تاریخ درج خبر : 1391/10/01
کد خبر : ۷۹۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بویراحمد و دنا در انتظار انقلاب صنعتی

نماینده شهرستان بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی از انقلاب صنعتی در آینده ای نه چندان دور در حوزه انتخابیه اش خبرداد.

به گزارش سایت استان، گفت: در مدت کمتر از یکسال گذشته از خدمت خادم بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی ، طرح ها و پروژه های مختلف اقتصادی – صنعتی برای این شهرستان ها را پیگیری کرده ایم که با یاری پروردگار و در زمان بهره برداری از آنها شاهد انقلاب بزرگ صنعتی با هدف رفع معضل بیکاری خواهیم بود.

وی راه اندازی دوباره کارخانه قند یاسوج ، دریافت مجوز پالایشگاه 50 هزار بشکه ای ” شورم و شبلیز ” ، راه اندازی دوباره کارخانه آرد ، نشاسته و گلوگز و تکمیل و بهره برداری از کارخانه سیمان مارگون را از مهمترین برنامه های در دست اجرای خادم بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی عنوان کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات کلانی برای راه اندازی و تکمیل این پروژه ها پیش بینی شده که با تخصیص آنها فرصت های اشتغالزایی متعددی در شهرستان های بویراحمد و دنا فراهم می شود.

زارعی از جذب اعتبار بیش از 80 میلیارد ریال کارخانه قند یاسوج برای احیاء و تولید شکر خبرداد و خاطرنشان کرد: با نوسازی این کارخانه نیز علاوه بر رفع دغدغه های کارگران این کارخانه ، شاهد افزایش تولیدات کارخانه خواهیم بود.

وی افزود: برای راه اندازی و تکمیل کارخانه سیمان ” مارگون ” نیز اعتباری معادل شش میلیون یورو ارز یعنی 200 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی با رعایت اصول قانونی تخصیص داده شد.

نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ، فرصت های شغلی که در زمان راه اندازی کارخانه سیمان مارگون فراهم می شود را 700 فرصت ذکر و یادآورشد: با راه اندازی این کارخانه بخشی از مشکلات بیکاری این حوزه رفع می شود.

زارعی گفت: سرمایه گذار پالایشگاه 50 هزار بشکه ای نفت ” شورم و شبلیز ” نیز اعتباری معادل 200 میلیون دلار برای سرمایه گذاری اولیه اعلام آمادگی نموده و منتظر نظرنهایی مساعدت وزارت نفت برای شروع کار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ، فرصت های شغلی این پالایشگاه را بیش از یک هزار فرصت شغلی برشمرد و اظهارداشت: مراحل آخر پرونده شروع عملیات اجرایی پالایشگاه 50 هزار بشکه ای نفت ” شورم و شبلیز ” در وزارت نفت در حال انجام است.

وی اظهار امیدواری کرد با پایان تمامی طرح ها و پروژه های صنعتی عنوان شده در سال آینده ، مردم شاهد رونق اقتصادی و اشتغالزایی مناسبی در حوزه بویراحمد و دنا باشند.

زارعی در ادامه از تهیه طرحی با عنوان احداث شهرک صنعتی ویژه تولید تجهیزات نفتی مانند لوله ها ، اتصالات و شیرآلات در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و تصریح کرد: این طرح هنوز در مرحله خام است.

وی گفت: با راه اندازی این شهرک نیز شاهد افزایش فرصت های شغلی متعدد و رونق اقتصادی مطلوبی در شهرستان های بویراحمد و دنا خواهیم بود.

منبع: عصر دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  شما اگر خود را خادم مردم می دانید باید مردم را به سمت مسیری حرکت دهید که مصلحت شان باشد نه خواسته شان پس به فکر یک انقلاب پایدار باشید

 • بهزاد گفت:

  زارعی برو به فاتحه خوانیات برس که این دور ردی

 • امین گفت:

  سلام . خدمت آقای زارعی و ممنون از زحمات ولی کاش میدونستی که جوون هایی که میان پیشتن به یه امیدی میان لطفا تا جایی که میتونید دستشون رو هر جا که میتونید بند کنید آخه اکثر آنها نان آور خانواده هستن.

 • احمد گفت:

  مشخص کی استفاده میکنه دم حزب اللی ایزنه

 • احمد نه گفت:

  اقای احمد به نمایندت بگو بفکر شناسنامه فوت شده ها نباش

 • احمد نه گفت:

  این اقا دورغ گو نیست این اقا مرد شریف هست کیه که ازشناسنامه فوت شده ها استفاده میکرد کیه که وام کمیته امداد را شب در خونه مردم تحویل میداد اقای هدایت این دور مثل دور قبل نمی ذاریم بشه

 • احمد گفت:

  کسی که سوار میشه باید مقصد را بداند متاسفانه ایشان سوار شده ولی راننده بخاطر اینکه کرایه بیشتری بگیره ان را در خیابانهی شهر دور می زند خودش هم خبر ندارد

 • ناشناس گفت:

  تو هم بیا گند بزن بهش که دیگه چیزی از طبیعت و گردشگریش نمونه… فکر کنم بعدها اسمت رو توی لیست دشمنان شماره یک تاریخ استان بنویسن.
  هنوز متوجه نشدی که استان ما باید از مسیر صنعت به خصوص صنایع آلوده کننده دور بمونه. هنوز متوجه نشدی که اقتصاد استان باید در جهت گردشگری طبیعی باشه.
  کاش مث همیشه هیچ کاری نمی کردی.
  چرا شماها ……….. می شید؟
  یکی که درست تصمیم بگیره نیست؟

 • ناشناس مح گفت:

  البته من هم خودم به ایشان رای دادم ولی احساس میکنم ایشان هم مقصر نیستند چون از استاندار گرفته تا رفتگر محله همه با ایشان مخالفند و هیچ کس با ایشان همراه نیست چطو ممکن است ادم تنهایی کاری انجام دهد همان بلایی که در جواهری در قصر به روز بانو هن اوردن به روز ایشان اورده اند پس عجله نکنید.

 • رحیم پور گفت:

  با نظر شب کاملا موافقم آقای نماینده محترم اجازه ندهید کسایی که براتون زجر کشیدن الان هم این زجر ادامه پیدا کنه به هر حال شما هم همین 4 سال مجلس رو نمیخواید ………درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • پرستو گفت:

  واقعا باید درود و صددرود به شما گفت با راه اندازی کارخانه آرد صدها نفر دعاگوی خیر شما هستند خیر ببینی جناب حاج زارع خدا قوت بهت بده

 • reza گفت:

  وای خدای من همشهریهای عزیز
  در بد ترین شرایط اقتصادی جهان انقلاب صنعتی از اروپا فرار کرده داره میاد یاسوج
  این کار خیلی زحمت داشته ها که بیاد یاسوج
  بخشی از هماهنگیا رو حاجی شورا تو شهرداری کرده و بخشی رو حاجی نماینده در مجلس
  اینها زیاد کار داره ها خیلی زیاد شما نمیدونین که چقدر کار شده همون طور که نمیدونین انقلاب صنعتی چیه………….

 • حمید گفت:

  اقای ……….. من واقعا متاسفم که به شما رای دادم چون بعد از چند ماهی که گذشته و خیال ما راحت شده که شما مینونید برامون یه کاری بکنید تو این بدبختی ها
  تازه نیروهای وفادارتون تشخیص دادن که ما هم جهت با شما نبودیم,به شما رای ندادیم……………….واقعا متاسفم اول برا خودم بعد برای مردم و در آخر شما

 • شب گفت:

  آقای ……. حرف شما همون طوری که به خودتون هم ثابت شده پیش استاندار, مدیر کل ها ,معاونها,کارمندها…..کارگرا هیچ خریداری نداره,اقای……..این بارم مردم اشتباه کردن که به شما رای دادن من هم یکی از اونام,روزانه طرفداراتون دارن کم میشن با توجه به تجسس نیروهای مسخرتون و تخریب کردن نیروهایی که براتون زحمت کشیدن توسط این بیست سی نفر جاهل اطراف شما………..

 • رضا گفت:

  اقای زارعی انقلاب صنعتی روول کن فاتحه خوانی روبچسب نون تواینه برادر

 • مرتضی گفت:

  انقلاب صنعتی واژه ای مناسب است به منطور بهره برداری و راه اندازی منابع و پتانسیلهای صنعتی چنانچه مردم عزیز بعدمکانی و زمانی آن را درک کرده ونسبت به ساختها و کارکردهای شکل گرفته واکنش به جا و مناسب نشان دهند چنانچه اجرای پروژه ای عمرانی که به طور قطع زمانی طولانی نیاز دارد تا به بهره برداری برسد چنانچه مردم به دلیل عدم شناخت امر پروژه ای عمرانی احساس عدم کفایت نماینده را میکنند که امیدوارم این وضع اصلاح شده و مردمی نباشیم که از میانگین کشور و چنانچه کشورمان از میانگین جهانی از بعد اجتماعی ،اقتصادی، فرهنگی ،سیاسی،پایینی بخوردار باشیم.البته با این وضع موجود کشور عزیزمان ایران اسلامی که در تنگناهای سیاسی-اقتصادی غرب قرار گرفته اجرای پروژه های عمرانی به سادگی صورت نخواهد گرفت پس با راه اندازی بخش های راکت صنعتی استان(کارخانه آرد ، نشاسته و گلوگزو….) میتوان در حد موثری وضعیت استان را بهبود بخشید.و چنانچه در مطلبی که یکی از دوستان به نا م(احمد) گذاشته اند در این وب سایت،در پاسخ جهت رسیدن به هدف مشترک نه رد نظر ایشان باید گفت صنعت گردشگری مقوله جدا از این حیس میباشد البته این شاخص در اولویت پاینتر نسبت به سایر قرار میگیرد.در واقع انقلاب صنعتی مورد نطر آقای زارع را میتوان اندیشه ای جالب و مفولانه فرض کرد

 • تتتت گفت:

  اقای زارعی انقلاب صنعتی را تعریف کن
  انقلاب صنعتی شرایطی درد که در تاریخ شکل گیری ایران هیچ وقت این شرایط مهیا نشده و ما هنوز دوره گذر از کشاورزی به صنعت را نتونستیم طی کنیم…

 • احمد گفت:

  اقای.زارع.فکر.طرحهازیر.بنایی.باش.مثل.جادها.وسد.تنگ.سرخ.که.در.زمان.شما.تعطیل.شده

 • احمد گفت:

  نفس کار ایشان خوب است . اما افسوس که این همه دلسوزی و تلاش بدون مطاله و شناخت واقعی از پتانسیلهای توسعه انجام می گیرد. آقای زارع خود نیک می دانند که شهرستان بویراحمد و دنا به لحاط شرایط خاصی جغرافیایی از طبیعت بی نظیری برخوردار است . طبیعتی که به جرعت می توان گفت در آسیا مانند ندارد. بدون تردید رونق صنعت در استان کاری نیک و پسندیده است ایجاد اشتغال می کند. اما باید توجه داشت که آب و هوای این دو شهرستان بالاخص شهر یاسوج را باید برای بسط و رونق صنعت گردشگری پاک نگهداشت و باید فکر و برنامه ریزی را در جهت گسترش صنعت گردشگری بکار گرفت.

 • از کهگیلویه گفت:

  کار های بسیار ارزشمندی است اگر اجرا شوند انتظار میرود در حرف باقی نماند وهمه مسئولان و مردم استان ایشان را در رسیدن به این مهم یاری نمایند واقعا باید دستمریزاد گفت به چنین فکری امیدواریم جامعه عمل بپوشاند و راه اندازی دوباره واحدهای صنعتی استان را شاهد باشیم آقا ی زارع باید بدانند هرقدمی را که در ره خدمت به مردم محروم استان بردارند اجری بسیاربزرگ در پیشگاه خداوند برای اوست . اگر نمایندگان ما بجای تعویض و جابجایی نیروهای استان هم و غم خود را در جهت راه اندازی کارخانجات و صنایع تولیدی در استان نمایند آنوقت مایه مباهات است امیدواریم مشاورین و مسئولین استان هم نیازهای ضروری استان را به نمایندگان گوشزد نمایند نه اینکه خواهان جابجایی و حاکم شدن بر ادارت باشند البته تغییر خوب است ولی گاهی اوقات ضرورت ندارد باید کار کرد و کارکردو کارکرد تا استان از برون رفت نجات یابد باز هم از آقای زارع بخاطر این طرحهای مهم که امیدواریم راه اندازی شوند متشکریم .

 • حسن گفت:

  خوبه .ولی کاش میتونستی چند تا از این مدیر کل ها را نیز از طرفدارانت می گذاشتی .حیف که نمی تونی وهمشون غیر بومی ها اومدن یک نماینده باید اول نیروی انسانی خودش را بشناسد .اتا از فکر وتوان انها نیز کمک بگیرد نه تکروی کند.

پربازديد