تاریخ درج خبر : 1391/10/02
کد خبر : ۷۹۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

مراجع قانونی با آشوبگران افکار عمومی برخورد قاطع کنند

شورای شهر یاسوج با انتشار بیانیه ای خواستار برخورد با هتاکان به تاریخ مردم استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

به گزارش سایت استان در این بیانیه آمده است، در گستره جغرافیایی انسانی و در رازهای نهفته  در دفتر تاریخ بشر همواره انسان با انسانیت در ستیز بوده، گاهی برای رسیدن و زمانی برای نابودی همانگونه که در قرآن مکتوب شده، خداوند انسانها را قبیله، قبیله و گروه گروه آفریده است ولی هیچوقت قبیله و گروه ملاک برتری نبوده بلکه تقوی ، درستکاری و رعایت اصول انسانی میزان و سنجشی برای آفریدگار هستی و همه دانایان بوده است( ان اکرمکم عنداللٌه اتقی کم) بقول سعدی شاعر شیرین سخن، آدمی را آدمیت لازم است، و همیشه در ارزیابیها نمی توان مطلق نگر بود همه را بد یا خوب تصور کرد.

چنانچه می بینیم در گروهها، احزاب، اقوام و ملت ها افراد با قابلیت ها و مشخصات فردی خاص پیدا می شوند، در این بین انسانهایی در اوج عزت و عده ای در حضیض ذلت ولی باز نمی توان گفت که همه افراد این جامعه خوب یا بد هستند، عملکردهای فردی را نمی توان قیاسی برای جامعه دانست،  در ان مقال نمی خواهیم فردی را بالا ببریم  یا خدای ناکرده به چوب تکفیر برانیم ، بلکه برآنیم که به منش درست فکر کردن و درست عمل کردن با هم حرکت و در این وادی گامی برداریم  سطحی نگری ، قشری نگری و فرافکنی آفت جان افکار و قلم های امروز جامعه شده اند، بیائیم  از دریچه  فضل خداوند به مسائل نگاه کنیم  که  اگر کار ما به عدل خداوندی سپرده شد، آنوقت پاسخگویی برای ما بسیار سخت و گریزی از آن نیست  در مقاله ای مطالبی  نسنجیده و غیر منطقی پیرامون  گذشته مردم کهگیلویه و بویراحمد از آقای تقوی بهبهانی  در سایت عصر دنا به چاپ رسیده ، باید عرض کنیم  تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد  سرشار از رشادتها، دلاوریها چه قبل از انقلاب در ستیز با دولت وقت و چه بعد از انقلاب در صحنه های نبرد با دشمن متجاوز به خاک میهن بوده، تا آنجا که بخاطر داریم همیشه تیپ ها و گردانهای استان کهگیلویه و بویراحمد خطرناک ترین و سخت ترین خطوط جنگی را که دیگران از پذیرفتن آن هراس داشتند  می پذیرفتند که نمونه هایش  نفوذ در فاو،  مقاومت در پد خندق  در دوران دفاع مقدس  و برچیده شدن پژاک آخرین سنگر گروهک های ضد انقلاب در اقبیم کردستان است. توهین به مردم کهگیلویه و بویراحمد،  توهین به قوم لر و به هر ایرانی است، کهگیلویه و بویراحمد  تنها نام یک استان نیست  بلکه تکه ای از خاک مقدس ایران اسلامی است که برای حفظ این خاک در دوران ۸ ساله دفاع مقدس صدها شهید به خون خفته ، جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

سزاوار نیست مطلبی  را بنویسیم  که اولاً هیچ  ضرورتی  برای نوشتن آن نبود ، چرا که اگر اشکالاتی هم بوده  در زمان حال که امام راحلمان می فرمایند، میزان حال افراد است چه ضرری از این راه متوجه کس یا کسان شده است؟  ثانیاً فکر کردید با این مطلب چقدر اذهان مردم را مشغول و وقت مردم  را صرف پاسخ  به این مطلب نموده اید. چه چیز عاید شما شده و عموم مردم از این رهگذر جز دلمشغولی چه نصیبشان شده است؟ چرا هر روز به نحوی با افکار و احساسات مردم بازی می کنید؟ یک روز تحت عنوان تغییر نام استان ، روز دیگر درگیر کردن طوایف   به بهانه های مختلف. چرا در این روزهایی که لشکر کفر و نفاق به دنبال دسیسه  و جدایی اقوام مختلف کشور هستند شما هم با این طبل همراه می شوید؟ چرا مردم را به همدلی دعوت نمی کنید؟

شما اندکی به فرمایشات مسئولین نظام و در رأس آن مقام معظم رهبری و نماینده محترم مقام معظم رهبری و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری،  مرحوم مغفور حضرت آیت اللًه ملک حسینی(ره) که همیشه  از رشادتها و دلاوریهای آنها  در همه ادوار تاریخ این مردم متدین،  ولایتمدار و شجاع یاداوری و تجلیل نموده اند،  با عنایت به فرازهایی  از فرمایشات مقام عظمای ولایت در دیدار با مردم استان در خرداد ۱۳۷۳در یاسوج توجهات همه جانبه را معطوف دارید.

*خدای بزرگ را سپاسگذاریم که توفیق دیدار شما را به بنده عطا فرمود، از دوران جنگ که سفری به این استان کردم و به میان شما آمدم همواره خاطره های شیرین شما مردم مؤمن و با اخلاص و غیور در ذهن بوده هست.

*علاوه بر آن هرکس اندکی در گذشته تاریخی ایران مطالعه کرده باشد، وضعیت عشایر غیور و مردم مؤمن این سرزمین و این استان قهرمان پرور را خواهد شناخت.

*خدا را سپاسگذارم که جمهوری اسلامی،  قدر عشایر را در همه جای کشور و از جمله در این استان مرد خیز و مرد پرور را دانسته است.

*نظام  جمهوری اسلامی برای عشایر ارزش قائل است  و عشایر را بعنوان یکی از برجسته ترین قشرهای کشور می شناسد.

*شما(مردم کهگیلویه و بویراحمد) برای دفاع از دین و مذهب کشور به جبهه رفتید، آماده شهادت شدید و جان دادید، آنهم بدون اینکه کمترین پاداشی از کسی غیر از خدا بخواهید.اما در دوران آن رژیم منحوس فاسد، وقتی دشمن از شمال و جنوب  به این کشور حمله کرد، یک نفر از مردم معمولی به کمک نیروهای ارتش نرفت و یک اسلحه بدست نگرفت تا در مقابل دشمن دفاع کند.

*من در دوران جنگ تحمیلی  به یاسوج و بعضی شهرهای دیکر این خطه آمدم و وضع استان را از نزدیک دیدم، عشایر استان در میدان جنگ هم بسیار خوب جنگیدند و دفاع کردند.

و زیبنده هر آنچه را که در وصف عشایر که  زبان به بیان آن و قلم به توصیف آن عاجز است . امام عزیز راحلمان قدس اللًه النفسه الزکیه میفرماید:عشایر ذخایر انقلاب است پس بیاییم همه این گنجینه و سرمایه سرشار از صداقت و شجاعت را و خاصه این تابلوی زیبای طبیعت را در پهنه زاگرس سترگ و در دامنه بلند قامت دنای سرافراز و مشرف بر سواحل آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس یعنی کهگیلویه و بویراحمد را حفظ کنیم و اجازه داده نشود افرادی فرصت طلب و احیاناً  مغرض و بی غیرت در قالب مقالات بی محتوا و در رسانه های بازار مکاره ای چند چهره ای وهرچند نبشی عزت و شرف مردم خوب این استان مستعد  و مستحق  و بالقوه غنی و ثروتمند اما بالفعل فقیر و عقب نگه داشته شده را زیر سؤال برده  و بر باد دهند،  که غفلت و گناهی نا بخشودنی است.

ما اعضای شورای اسلامی  شهر یاسوج در جایگاه پاسداری از حیثیت  و عزت  این مردم شریف ونجیب خواهان برخورد قاطع از طریق مراجع قانونی با این ماجراجویان و آشوب گران افکار عمومی جامعه بوده و هستیم.

این بیانیه با امضای اعضای شورای شهر یاسوج رسیده است.

ابراهیم عبدلی               محمود باقری                عزیزاللًه پناهی                  محمد رحیم دهراب پور

غلامعلی پردل                 زریر شجاعی خو               هدایت اللًه امیری

منبع: بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد