تاریخ درج خبر : 1392/06/19
کد خبر : ۷۸۳۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

ساختمان مدرسه استثنایی شهر دوگنبدان ایمن نیست

سایت استان: ساختمان غیر ایمن مدرسه استثنایی یاسمن شهر دوگنبدان در آستانه سال جدید تحصیلی نیازمند توجه ویژه مسوولان برای بازسازی است.

دیوار حیاط این مدرسه با سه متر ارتفاع و ۳۰ متر طول دچار ترک خوردگی شدید شده است و با کوچکترین ضربه احتمال ریزش و در خطر افتاده جان دانش آموزان مدرسه وجود دارد.

3256

آسیب دیدگی شدید دیوار حیاط مدرسه استثنایی یاسمن شهر دوگنبدان که ۱۰۷ دانش آموز معلول جسمی حرکتی، نابینا و ناشنوا در سال تحصیلی ۹۲ – ۹۳ در آن نام نویسی کرده اند موجب نگرانی والدین دانش آموزان شده است.
مادر یکی از این دانش آموزان گفت: دیوار مدرسه ای که فرزتدش نابینای او در آن نام نویسی شده است با هر اتفاق کوچکی امکان ریزش و خلق یک حادثه انسانی را دارد.
مریم عباسی افزود: در صورتی که دانش آموزان این مدرسه از نظر جسمانی سالم بودند نگرانی های کمتری وجود داشت اما امروز نگران ریزش این دیوار هستیم.

وی از مسوولان خواست برای بازسازی این مدرسه چاره اندیشی کنند.

پدر یکی دیگر از این دانش آموزان گفت: دانش آموزان برای استفاده از سرویس بهداشتی این مدرسه ناچار به عبور از کنار این دیوار هستند که در صورت بارندگی یا وزش باد شدید امنیت جانی ندارند.
رضا حسینی افزود: از مسوولان گچساران و استان کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود با بازسازی دیوار این مدرسه زمینه امنیت جانی دانش آموزان و آسایش روانی والدین را فراهم کنند.
مدیر آموزش و پرورش گچساران گفت: دیوار مدرسه اسثنایی یاسمن به دلیل کوتاهی مسوولان اجرایی طرح مصلای شهر دوگنبدان که در کنار این مدرسه قرار دارد دچار آسیب دیدگی شدید شده است.
یدالله مرادی افزود: این آسیب دیدگی به دلیل ریختن نخاله های ساختمانی در پشت دیوار این مرکز آموزشی و جمع شدن آب و نفوذ رطوبت به داخل دیوار رخ داده است.
وی بیان کرد: عوامل اجرایی مصلای شهر دوگنبدان مسوول بازسازی این مدرسه هستند اما پیگیری مسوولان آموزش و پرورش هنوز نتیجه ای نداشته است.
مدیر آموزش و پرورش گچساران با اشاره به فصل شروع سال تحصیلی از متولیان امر خواست برای بازسازی این مدرسه چاره اندیشی کنند.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد