تاریخ درج خبر : 1391/10/02
کد خبر : ۷۹۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

حماسه 9 دی اندیشه‌های سکولاریستی را جارو کرد

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران با بیان اینکه حماسه 9 دی سبب استمرار و تداوم گفتمان انقلاب شد، گفت: حماسه 9 دی اجازه نداد که اندیشه‌های سکولاریستی هویت اسلام را بگیرد و این اندیشه‌ها را جارو کرد.

به گزارش سایت استان، یدالله مرادی  در نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی ویژه برنامه‌های حماسه ماندگار نهم دی ماه که با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت امام موسی کاظم (ع) اظهار کرد: صاحبان فکر و اندیشه می‌گویند در هر تحولی عوامل شکل‌گیری، ثبات و تداوم وجود دارد و اگر بخواهیم برای انقلاب اسلامی این اندیشه را به کار گیریم، 15 خرداد و 17 شهریور از عوامل شکل‌گیری انقلاب اسلامی بودند.

وی با بیان این‌که 13 آبان عامل استحکام و حماسه 9 دی عامل استمرار و تداوم انقلاب اسلامی شد، عنوان کرد: اگر حماسه 9 دی و آن بصیرت و خروش رخ نداده بود، از بیداری اسلامی خبری نبود.

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران افزود: اندیشه‌های سکولاریستی می‌خواست هویت اسلام را بگیرد ولی حماسه نهم دی ماه سبب یأس و ناامیدی دشمنان اسلام از اهداف خود گردید.

مرادی تأکید کرد: حماسه 9 دی باید به بهترین شکل تبیین شود و به همین خاطر ویژه برنامه‌های مربوط به این حماسه نباید در یک مراسم و یا برنامه خلاصه شود.

وی با بیان این‌که دانشگاه‌ها باید خط اول حماسه نهم دی ماه باشند، ابراز داشت: هر نهادی باید در زمینه این حماسه ستاد خود را تشکیل داده و برنامه‌هایی را در راستای تبیین ابعاد این روز برگزار کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران خاطرنشان کرد: حماسه نهم دی ماه با اساس و مبانی عقیدتی و فکری ما گره و پیوند عمیقی خورده است.

مرادی پیشنهاد داد که سر برگ تمام مکاتبات ادارات طی سه روز در ارتباط با موضوع حماسه 9 دی‌ماه باشد.

وی اظهار داشت: ادارات شهرستان می‌توانند به دلخواه و سلیقه خود سه جمله “روز نهم دی در تاریخ ماندگار است”، “نهم دی سال‌روز اطاعت از ولایت و بصیرت” و “نهم دی روز بصیرت و نماد پیروی از ولایت” را طی 3 روز در سر برگ مکاتبات خود قرار دهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران از برگزاری برنامه‌های مختلف ویژه حماسه 9 دی توسط این اداره خبر داد و افزود: سخنرانی و نشست‌های مختلف در زمینه تبیین حماسه 9 دی در سطح مدارس شهرستان از جمله برنامه‌های این اداره است.

مرادی ادامه داد: برگزاری نشست‌های بصیرت‌افزایی ویژه فرهنگیان بانوان و آقایان به صورت مجزا و هر نشست با شرکت 200 نفر از دیگر برنامه‌های اداره آموزش و پرورش گچساران ویژه این حماسه است.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد