تاریخ درج خبر : 1392/06/20
کد خبر : ۷۹۶۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

مرگ تدریجی هنر تئاتر و نمایش در استان

سایت استان: سید مقداد مرتضوی پور

هنر تئاتر ونمایش در استان ما در حال فراموشی است. در دهه ی پیشین به دلیل کمبود امکانات تخصصی و عدم حمایت مسئولین استانی و نبود سالن های تئاتر ونمایش مجهز شاهد این بودیم که هنر تئاتر و نمایش در یک سراشیبی خیلی بد قرارگرفته و شاهد فراموشی تدریجی آن هستیم. روزگاری هنر نمایش و تئاتر هنرمندان این استان در کشور حرفی برای گفتن داشت ولی در این دهه هیچ گونه تحرک قابل چشمگیری نداشت و بنا به دلایلی هنر هنرمندان این استان درمکان های هنری پایتخت به نمایش نشست و حرفی از استان ما به زبان ها نیامد.

در این دهه شاهد بودیم که هنرمندان تئاتر ونمایش به دلیل مشکلات مدیریتی در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و یا به دلیل کمبود امکانات یا بی توجهی مسئولین به حوزه ی هنر ونمایش از کارهای هنری فاصله گرفته اند وبر خلاف میل باطنی درگیر مسائل غیر هنری شده اند. چه جوانان هنرمندی که در روستا ها وشهر های این استان آرزو دارند که تئاتر و نمایش کار کنند و لی به دلیل اینکه همان مفدار اندکی هم که از هنر نمایش و تئاتر در استان باقی مانده فقط درشهر یاسوج گنجانده شده و حوزه ی نمایش و هنر این استان بازیچه ی دست یک سری افراد هنرمند نما و بعضی از مدیران شده است. متاسفانه هیچ گاه نتوانسته اند که هنر خود را به نمایش بگذارند و وارد حوزه ی هنر و نمایش بشوند .

آیا می دانید که در استان ما تعداد زیادی کارشناس فرهنگی و هنری به صورت کاملا حرفه ای و با تحصیلات اکادمیک و تخصص بالا وجود دارد که هیچ گونه فعالیت هنری در این استان ندارند و بیشتر سعی بر این دارند که به دلیل حمایت بیشتر مسئولین و پیشرفت کاری که در پایتخت وجود دارد در انجا هنر خود را به نمایش بگذارند. چه کسانی می خواهند جوابگوی این همه بی توجهی و کم کاری که در حق هنرمندان این استان است بدهد چرا هنرمندان ما در 90 درصد رشته های هنری در شهرهای بزرگ و پایتخت مشغول فعالیت هستند و آیا تا به حال مسئولین استانی فکر و چاره ای برای این موضوع خیلی مهم کرده اند. چرا سید جواد, مجید پرهیز, سید یونس ابسالان, خسرو حیدری , مجید صادقی , هادی محقق , رضا گشتاسب , رضا رفیعی , نجف پور , حسن غفاری ,نرگس نژاد و…… هیچگونه جایگاه و ارزش و احترام ای در عرصه فرهنگ و هنر استان نداشته اند. و باید این موضوع را به خودمان گوش زد بکنیم که اگر این وضعیت نابسامان به این گونه ادامه پیدا کند قطعا هنر نمایش و تئاتر و… در استان به فراموشی سپرده می شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد