تاریخ درج خبر : 1392/06/20
کد خبر : ۷۹۵۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش ارتکاب جرم در کهگیلویه و بهمئی/ افزایش در باشت و دنا

سایت استان: دکتر جمادی با بیان اینکه اساس کار در دستگاه قضایی استان بر پیشگیری از جرم است، گفت: خشکاندن ریشه های جرم در اولویت کاری ما است و تلاش همه جانبه را با استفاده از ظرفیت های شهرستانها و ادارات انجام میدهیم.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دادگستری، رئیس شورای قضایی استان در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرایم استان افزود: در حوزه باشت و دنا افزایش جرم و در کهگیلویه و بهمئی کاهش جرم وجود داشته است، اما در مجموع ورودی پرونده ها به دادسراهای عمومی و انقلاب 7 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین با اشاره به سهل انگاری در نهادهای اجرایی استان گفت: تصمیمات نابه جای بعضی از مدیران در انتقال منابع دولتی جرایم اداری را افزایش داده است به طوری که جاهایی که به صورت قانونی اعتباری به آن بخش داده نشد اما از اعتبارات دولتی استفاده کرده اند و با این روند برخورد قانونی می شود.

در ادامه این جلسه الماس گشتاسبی؛ معاون پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان با ارائه آمارهایی از دورنمای کلی جرم در استان گفت: اختلافات خانوادگی رو به افزایش است و همه نهادهای اجرایی باید اقدام علمی انجام دهند و همکاری خود را با شورای پیشگیری از جرم دادگستری افزایش دهند.

وی اظهار کرد: تلاش های فرهنگی و اجتماعی مؤثر است و اگر مسئولان اجرایی و مردم همکاری کنند انتظار کاهش جرم را داریم.

در این نشست سردار عادلی فرمانده نیروی انتظامی استان با تشریح وضعیت درگیریهای خشونت آمیز در استان گفت: کمبود آب و زمین و همچنین فقر اقتصادی زمینه جرایم خشونت آمیز مانند درگیریهای طایفه ای و قومی است.

وی اظهار کرد: کارکنان بعضی از نهادهای دولتی نسبت به اموال دولت و بیت المال بی توجه اند و مسئولان میبایست گزارش برخورد با هنجارشکنان در ادارات دولتی را به نهادهای نظارتی ارائه دهند.

فرمانده نیروی انتظامی استان در ادامه گفت: وجود موبایل فروشی های بدون مجوز در سه سال اخیر هزینه های زیادی برای مردم و نیروی انتظامی داشته است به طوری که در این مدت 600 نفر دستگیر و 213 پرونده تشکیل شده است، همچنین آرایشگاه های غیرمجاز در سطح شهر دردساز است و می بایست اقدام عملی از سوی نهادهای دولتی در این موارد انجام شود.

در این نشست حسام الدین عشقی؛ مدیر کل بازرسی استان گفت: بعضی از مدیران در مستندسازی اموال دولتی سهل-انگارند و حتی واحد تخلفات آن نهادها خود مرتکب تخلف می شوند که البته همه اینها را بررسی می¬کنیم.

وی گفت: مشاهده شده است که ساختمان های اداری را به افراد عادی اجاره داده اند که البته در دست پیگیری است و نباید مدیران این گونه به منابع بیت المال بی توجه باشند.

در پایان این نشست، دبیقی؛ معاونت صدای (صدا و سیمای) استان با اشاره به وضعیت اجتماعی استان گفت: از زمان برنامه¬های پزشکی و بهداشتی کاسته می شود و برنامه ها با محوریت مسائل اجتماعی و روانشناختی افزایش می یابد. وی همچنین گفت: همکاری ها با دادگستری استان بیشتر می شود و اولویت برنامه ها با جرائم اخلاقی و اجتماعی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد