تقلب را به اصل تقلب تبدیل کرده و آنگاه رأی مردم و به تبع آن اصل نظام را با خطری جدی مواجه کند و چه بسا نظام با مواضع این شورای 11نفره وارد بحرانی شدیدتر از فتنه سال 88 بشود.

وی ادامه داد: اما چون این نگرانی را داشتیم و این نقاط سیاه را می‌دیدیم از اول با کلیات این طرح مخالف بودیم.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی هیأت 11نفره را همان مکانیزمی می‌داند که دشمنان نظام در انتظار آن بودند تا به وسیله اختلاف میان مجریان انتخابات بتوانند بحرانی دیگر در جامعه ایجاد نمایند.

بزرگواری معتقد است ماده 31 اصلاحیه قانون انتخابات زمینه حاکمیت دوگانه در بخش مهمی از ساختار سیاسی کشور را موجب شده و می‌تواند نظام را با چالش بزرگی مواجه کند.

وی با ابراز تأسف از این که اکثریت مجلس بدون دقت و تجزیه و تحلیل آنچه که هیأت رئیسه می‌خواهد را به تصویب می‌رسانند از این نکته سخن گفت که به همان اندازه که نسبت به ماده 35 حساسیت ایجاد شد و رئیس مجلس مجبور به حذف این ماده شد در مورد ماده 31 نیز نمایندگان می‌بایست واکنش نشان می‌دادند و جامعه و جنبش دانشجویی را نیز با خود همراه می‌کردند.

منبع: عصر دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد