تاریخ درج خبر : 1391/10/02
کد خبر : ۸۰۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه وبویراحمد پربارش ترین استان کشور

کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان طی بارندگی اخیر بیشترین میزان بارش را در کشور به خود اختصاص داد، از ورود یک سامانه بارش زای جدید در عصر دوشنبه به آسمان استان خبرداد.

به گزارش سایت استان، ولی بهره مند گفت: از اواخر فردا دوشنبه شاهد ورود یک سامانه بارش زا به غرب کشور و بروز ناپایداریهایی در جو استان خواهیم بود.

وی افزود: شدت فعالیت این سامانه روزهای سه شنبه و چهارشنبه است و طی آن در مناطق سردسیر و کوهستانی استان بارش برف پیش بینی می شود.

بهره مند اظهار داشت: همچنین این طی این سامانه ممکن است شاهد آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ای باشیم که بایستی اقدامات لازم برای کاهش خسارت احتمالی انجام شود.

وی یادآور شد: این سامانه به تدریج از روز پنج شنبه از جو استان خارج می شود.

بارش در فصل زمستان نرمال است

کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد همچنین در خصوص پیش بینی های اقلیم شناسی در بازه زمانی فصل زمستان نیز گفت: بر اساس آخرین داده های اقلیمی میزان بارش در بازه زمانی دی، بهمن و اسفند سالجاری نرمال خواهد بود.

بهره مند افزود: همچنین در این مدت میزان میانگین دمای هوا، بین نیم تا 1.5 درجه کمتر از میزان میانگین بلند مدت پیش بینی می شود.

وی همچنین آخرین آمار بارش در مناطق مختلف استان طی بارندگی اخیر را اعلام کرد.

آخرین آمار بارش دراستان/ رشد207 میلیمتری باران درگچساران

بهره مند افزود: طی بارندگی اخیر در یاسوج 75.6، دهدشت 61، گچساران 70، سی سخت 79 و لیکک 63.2 میلیمتر باران باریده است.

این کارشناس هواشناسی بیان داشت: میزان بارندگی از ابتدای سالجاری تاکنون در یاسوج 399، سی سخت 377، گچساران 334، دهدشت 354 و لیکک 297میلیمتر بوده است.

وی افزود: این میزان در مدت مشابه سال گذشته در یاسوج 234، سی سخت 220، گچساران 127، دهدشت 225، لیکک 187 میلیمتر بود.

بهره مند اظهار داشت: بارش در تمام مناطق استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت که بیشترین افزایش در گچساران با 207 میلیمتر و پس از آن یاسوج با 165 میلیمتر ثبت شده است.

این کارشناس هواشناسی افزود: در سال زراعی گذشته در یاسوج 728.6 میلیمتر، گچساران 363، دهدشت 513، سی سخت 630و لیکک 363 باران بارید.

یاسوج سردترین و دهدشت گرمترین نقطه استان

بهره مند، میانگین بلند مدت بارش را در یاسوج 830 میلیمتر، گچساران 441 میلیمتر، دهدشت 496.7 میلیمتر، سی سخت 681.5 میلیمتر و لیکک 359 میلیمتر عنوان کرد.

وی همچنین یادآور شد: طی 24 ساعت گذشته دهدشت با 18درجه سانتیگراد گرمترین و یاسوج با دو درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان بودند.

فردا دمای هوا در یاسوج حداقل منفی دو درجه زیر صفر و حداکثر هشت درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد