تاریخ درج خبر : 1391/10/03
کد خبر : ۸۰۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد استاندار استان از آمارهای مربوط به بخش کشاورزی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از آمارهای غیر واقعی تولید محصولات کشاورزی گفت: اعتماد مردم سرمایه اصلی نظام است و مدیران هر جا کاری نمی‌توانند بکنند لااقل شعار غیر ممکن و آمار غیر واقعی ندهند.

به گزارش سایت استان، سید حسین صابری  در نشست کارگروه توسعه صادرات استان کهگیلویه و بویراحمد یک بار دیگر به آمارهای مربوط به تولید به ویژه در بخش کشاورزی این استان انتقاد کرد و گفت: به هیچ عنوان به این آمارها نمی‌توان استناد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به آمار تولید 28 هزار تن انگور در این استان واکنش تندی نشان داد و اظهار کرد: تک تک درختان انگور اینجا به ما می‌گویند که این آمار صحت ندارد.

وی ادامه داد: بیچاره افرادی که در مرکز بر اساس آمارها و حرف‌های ما مدیران تصمیم می‌گیرند.

صابری، مدیران در هر استان را تصمیم‌ساز و دولتمردان مرکز را تصمیم‌گیر خواند و بیان کرد: اگر آمارهای ارائه شده در محصولات کشاورزی این استان صحت داشته باشد نباید فردی با سرمایه کمتر از یک میلیارد تومان در کهگیلویه و بویراحمد وجود داشته باشد.

مقام ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد در این نشست که بیشتر به طرح موضوعات پیرامون حوزه کشاورزی گذشت، عنوان کرد: قصد تضعیف هیچ سازمانی را ندارم ولی واقعیت تلخ است و من از آقای موسوی که 2ماه است این مسئولیت را پذیرفته می‌خواهم که آماری را که از صحت آن مطمئن نیست را ارائه نکند.

صابری ادامه داد: عقب‌ماندگی‌ها در کهگیلویه و بویراحمد حاصل یک مدیریت معیوب طولانی مدت است و امروز همه ما باید با پذیرش ضعف‌ها مسئولیت خود را در ادارات انجام دهیم.

صابری یادآور شد: بر اساس همین آمارها است که کهگیلویه و بویراحمد به اینجا رسیده است.

وی از مدیران این استان خواست تا هر کاری را که نمی‌توانند انجام دهند شعار آن را ندهند و صادقانه بگویند نمی‌توانیم و حداقل آمار غلط ندهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد آمارهای دروغ را یک آفت خواند و خاطرنشان کرد: نباید به گونه‌ای عمل کنیم که اگر مردم اندک اعتمادی به نظام دارند را از دست بدهند زیرا همه سرمایه نظام اسلامی ما اعتماد مردم است.

* وعده رئیس سازمان جهاد کشاورزی در راستی‌آزمایی آمار تولید محصولات کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه در مدت 2 ماهه‌ای که مسئولیت این سازمان را پذیرفته، فرصت بررسی صحت آمارهای این بخش را نداشته است، گفت: این آماری که اعلام شده است، آمار موجود سازمان در اداره آمار است ولی قول می‌دهم تا این آمار را راستی آزمایی کنم و آمار واقعی را به مردم اعلام کنم.

سید یعقوب موسوی عنوان کرد: نگاه من به کشاورزی این استان یک نگاه اقتصادی است و همه تلاشم را برای ایفای نقش واقعی کشاورزی در زندگی مردم کهگیلویه و بویراحمد به کار می‌گیرم.

موسوی تأکید کرد: از هر زاویه‌ای که بنگریم کهگیلویه و بویراحمد برای رونق کشاورزی در همه بخش‌های آن ظرفیت بالقوه خوبی دارد که باید به ثمره بنشیند.

* رشد 17.5 درصدی صادرات کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست از رشد 17.5 درصدی صادرات کهگیلویه و بویراحمد در 9 ماهه سال 91 به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد.

داریوش دیودیده گفت: محصولات صادراتی این استان در زمره 27 قلم کالایی که صادرات آن‌ها ممنوع است، نیستند ولی برخی از آن‌ها نیاز به اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت دارند.

وی شناخت ظرفیت‌های صادراتی و کالاهایی که توان صادرات در آن‌ها وجود دارند را از اولویت‌های اصلی کاری خود اعلام کرد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد