تاریخ درج خبر : 1391/09/29
کد خبر : ۷۸۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

گاوهایی که نزائیده از دولت خدمات می‌گیرند

سید حسین صابری در نشست کارگروه اشتغال و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بار دیگر به موضوع تناقض در آمارهای ارائه شده از سوی مدیران انتقاد کرد و اظهار داشت: معاونت امور دام در این استان وظیفه‌ای جز سامان دادن به واحدهای تولیدی، گوشت، شیر و تخم‌مرغ ندارد، حال اینکه شاهد هستیم آمارهای ارائه شده این معاونت در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت باهم تناقض دارند.

به گزارش سایت استان؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از وضعیت آماردهی در این استان گفت: آقایان مدیر می‌گویند شیرهای تولیدی از گاوها و دام‌های محلی قابل جمع‌آوری نیست، اما می‌بینیم که میزان این شیرها در آمار ارائه شده آمده است، اگر جمع‌آوری نمی‌شود چرا آن را در آمار می‌آورید.

وی تأکید کرد: اگر از استان کهگیلویه و بویراحمد، کشاورزی آن را بگیرند، ته آن چیزی برای امید داشتن به اشتغال و تولید باقی نمی‌ماند و به همین لحاظ باید متولیان کشاورزی این استان بیش از این‌ها بجنبند و پای کار باشند.

* گاوهایی که زائیده نشده از دولت خدمات می‌گیرند/ از ۶ هزار گاو ثبت شده در کهگیلویه و بویراحمد، نیمی از آن‌ها وجود خارجی ندارند

صابری با اشاره به تأثیرگذاری آمارها در تصمیم‌سازی‌ها بیان کرد: همین جمعی که اکنون در این کارگروه هستند به اتفاق ۳۰ جمع دیگر در سایر استان‌ها، آمارها را می‌سازیم که اگر اشتباه و غیرمطمئن باشد، حاصل آن تصمیم‌های اشتباه و سرمایه‌گذاری‌های بی‌نتیجه و ورشکسته خواهد بود.

مقام ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در آمارهای ارائه شده سازمان جهاد کشاورزی که برای من ارسال شد با آنچه بعد از ۲۴ ساعت در این کارگروه قرائت می‌شود، تفاوت‌های زیادی وجود دارد که حتی اگر به اندازه یک گاو دو چشم هم باشد، تعجب‌آور و غیر قابل قبول است.

وی گفت: از میزان پنج هزار و ۷۰۰ رأس گاوی که در این استان بر اساس آمار وجود دارد، با بررسی‌های صورت گرفته حدود نیمی از آن‌ها وجود خارجی ندارند و این به معنی ارائه خدمات و حواله به این گاوهایی است که زائیده نشده از دولت خدمت می‌گیرند.

*در مرکز تولید شیر، شیر هم گران است هم کمیاب

صابری بیان داشت: از ۷۰ واحد گاو شیری صنعتی حدود ۴۶ مورد راکد است که معاونت امور دام جهاد کشاورزی باید با جدیت بررسی کند که هزینه‌هایی که از جیب مردم و دولت بابت این طرح‌ها پرداخت شده، صرف چه اموری شده و چرا این پول‌ها یا به مسیر دیگری رفتند یا واحدهای تولیدی در حوزه کشاورزی و شیر به تولید نرسیدند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان داد: مدیران نباید به آمارها به دید ۲ تا عدد نگاه کنند، بلکه بدانند که بر اساس همین آمارهای ماست که تصمیم‌گیری می‌شود، پول هزینه می‌شود و سرمایه‌گذار به استناد آن‌ها پول خود را هزینه می‌کند.

وی گفت: اگر شیر دام‌های سنتی قابل جمع‌آوری نیست، چطور باید از کارخانه لبنیات بخواهیم که از این شیر استفاده کند؟

صابری با بیان اینکه قیمت لبنیات در کهگیلویه و بویراحمد که تولید کننده شیر است از تهرانی که یک گاو هم ندارند بیشتر است؛ این قابل باور نیست و باید رسیدگی شود که چه وضعی در تولید و عرضه شیر این استان حاکم است.

استاندار استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد در پایان ابراز داشت: در این استان، تولیدکننده شیر می‌گوید بازار مصرف ندارد و مصرف‌کننده شیر از نبود و گرانی آن می‌نالد، در حالی که اگر این دو را در کنار هم بگذاریم مشکل برطرف می‌شود؛ فقط کافی است جهاد کشاورزی وارد گود شود.

منبع: کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد احمدیان گفت:

    اقای استاندار سلام گرچه مطلب ذیل ممکن است مناسبت نداشته باشد اما توجه به ان لازم وضروری است 116نفر خدمتگذار وسرایدار 20روز پیش استخدام نموده اند که 40درصد ان بستگان اقای …… 50درصد بستگان اقایان دارفرین…..در ازمون شرکت کردند وقبول شدند چه میشود نتیجه تفویض اختیار مدیر کل این بی عدالتی است لطفا تفویض اختیار را متوقف کنید

پربازديد