تاریخ درج خبر : 1392/06/20
کد خبر : ۷۹۶۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

ضروری ترین نیاز تئاتر استان آموزش است

سایت استان: مدیرواحد هنرهای نمایشی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد مقوله آموزش را ضروری ترین نیاز کنونی تئاتر این استان عنوان کرد.

اکبر آیین بعدازظهر سه شنبه در حاشیه همایش منطقه ای تئاتر سوره ماه در یاسوج درجمع خبرنگاران افزود: در این استان کلاس های آموزشی مستمر برگزار نمی شود و این باعث شده خلاء فقدان آموزش و یادگیری در تئاتر استان بسیار به چشم بخورد.

325

وی بیان کرد: در این استان اساتید خوبی در زمینه های نمایشنامه نویسی و کارگردانی وجود دارد که با فراهم شدن بسترهای لازم می توانند با برگزاری کلاس های آموزشی مستمر به رشد بیشتر تئاتر استان کمک کنند.

آیین تصریح کرد: وجود علاقمندان بی شمار به هنر تئاتر در این استان سرمایه ای است که باید از طریق برگزاری دوره های آموزشی، زمینه کشف و پرورش آنها مهیا شود.

وی جوان بودن هنرمندان تئاتر استان را یکی ازمزیت های هنر نمایش در کهگیلویه و بویراحمد دانست و اظهار داشت: جوانان هنرمند این استان در طی سالهای اخیر بارها توانمندی خود را در عرصه های ملی به اثبات رسانده اند.

حوزه هنری استان ساختمان ملکی و سالن تئاتر ندارد

مدیرواحد هنرهای نمایشی حوزه هنری همچنین عدم وجود یک سالن تئاتر در این حوزه را یکی از مشکلات هنرمندان تئاتر حوزه هنری استان دانست و گفت: هم اکنون هنرمندان تئاتر حوزه هنری این استان از امکانات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده می کنند.

وی افزود: البته باید گفت که حوزه هنری استان پس از 9 سال فعالیت در استان هنوز فاقد ساختمان ملکی است.

آیین همچنین برگزاری جشنواره های منطقه ای را مزیتی برای هنرمندان دانست و گفت: زنده نگه داشتن تئاتر در شهرستانها، کسب تجربه و ارتقای سطح دانش هنری در کنار رقابتی سالم از جمله مزایای برگزاری این جشنواره هاست.

دومین جشنواره منطقه ای تئاتر سوره مهر با حضور استانهای فارس، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج در حال برگزاری است.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد