تاریخ درج خبر : 1391/10/02
کد خبر : ۷۹۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون: در هر وضعیتی نباید بودجه دو دوازدهمی تصویب شود

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: درهر وضعیتی نباید بودجه دو دوازدهمی به تصویب برسد؛ چرا که دشمنان کشور این کار را به مفهوم ناتوانی در تصمیم‌گیری می‌دانند.

به گزارش سایت استان، غلامرضا تاجگردون  گفت: امیدوارم بودجه دو دوازدهم در مجلس مطرح نشود.

نماینده مردم گچساران و باشت گفت: درهر شرایطی باید لایحه بودجه 1392 به طور کامل در مجلس تصویب شود. تصویب چند دوازدهمی لایحه بودجه به مفهوم پذیرش شکست کشور در جنگ اقتصادی غرب علیه ایران و ناتوانی در تصمیم‌گیری است.

وی گفت: در دنیای غرب چنین مطرح است که مدیران کشور از ارائه لایحه بودجه کشورشان عاجزند؛ در صورتی که دولت در ارائه لایحه بودجه به مجلس و مجلس در بررسی و تصویب آن از تصمیم‌گیری ناتوان نیستند. از دولت‌مردان می‌خواهم با ارسال دیرهنگام لایحه بودجه 1392 به مجلس با دشمن همراهی نکنند.

تاجگردون از اتمام کار لایحه بودجه سال‌ آینده در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور خبر داد و افزود: زمانی می‌گویند بودجه در دولت آماده است که لایحه در دستور کار هیات وزیران قرار گیرد ولی بر اساس اطلاعات دریافتی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

نایب رییس کمیسیون برنامه‌ و بودجه گفت: با تشدید تحریم‌های نفتی و بانکی درآمدهای نفتی کاهش و انتقال ارزهای نفتی با چالش‌های بیشتری روبرو شده است. بنابراین در لایحه بودجه سال آینده باید منابع جدید مالیاتی باز طراحی شود. چه بخواهیم و چه نخواهیم در جنگ اقتصادی نابرابر قرار داریم؛ بنابراین باید از منابع مالی کشور به بهترین شیوه بهره‌برداری کنیم.

وی افزایش اتکاء به درآمدهای مالیاتی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید درآمدهای مالیاتی جدید که در قانون پیش‌بینی شده است به اجرا درآید. این کار وقت زیادی نمی‌خواهد که این قدر طولانی شده است.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد