تاریخ درج خبر : 1392/06/21
کد خبر : ۸۰۶۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

از یاسوج تا تهران چه گذشت؟

سایت استان: بعد از پایان انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی دکتر حسن روحانی که با حمایت گسترده جریان اصلاح طلبی اتفاق افتاد، پاسخگویی به فشار افکار عمومی و پیگیری مطالبات مردم، مهمترین دغدغه فعالان سیاسی استان – حامیان روحانی- بود که به مدت دو ماه و طی جلسات متعدد و ساعت ها بحث و مذاکره پیرامون ملاک ها و معیارهای انتخاب استاندار، منجر به تعیین چهار گزینه نهایی شد.

500
با برنامه ریزی های دائمی فعالان سیاسی ستادهای هاشمی و روحانی، پس از تعیین ملاک ها و معیارها که شامل نگاه توسعه گرا، مقبولیت و مشروعیت مردمی، سابقه اجرایی و قانونگذاری، تحصیلات، توانایی و دانایی و گرایش اصلاح طلبی بود، به مصادیقی پرداخته شد که ضمن پرهیز از اختلافات قومی و جغرافیایی، آغازی برای همگرایی همه نیروهای توانمند استان و هم افزایی و اتحاد آنها قلمداد می شود.

تعیین گزینه ها

با این حال آقایان بهرام تاجگردون، سید باقر موسوی، دکتر علی مندنی پور و سید علی اسماعیلی به عنوان گزینه های نهایی انتخاب شدند و اصلاح طلبانی که در جلسات و اتاق های فکر حضور داشتند با همراهی هم استانی های ساکن تهران، روز پنجشنبه 14 شهریور جلسه ای تشکیل دادند که در این جلسه آقای غلامرضا تاجگردون نیز حضور داشت.

bbb

تاجگردون در این جلسه، به رغم اظهار گلایه های فراوان، با پاسخ احترام آمیز اعضای جلسه مواجه شد. وی در این جلسه عنوان کرد که خود گزینه هایی برای تصدی پست استانداری استان در نظر دارد که لازم نمی داند به نام آنها اشاره کند. به دلیل محدود بودن وقت ایشان، جلسه بدون حضور وی ادامه پیدا کرد و اعضای جلسه با تصویب کمیته ای محدود تر شامل جمعی از اصلاح طلبان مقیم استان و تهران، کاندیدهای مورد نظر را برای تصدی استانداری استان مورد بررسی قرار دادند و گزینه های چهارگانه معرفی شده، مورد تائید و تصویب قرار گرفتند.

در جلسه مشترک اصلاح طلبان چه گذشت

بنا به این گزارش، کمیته بررسی کاندیداهای استانداری استان، روز جمعه 15 شهریور نیز تشکیل جلسه داد و به دلیل در دسترس نبودن غلامرضا تاجگردون، افرادی که از یاسوج به تهران آمده بودند از طریق کانال های مختلف گزینه های مورد توافق را اعلام و لیست نهایی را به معاونت سیاسی وزارت کشور ارائه نمودند.
هم زمان با تشکیل این کمیته در تهران و معرفی گزینه های چهارگانه به معاونت سیاسی وزارت کشور، خبرها از تلاش نمایندگان محترم استان برای مذاکره با وزیر کشور و معرفی گزینه مورد نظر خود حکایت دارد در حالی که اصلاح طلبان از گزینه مورد توافق نمایندگان بی اطلاع بودند.
به نظر می رسد از آنجا که نظر نمایندگان با گزینه های مورد توافق همخوانی نداشته و راه تعامل و گفتگو از سوی نمایندگان محترم مجلس بسته شد، جمع فعالان سیاسی استان کار خود را پیگیری کرده و با هماهنگی فعالان سیاسی هم استانی ساکن تهران، توافق نهایی برای معرفی گزینه های مورد نظر صورت گرفت. به رغم اینکه نیت نیروهای سیاسی حامی روحانی، همگرایی و هم افزایی و همراهی و اتحاد همه نیروهای دلسوز هم استانی بود، به نتیجه نرسید و هر کس راه خود را در پیش گرفت.

واکنش های رسانه ای به توافق چهارگانه

به نظر می رسد این پایان ماجرا نبوده و برخی افراد دروغ پرداز و غوغا سالار، فرصت را برای برانگیختن افکار عمومی در سایت های استانی غنیمت شمرده و به تکاپو افتادند. این در حالی است که مسئولان ستادهای استانی آقایان هاشمی و روحانی همچنان معتقدند که کار کارشناسی فشرده و انبوهی برای معرفی گزینه های استانداری استان انجام داده اند و طبق گفته آنها هیچ نوع گرایش قومی، قبیله ای و یا نفع شخصی در میان نبوده است، چرا که اگر چنین بود، باید افراد ساکن استان از میان خود گزینه ای را مطرح می کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • payamjoon گفت:

  دکتر مندنی پور فقط خودت و خودتو میخوایم لطفا خودت… تنها شما لیاقت اینکارو دارین لطفا به این استان کمک کنید لطفا…

 • سپیده گفت:

  باز هم یک جوان یاسوجی به نام پرویز مرادی دولت آباد باآی کیوIQ بالای 160 جزء باهوش ترین جوان ایرانی شناخته شد

 • بهمئی گفت:

  دوستان اصلاح طلب وخوبم،لطفا از این اختلافات دست بردارید.کار آقای تاجگردون که بدون مشورت با اصلاح طلبانقصد معرفی استاندار را دارد بر خلاف مشی اصلاح طلبی لست.آقایان رضا توفیق وهمراهانشان نیزچون با سایر اصلاح طلبان مشورت نکردند قابل نقد می باشند فاما همگی لطف کنند به خرد جمعی گردن نهند،واگر چنیییییین نکنند در آینده هم خودشان وهم استان واکثریت مردم اصلاح طلبش متضررخواهند شد

 • وحيد از مارگون گفت:

  سلام درود براصلاحطلبان معلم عزیزی که نوشتیبیایید به استاندار جدید کمک کنیم من نمیخواهم اسم کسی رابیارم که کسی دلگیر شود خودتان قضاوت بکنید سید باقر موسوی دکتر مندنی پور سید ضیاع الدین رضاتوفیقی کدام رامیتوان مقایسه کرد با استانداری که شما میگید دکتر مندنی پور فردی باتدبیر روشنفکر دارای سابقه اجرای قوی سید باقر موسوی که 8 سال امدند ومحبوب قلبها شدند برای استان ما به اندازی 16 سال نه به اندازی 8 سال بلکه بیشتر کار کردند اما اقای رضا توفیقی مردی که دراستان ما بینظیر به دیدگاه بند دکتر علی شریعتی دوم که واقعا ما قدر این عزیزان رانمیدانیم وفقط برای تخریب انها کار میکنیم بیاید دست ازاین کاره برداریم چون اینها نخبگان وسرمایه های استان ما هستن وحداقل درد مردم را میدانند زنده باد اصلاحطلبان

 • معلم گفت:

  تاجگردون و زارع فرد متخصص کار را برگزیدند افراطیون اصلاحاتی دنبال نفاق اند .آخه بیاید به استاندار جدید کمک کنیم

 • بئاتریس گفت:

  این چهار نفر را چه کسانی انتخاب کرده اند؟واقعا اینقدر قحط الرجال است که دست به دامن اینان شده اند؟ اینان که دو نفرشان قبلا امتحان پس داده اند.یکنفر دیگر که اهل کار اجرائی نبوده و نیست.نفر آخر هم که …. است. انتخاب کنندگان ….. نبوده یا زمانه عوض شده یا در پس پرده خبرهایی هست؟؟!!!!

 • 1- می خواهیم مدیریت کنیم و برای مردم مدیر بسازیم اما تحمل یه نقد و آزادی قلم را نداریم؟؟؟؟ نباید 8 سال فاصله مدیریتی اوقات ما از برخی گفته ها اینچنین تلخ کند!! بدانید پاسخ سؤال یک فرد و یا طیف ناراضی اما دوست این نیست!!!!!! این شما هستید که باید برای نگرانی یک دوست نگرانی خاطر داشته باشید؟؟؟؟؟؟
  2- از آنجای که شما هر طور فکر کنید من خود را دوست شما و جریان اصلاحات میدانم، متاسفم (خوشحال نیستم) که نامت را نعل وارانه گذاشتید زیرا معنی این واژه …..؟؟؟؟!!!!
  3- تئصیه میکنم سعی کنید در پاسخ نقد یک دوست یا مخالف یا وارد نشوید یا از زاویه و طریقی وارد شوید که در باطن مورد علاقه و خاطر مخاطبان و ملت باشد زیرا…؟؟؟؟؟!!!!! ….منافع ملک و ملت……نمی دارند. بنابراین شایسته نبود که مقصود و منظور بنده را از راه معکوس جلوه دهید و از راهی به سوی مقصد پیش بروید که در بادی امر بجای جلب نظر، دفع نظر کند.
  4- لطفا دقیقا بفرمایید بیان کدام بخش سبب ناخرسندی شما شده است؟! اگر صداقتی در میان است که امیدوارم در دولت تدبیر و امید و عناصر نزدیک به آن هست. بیایید به راستی دست به دست هم داده و با مردم یک ‌رنگ و یک‌دل باشیم و به صراحت بگوئید کدام فرد یا افراد را برنمی‌تابیم و چرا ؟
  5- ازخداوند بزرگ می خواهم که حقیر و همه دوستان را عاقبت به خیر و به صراط مستقیم هدایت کند. پایان

 • مهمان گفت:

  ملارضادرهرصورت اگربچه بویراحمدباشه بهتره نه بقیه هم کشک ….

 • به نام خدا و درود و سلام فراوان؛ اگر این عده دوستان قبول کنند، بعنوان شاگرد آنان و جریان اصلاحات و مخاطب سایت های مجازی لازم دیدم بدنبال مشاهده و درج مطلب “از یاسوج تا تهران چه گذشت؟ (اصلاح طلبان دنبال قدرت طلبی نیستند)” چنین گویم که ای دوستان چطور و با چه هزینه ای هرهفته شما در تهران و یا در شهرستانها و …بسر می برید و جلسه می گذارید. مگر ماها نبودیم که برای ادامه حیات خویش داد و فریاد 30 ساعت اضافه کار را در دولت قبل می زدیم، حالا این هزینه های شبانه روزی اقامت در تهران و حضور در کمیته ها و جلسات کجا می آیند؟؟؟؟ چطور است اکنون که دوستان به شما توصیه می کنند دایم در تهران چه می خواهید اینها را بدخواه و کج اندیش معرفی کنید. کج اندیش و مشتاقان قدرت کسانی هستند که راهبرد ساختن، توسعه و پیشرفت استان را فقط در اطاعت محض از نظرات و محفل های خصوصی و کوچک خود می دانند و از گسترده عظیم و ناراحت جبهه اصلاحات از رفتار های ایذایی غافل و بی خبرند و خم به ابرو نمی آورند ؟؟؟؟؟؟ اگر راست میگویم که خدا و مردم را در نظر داریم و در فکر تعالی همه دوستان هستیم کمی هم به نظر و اجماع همین دوستان اعتماد کنید و بجای این همه اتلاف وقت به ساختن و توسعه استان توجه کنیم نه تحقق اهداف صرف سیاسی به هر قیمت!!!! یقینا اگر ناجوانمردی و حسادت عملا از چهره های شاخص بدور باشد. مردم نجیب و شریف استان تحت تاثیر سم پاشی های ناجوانمردانه قرار نخواهند گرفت و هرگز یاد و خاطرات خدمت افرادی نظیر حاج بهرام و سید باقر را فرآموش نمی کنند. اما تمسک و رفتار غیر قابل پذیرش شما که احیانا منجر به تشویش اذهان دوستان ستادی در تهران خصوصا مدیران وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری نسبت به یک نیروی توانمند و اصلاح طلب بومی خواهد شد را هرگز نمی بخشند. اطمینان داشته باشید 90 درصد اصلاح طلبان علمی و اثر گذار و معتقد در صحنه و اهالی رسانه و مطبوعات از عملکرد شما خوشنود نیستند. زیرا در این شرایط حساس بجای اتحاد به نظر میرسد در مبارزه با اتحاد و همدلی برآمده ایم؟؟؟؟ با کمال احترام به گزینه های 4 نفره باید پذیرفت انتخاب دکتر خادمی برای استاندار بسیار بجا است و گزینه های چهار نفره هم حرف و اعتراضی ندارند از نمایندگان محترم خصوصا آقایان تاجگردون و زارعی تقاضا است خادمی را تا کسب نتیجه همراهی کنند. ضمنا از سایت های عزیز و دلسوز توسعه استان تقاضا میشود با هدف شکستن محدودیت گرایی و عدم تضعیف پتانسیل توانمند استان این مطلب را تحت عنوان نظر یک همشهری تبلیغ و تقویت کنند.

  • نعل وارانه گفت:

   ندای هم شهری چرا اینگونه سخن می رانید که گویی شما حق مطلق هستید و در اکثریت به سر می برید و کسانی که چون شما نمی اندیشتد باطل مطلق و اقلیتی بیش نیستند!!!
   چرا در لباس دلسوزی واقعیت را ذبح می کنید و در لباس حق بدانبال افکار نا حق خود می گردید!!!
   چرا خلط مبحث می کنید و کسانی که با هزینه شخصی خود به تهران رفته اند را محاکمه می کنید که از کجا تامین می شود!
   اصلا شما که این قدر به بیت المال حساس و واقفید چرا دلتان برای آینده این استان نمی سوزد که عده ای بی اخلاق و مستبد رای در استان به نمایندگی از مردم سعی در تخریب اصلاح طلبان استان و تهران میکنند که هرچه استان ما در باب سیاست دارد به خاطر جان فشانی ها و سختی هایست که این عزیزان در طول عمر سیاسی خود تحمیل کرده اند اما هرگز همانند عده ای که گذشته خود را فراموش کرده اند هیچ گاه به دنبال مصادر ارای مردم و یکسویه کردن قدرت اجرایی در سطح کشور و استان برای خود نبوده اند و این رفتار های که امروز از خود نشان میدهند به خاطر همان طبع بلند و اندیشه ستودنی همین عزیزان است که میخواهند بار دیگر از یک سویه شدن قدرت توسط یک فرد جلوگیری کنند تا گزینه های که مورد وثوق مردم استان هستند و صاحب جایگاه و پایگاه عمومی اند انتخاب شوند.
   کنج اندیشان و مشتاقان قدرت کسانی هستند که میگویند اصلاح طلبند اما شب و صبح خود را بر سر سفره اردشیر لاریجانی میگذرانند و به تخریب اصلاح طلبان شرافت مند استان می پردازند و میخواهند استان را به قهقرا ببرند اما این بار اینچنین نخواهد شد چرا که مردم عرصه یکه تاز یانان را برای همیشه مسدود خواهند کرد.

 • رضا گفت:

  بی شک اگر دوستان دنبال استاندار بیطرف و غیر ناسونال بومی بودن دکتر مندنی پور پاک ترین و شایسته ترین گزینه بود و اگر دنیال استانداری شجاع، باهوش و پاک وغیرتمند بودند سید باقر موشوی حرف اول را بین چهره های موجود میزد. آقای خادمی شخص شناخته شده ای نبود و آقای تاجگردون هم دچار غرور شده است که نباید فراموش کند ایشان یک روز عضو جبهه پایداری است و روز دیگر سنگ اصلاحات به سینه می زند و استان را به بیراهه می کشد.

پربازديد