تاریخ درج خبر : 1392/06/21
کد خبر : ۸۱۰۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

آقای تاجگردون؛ گذشته خود را فراموش نکنید

سایت استان: بعد از مصاحبه عجیب و دور از انتظار غلام رضا تاجگردون با رسانه ای که در انتخابات ریاست جمهوری تمام قد از جلیلی حمایت کرده و هویت آن بر همگان معلوم است و صحبتهایی که بر علیه مجموعه اصلاح طلبان استان انجام شد، و در آن دوستان و حامیان دیروز خود را مورد هجمه شدید قرار دادند، آقای  احسان یوسفی از مخاطبان سایت استان یادداشتی را ارسال کرده اند که در پی می آید:

یکی از پیام های اصیل و ماندگار انتخابات 24 خرداد علاوه بر آنکه رای به منش و گفتمان اصلاح طلبانه در چهارچوب اعتدال گرایانه بود در حقیقت رای به عدم انحصار طلبی ، بی اخلاقی ، تشویش اذهان عمومی ، غیر واقع نشان دادن حقیقت و خارج شدن از دایره ادب و احترام و نزاکت بود که مردم از آن خسته شده بودند و به دنبال روزنه ای تازه و اندیشه ای نو و محیطی آرامش بخش بودند.
500

بعد از استقرار دولت تدبیر امید ، شور تغییر و تحول سراسر کشور را فرا گرفت و به طبع استان چهار فصل و سیاسی ما نیز در این موسوم تغییر قرار گرفت و برای تصدی عالی ترین مقام ارشد استان گزینه های مطرح شد.

در این بین مجموعه اصلاح طلبان استان و نخبگان و فعالان سیاسی استان و مقیم تهران که انسان های شایسته ، محترم ، آگاه و مردم داری بودند در طی جلسات وساعت ها بحث و گفتگوی فراوان که در تهران برگزار می شد به 4 گزینه مطرح و توافقی که به اجماع اصلاح طلبان و نخبگان استان و تهران شهرت گرفت رسیدند که به ترتیب اولویت برای سکانداری استانداری استان حکایت از معرفی آقایان حاج بهرام تاج گردون ، سید باقر موسوی ، دکتر علی مندی پور و دکتر اسماعیلی بود.

حاج بهرام تاج گردون فردی که کسوت نمایندگی مجلس را نیز بر عهده داشت و از انسان های مردم دار این دیار است . او که برگه ای از تاریخ ماندگار و بیاد ماندنی حزب جمهوری اسلامی بود که با آن افنجار مهیب اینک او از اندک یاران به جای مانده از تاریخ پر از رنج و سختی های کشورست که هویت او به نام کهگیلویه و بویراحمد افتخاری مثال زدنی برای استان در تاریخ کشور است.

اما متاسفانه برخی از دوستان اولویت اول آقای حاج بهرام تاجگردون را فریب افکار عمومی دانسته اند و آن را نقشه ای برای رسیدن به اهداف خود پنداشته اند! متاسفانه برخی از دوستان محترم استان در ظاهر اعلام یکپارچگی در استان بدون مرز بندی های جغرافیایی را سر میدهند اما در قلم های خود باز هم به بحث زشت ، کدر و نابخشودنی سردسیری و گرمسیری در باطن جملات خویش می پردازند که اگر اسمی از مردان شریف آن دیار نباشد می گویند باز هم انحصار طلب شده اند و اگر از فرزندان شایسته همان منطقه نیز اسمی برده شود باز بیان دارند این فریب افکار عمومیست و ما مانده ایم به کدامین ساز آنها برقصیم که مورد اتهام قرار نگیریم! تو بگو هم سنگر من ، ما تقاص چی رو پس میدیم!

دومین نفر مورد تایید اجماع اصلاح طلبان و نخبگان استان و تهران سید باقر موسوی نماینده دوره های 5 و 6 مجلس شورای اسلامی بود. فردی که سازندگی را این بار در جهاد برای مردم استانش به ارمغان آورد و هرگز از حقوق مردمش ذره ای عقب نشینی نکرد و همواره به صراحت در بیان و شجاعت در عمل شهریه عام و خاص قرار گرفت ، انسانی که دیروز در سنگر های نبرد حق علیه باطل برای پویایی نهضت انقلاب اسلامی مبارزه کرد و بعد از انقلاب نیز برای عزت و اقتدار ایران اسلامی نیز هزینه های بسیاری دارد.

سومین متخب برگزیده دکتر علی مندی پور ، رئیس کانون وکلای کشور بود که مردم استان و خصوصا لر زبان های ایران به خاطر آنکه فرزند رشیدشان بر منصبی بزرگ در کشور که بر اساس شایسته سالاری بدان دست پیدا کرده است به آن انسان محترم افتخار کردند و به او درود فرستادند که همواره به خاطر تحصیلات آکادمیک خود در رشته حقوق در بهترین دانشگاه فرانسه و منش و مردم داری و خوش روی او باعث شده است که همچنان مورد تکریم و احترام مردم استان قرار گیرد.

چهارمین خروجی مورد توافق نخبگان اصلاح طلب استان و تهران دکتر اسماعیلی فرهیخته ای که دارای تحصیلات حوزوی و دانشگاهی بوده و با برخورداری از هوشمندی ،بصیرت و مردم دوستی یکی از سرمایه های استان و کشور بوده است که استان به داشتنشان به خود می بالد.

هر کدام از این 4 شخصیت بزرگوار و متین از سرمایه های عظیم استانی و کشور هستند ؛ افرادی که صاحب وزن ، قلم ، گفتار و عملکرد درخشانی در حوزه های تخصصی خود می باشند و پایگاه عظیم مردمی را در بین اقشار مختلف جامعه دارند . کسانی که با آنکه مردم سالهای زیادی از انتخاب کردنشان به دلایلی محروم بودند اما همواره مورد حمایت و احترام سراسر استان واقع بوده اند و همیشه از آنان به نیکی یاد کرده اند چرا که مردم این دیار ثابت نموده اند هر که را دست دوستی داده است را تا ابد وفادار خواهند ماند.

اما این روزها آنچه که از سوی برخی از اصلاح طلبان استان در سطح رسانه های محلی منتشر می شود شایسته منش و گفتمان اصلاح طلبی که برگزیده شد نیست !

ما به تفکر دکتر روحانی رای دادیم ؛ چرا که از بد اخلاقی ها و جملات و گفتار ناشایست که به بزرگان کشورمان می شد خسته بودیم!

ما به گفتار و کلام نافذ و محترم دکتر روحانی رای دادیم چرا که تخریب و ترور شخصیت بزرگان کشورمان را در به مثابه تخریب و بازخواست شناسنامه کشور و نظاممان می دانستیم و به خاطر آنکه عده ای در قدرت به عزیزان ملت در کشور توهین می کردند قلب و وجودمان آتش می گرفت و همواره آن صاحبان قدرت را ملامت و سرزنش می کردیم ؛

اما چه شده است که امروز خود دست به محاکمه و ترور شخصیت مجموعه اصلاح طلبان استان که حقیقتا شناسنامه های اصلاح طلبی استان هستند و افراد خوشنام ، متیدن ، مردم دار و به پاک شرستی شهرت دارند می پردازند و از گفتار و منش اصلاح طلبی که مدعی آن هستند دور شده اند؟

آیا امروز آن دوستان در زمین رقیب دیروزمان که روزی اقداماتش را نفی و آنها را نقد می کردیم بازی نمی کنند؟

اینکه امروز به بزرگان و دوستان شریف اصلاح طلب استانمان برچسپ های ناجوانمردانه ای میزنید باید تامل کنیم ، آیا با قلم خود آن بزرگان را تخریب کرده اید یا آنکه در حقیقت همه مجموعه اصلاح طلبان را ، حتی خودمان که قلم اصلاح طلبی را نیز بر صفحه سپید کاغذ می چرخانیم را هم متهم کرده ایم؟

چگونه می شود که امروز مردان شریف اصلاحات که به تهران سفر کرده اند و هم چون ما در جستجوی راهی برای سعادت و پیشرفت این استان هستند را بازخواست می کنید که شما چه کسی هستید و در چه جایگاه حقوقی قرار دارید که می خواهید برای وزیر کشور یا برای آینده استان تعیین و تکلیف کنید ، اما یادتان می رود اگر نفس گرم و قامت استوار و کلام صریح و شجاعانه همین انسان های ماندگار اصلاح طلب امروز نبود هیچ یک از دوستانی که امروز در سطح کشور به اسم اصلاح طلبی صاحب وزن و کرسی هستند موفق نمی شدند!

چرا گذشته خود را فراموش می کنید و برای رسیدن به هدف خود دست به تخریب گذشته و شناسنامه اصلاح طلبی استان می برید که یقیننا اگر همان اصلاح طلبان شریف استانی در بزنگاهای تاریخی نبودند ، اگر حمایت آنها نبود هیچ کدام از شما ها به تنهای مشروعیت سیاسی پیدا نمی کردید ؛ اما متاسفانه امروز نمک خورده اید و نمک دان شکسته اید!

آنان که امروز در بیدادگاه ناجوانمردانه برخی از دوستان اصلاح طلب بی دلیل به قدرت طلبی متهم می شوند آیا در پس وجدان های بیدار خود به گذشته نیز رجوع کرده اند که بدانند اگر امروز متهم می شوند که سالهای خوش خود را در پایتخت سپری کرده اند پس آن یار غار و وفادارشان که سالها در تهران نیز سکونت داشت و امروز حکم به اخراج اصلاح طلبان استان و تهران می دهد و آنان را قدرت طلب می شمارد ، آیا در این قاعده هم قرار می گیرید یا که نه قانون و منطق تا زمانی خوب و شایسته است که گفتمانشان را تایید و آن زمان که حیطه گفتارشان را به نقد کشید سکوت می کنند!

این روزها به پایان خواهد رسید و در آخر استاندار معرفی خواهد شد .بحث برد و باخت و شکست و پیروزی نیست این 4 سال نیز همانند یک چشم بهم زدن می گذرد اما آنچه از آدمی می ماند گفتار ، عملکرد و خوش رویی و مردمداری یشان در لحظات حساس زندگی است که می ماند و شایسته و زیبنده نیست به خاطر چند صباحی که بر اسب چموش قدرت یک تازی می کنند تمام دوستان و هم کیشان و هم قطارن شریف خود را در زیر پای اسب غرور و تکبر خویش له کنند و فردا روزی که از اسب به پایین آمدند چاره ای جز بازگشت به اصل خویشتن ندارند ؛ اما افسوس آن زمان دیر خواهد بود چرا که همه را از خود دور ساخته اند.

و چه زیبا می گوید سعدی شیرین سخن : نام نیکو گر بماند زآدمی *** به کزو ماند سرای زرنگار

به چه قیمتی و به چه بهائی حاضر شده اید که برای رسیدن به مقاصد خود دوستانی که هر آنچه در عرصه سیاسی دارید به خاطر همراهی و حضور سبزشان در کنارتان بوده است امروز همه آنان را قلع و قعم می کنید و آنها را فراموش می کنید؟

آیا حذف کردن این دژهای پولادی و سرو های سبز استوار در آینده ای نچندان دور موجب حذف همین دوستان نخواهد شد؟

امیدوارم حال که به تاراج اصلاح طلبان و نخبگان استان و تهران پرداخته اید به کم بهائی نفروشید چرا که این اندیشه های ناب و این انسان های فروتن را نمی توان قیمت گذاری کرد.

اما رفتار های برخی از دوستان اصلاح طلب که امروز مجموعه اصلاح طلبان و نخبگان استان و تهران را از دایره اصلاح طلبی دور می کنند و به قدرت طلبان شهرت می دهند و آنچنان خود را داعیه دار خیرو سعادت استان معرفی می کنند و زجر کشیده های سیاسی این استان را حکم به اخراج از دایره سیاسی استان می دهند گویی فراموش کرده اند که گزینه مطلوب آنها برای تصدی گریشان برای هدایت استانداری ابتدا افراد غیر بومی بوده است که بارها در محافل خصوصی و افراد نزدیک به خود اعلام می کردند که گزینه بومی موفق نخواهد شد اما وقتی سیل نظرات اکثریت اجماع اصلاح طلبان و نخبگان استان و تهران را در توافق بر گزینه بومی مشاهده کردند به یکباره نظرشان برگشت و در جلسه ای که با حضور چهره های استان و تهران برگزار شد حرمتها را شکستند و به تحقیر نخبگان و فعالان سیاسی پرداختند.

اما رفتارهای که امروز برخی از دوستان اصلاح طلب در پیش گرفته اند و خود را از قاطبه نخبگان و اصلاح طلبان استان و کشور دور کرده اند پیش از آنکه تداعی کننده بیان خواسته های مردم این استان باشد بیانگر قبضه کردن قدرت به صورت یکسویه و خطرناک تر از آن زنده کردن خیال پردازی های تقابل جویانه بویراحمد و باوی است که مردم شریف این 2 خطه را که اتفاقا روابط حسنه ،آرام و شرافتمندانه ای را با هم دارند و همواره مورد احترام یکدیگر بوده اند را مقابل یکدیگر قرار دهند و استان را به انشقاق سیاسی اجتماعی تبدیل کنند تا ملت را از یکدگیر دور و بدبین نمایند.

اما این رفتار زیبنده دوستان که ادعای منش اصلاح طلبی دارند نیست ؛ چرا که اینگونه اعمال و برخورد ها در تاریخ ماندگار خواهد شد و تاریخ به خاطر این رفتار ناپسند و تقابل های بی اساس روزی آنها را در برابر وجدان های بیدار مردم به محاکمه عادلانه خواهد برد که چرا در بازی های سیاسیشان ملت را در برابر یکدیگر قرار دادند تا از آب گلالود ماهی کسب قدرت خویش را صید کنند.

باز هم تکرار می کنم این تب و تاب انتخاب استدار به زودی پایان خواهد یافت ؛ اما کسانی که امروز اصلاح طلبان و نخبگان استان را محاکمه می کنند و حاصل رنج ها و آزارهای که بدون چشم داشت و منتی بر دیگران کشیدند و همه را به خاطر رشد و سعادت استان و کشور هزینه شدند و تحمل کردند بدون آنکه به دنبال سهم خواهی در طول تاریخ باشند باز هم در فردای نچندان دور عده ای مجبور به بازگشت به این عزیزان خواهند بود تا باز هم مشروعیت سیاسی و مقبولیت عمومی برای خود کسب کنند.

هر چند شاید روزی فرا رسد که همچون خانم الهه راستگو عضو شورای اسلامی شهر تهران که بد اخلاقی حزبیش را مسجل کرد بگویند ما وامدار به کسی نیستم و گذشته سیاسی خود را که با حمایت اصلاح طلبان به کرسی شورای شهر تهران رسید را فراموش کند و رای خود را مدیون مستقل بودنش بداند نه آنکه در لیست اصلاح طلب بودنش که اگر این گفتارشان واقعیت داشت ، اصلاح طلبانی که از راستگو هم صادق تر بودند و هم اصلاح طلب تر اما به خاطر آنکه در لیست اصلاح طلبان تهران نبودند راه به شورای شهر نیافتند و بی شک به زودی این اتفاق هم در این استان به نمایش در خواهد آمد.

چگونه می شود عده ای خود را اصلاح طلب تر از سران اصلاح طلب استان و تهران می دانند اما امروز تمام وقت خود را به مصاحبه با رسانه های که تا دیروز دشمن شمار یک اصلاحات بودند و مروج خط فکری رحیم مشایی علمداری تخریب اصلاح طلبان در استان و کشور را همراهی می کردند را سر لوحه خود قرار داده اند که گویی این خط فکری نیست که باعث تمایز سیاسیون می شود بلکه منافع شخصی فصلیست که می تواند دشمنان دیروز سیاسی را به دوستان هم پیمان درآورد که تداعی کننده سخن آن مرد سیاست شناس انگلیسی می باشد که می گفت: ما دوستان دائمی نداریم بلکه منافع مشترک داریم. و امروز این اتفاق نادر که در تاریخ و اذهان این ملت به یادگار ثبت خواهد شد تجلی گشته است و چهره برخی از سیاسیون استان شفاف تر شده است و انتخاب مردم را برای ادوار آینده تسهیل خواهد نمود.

براستی باید دوستان محترمی که خود را اصلاح طلب تر از سران اصلاح طلب استان و تهران می دانند پاسخ دهند این اتحاد نامیمون مشترکی که بین خودشان و رسانه های رحیم مشایی و چماق به دستان بی منطق که تا دیروز اصلاحات را مرده می شماردند و شعار مرگ بر آنها را سر می دادند و بدترین اتهامات بی اساس و اثبات نشده را به آنان روا می ساختند را چگونه تعبیر می کنند؟

آیا این رویه تعریف جدیدی از اصلاحات است که باز هم در بزنگاه های تاریخی خط فکری خود را له می کنند و حاضر می شوند با کسانی که آرزوی مرگ اصلاحات را داشتند بر سر میز مذاکره بنشینند؟

آیا تعریف اصلاح طلب بودن اینچنین است؟

این روزها رفتار رسانه ای برخی از سایت های خبری استان خلاف گفتار و منش رسانه ایست که بارها برای رسالت خبری آن سوگند یاد کردند . متاسفانه برخی از آنان بدور از اخلاق چنان وانمود کرده اند که اجماع اصلاح طلبان و نخبگان استان و تهران مخالف سکان داری فرزند اصلاح طلب بومی خود دکتر خادمی هستند تا با تیتر کردن اینچنین گفتار های دکتر خادمی و اصلاح طلبان و نخبگان استان و تهران را در مقابل یکدیگر قرار دهند.

اما فراموش کرده اند که اصلاح طلبان استان علاوه بر آنکه به دکتر خادمی وفادار و علامقند و به ایشان افتخار می کنند اما به دنبال گزینه های مورد توافق و اجماع اکثریت و بی شمار اصلاح طلبان و نخبگان استان و تهران هستند که آنها نیز انسان های شریف ، مردم دار و سرمایه های ارزشمند با پایگاه عظیمی مردمی در استان و کشور هستند که می توانند حضورشان گره از مشکلات استان بزداید.

اینکه امروز عده ای خود را اصلاح طلب تر از شناسنامه های اصلاح طلبی استان و تهران می پندارند آیا کسی را توانمند تر از این عزیزان در استان در این شرایط حاضر سراغ دارند؟

چرا عده ای بقای خود را در سوزاندن سرمایه های اصیل استان می دانند و کار را تا جای پیش می برند که حاضرند دوستان خود را که عمری با آنان زندگی کرده اند را زیر اریکه چوبی قدرت خود له کنند ؟

این اتهامات ناجوانمردانه به کدامین گناه می باشد که اصلاح طلبان و نخبگان استان و تهران نیز باید در دادگاه اقلیتی با بی عدالتی محاکمه شوند آن هم به دست کسانی که در اوج بودن امروزشان به لطف آموزش پرواز دیروز است؟

آیا این دادگاه ، بر اساس عدالت است یا دادگاه منفعت طلبی عده ای که از نردبان اصلاحات بالا رفته اند اما امروز در آسمان رو به غروب اصولگرایی پرواز می کنند ولی یقین داریم به زودی شوق پروازشان به پایان خواهد رسید و آشیانه ای برای نشستن نخواهند داشت.

بلا شک این روزها هم به پایان می رسد و تاریخ درباره انسان های که امروز بدنبال تقابل مردم استان با یکدیگرند و مردان اصلاح طلب و نخبگان فرهیخته این مرز و بوم را قدرت طلب می پندارند قضاوت خواهد کرد چرا که روزی این مقام و مسند ها به پایان خواهد رسید و اصل بازشگت به مردم دوباره احیا می شود و باید دید آیا آن زمان کسانی که از نردبان اصلاحات بالا رفتند و اینک با تبر تیشه به ریشه این نردبان می زنند باز هم اصلاح طلبان و نخبگان و فرزندان شایسته این استان را قدرت طلب می پندارد!؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حسن گفت:

  باش تا صبح دولتت بدمد.بابا من مرده شما زنده تاجگردون به قدرت رسیدن خودش و خانواده اش را بر هر جناحی ترجیح میده .کی گفته ایشون اصلاح طلبه.از اصلاحات فقط ابزاری استفاده میکنه.خیلی جاها من دیدم شما هم خواهید دید از هر اصولگرایی اصواگراتره.

 • یک شهروند گچسارانی گفت:

  تاجگردن فعلا بخاطر اینکه چشمش دنبال پستی در سازمان هنوز راه نیافتاده بودجه کل کشور است،متاسفانه چشم بسته در حال نه تنها از دست دادن یاران و اهداف خود بلکه ،در حال از دست دادن وجهه خود و محبوبیت خویش(که بواسطه برخی شعارها در روزهای انتخابات شورای اسلامی) بدست آورده بود نیز هست.اقای نماینده اولا باید یک تعادلی بین سیاست یک نماینده و برداشت وی _یا بهتر بگوییم تاثییر پذیری از رسانه ها بخصوص رسانه های محلی_ از افکار عمومی باشد.ضمن اینکه لازم نیست بنده کم سواد بگوییم لزوما یک رسانه محلی که شاید بخاطر نبود فضای رقابتی و همچنین رقیب رسانه ای یکه تاز و شاید در گچساران پربازدید باشد،لزوما افکار عمومی نیست.و نظرات در زیر یک پست و خبر نباید یک نماینده را از تصمیم بازدارد و یا مجبور به اتخاذ تصمیم کند(به این راحتیها).نمی فهمم علت مخالفت شما با لوایح پیشنهادی و اصلاح دولت آقای روحانی را بخصوص در مورد ترمیم بودجه را،در مصاحبه خودتان دلایلتان آنچنان با واقعیت سازگار نبود.بیشتر معنای دیگری میداد.شما دیگر چه حزبی هستید ،من که نمیدانم.چپی یا راستی؟ البته که حزب مردم و نمایندگی از ایشان اما فراموش نکنید ،چپی هستید.از جریان اصلاحات..! و اعتدال.ما هم البته فراموش نمیکنیم که اول رد صلاحیت شدید و بعداز اینکه رفتید تهران و بازگشتید ،بعد از یکی دو جلسه تایید شدید..! لطفا دست از این باند بازی و بازیهای سیاسی به روش احمدی نژاد برای رسیدن به اهداف که شاید یک پست باشد و شاید هم چیزی دیگر جز حق مردم،بردارید و به اهدافی و قولهایی که برای مردم و به مردم داده اید بیاندیشید.اگر میخواستید بروید چرا آمدید؟ ببخشید دلم پر است ،حرف زیاد است ولی نه وقت و اینترنت درست حسابی دارم و نه سواد برای ویرایش و جمع بندی نهایی.شما امید مردم گچساران بودید در روزهای بی امیدی فراموش نکنید.

 • ناشناس گفت:

  vaalllaaa

 • سیمین گفت:

  عالی بود

 • تقوی گفت:

  احسان عزیز . کاش این مقاله را نمی نوشتی.اصلاح طلبی شناسنامه ندارد که برای کسی صادر شده باشد.آدمهای خود محور را نمیتوان اصلاح طلب نامید.آنهایی که سالهاست صف اول اصلاح طلبی را اشغال کرده اند هیچکدام اصلاح طلب نیستند.اینان انحصار طلبانی اند که با استفاده از غفلت دیگران نان خود را در تنور اصلاحات می پزند.اگر از نزدیک با آنها در ارتباط بودی متوجه میشدی که چه تحفه هایی اند.از این پس با احتیاط بیشتری دست به قلم ببر.در لفظ دری را نباید به پای …. ریخت.موفق باشی.

 • سنگ پای قزوین گفت:

  دوست عزیز
  خانم راستگو همچنان از خودتان است و فرقی با شما ندارد
  اما به نظر من و طبق دفاعیات شما از تحجر و انحصار طلبی اصلاحطلبان مدعی، بپچیزی به نام آزادی تفکر و رای در اندیشه حزبی شما جایگ
  اهی ندارد.
  خب بنده خدا یک فرد و انسان است و دارای یک تفکر، قرار نیست صد در صد مثل شما فکر کند.
  جنبه داشته باشید و کمی هم بگذارید افکار دیگر دوستانتان نفس بکشد.
  اینکه چون با رای اصلاحات و در لیست آنها امد و به هاشمی رفسنجانی که تا دیروز …. بود ( به نظر و گفته خود اصلاح طلبان) رای نداد، دلیل موجهی برای ترد او نیست. این یعنی بسته بودن محض یگ حزب و تفکر…
  من رتستگو را یک اصلاح طلبی می دانم که بر سر دیگاه و اصول خود محکم ماند و مثل دیگر دوستانش که به خاطر احیای خود، به چیزهایی که تا دیروز بر علیه خانواده هاشمی می گفتند و عالیجناب سرخ پوششان بود و خانواده اش … ، امروز منفعت طلبانه پشت پا زده اند و منجی اصلاح طلبیش خواندند.
  الهه راستنگو بر سر دیدگاهش ماند و همان اصلاح طلب 76 ماند تا درس مردانگی به نان به نرخ روز خوران اصلاح لطبی بدهد که نانشان در آجر شد و دست به دامن هاشمی و خانواده اش می زنند که روزگاری دشمن شماره یک اصلاحات بودند…
  زنده بود مخالفتان…

 • یک دوست گفت:

  دوست عزیز شما با چه سندی مدعی تعلق غلامرضا تاجگردون به جریان اصلاحات شدید.به گونه ای سخن گفته اید که گویا در مورد حادثه ای متعلق به 100 سال پیش صحبت میکنید.آقای تاجگردون ناجی اصلاح طلبان شد تا از انفعال سیاسی بیرون بیایند و حالا شما مدعی هستید که ایشان به دوستان به اصطلاح اصلاح طلب شما بدهکارند.من فکر نمیکنم مثلاً اگر روزی فوتبالیستی مثل رونالدو برای یک فصل در زادگاه خود فوتبال بازی کند هم شهریانش حق داشته باشند او را از بازگشت به جایگاه سابقش سرزنش کنند.غلامرضا تاجگردون تمام پیشنهادات دولت روحانی را به بهانه داشتن تعهد به مردم دیارش رد کرده و این خود نشان از عدم تمایل ایشان به جایگاه و مقام دارد.تمام ارتباط جناب تاجگردون با اصلاحطلبان مربوط به ارتباط و ارادتی که ایشان به آقای خاتمی دارند می شود ولاغیر…

  • مرحمت گفت:

   فعلا که دارند سهم خواهی میکنند ولی دکتر روحانی (البته معاونان معاون ایشان و نه خودش هم) کاری به این باج خواهی ها ندارد.بارها از زبان تاجگردون شنیدیم که تمایل به رفتن دارد مشروط به اینکه به ایشان پستی داده شود (در سازمان برنامه بودجه).مردم که بی اطلاع یا کم اطلاع نیستند دوست عزیز…

 • سعید 2 گفت:

  غلامرضا تاجگردون به هیچ وجه از سوی اصلاح طلبان مورد نظر شما در انتخابات مجلس مورد حمایت قرار نگرفت و بلکه مورد شماتت و حتی مخالفت واقع گردید . تازه می گفتند که تاجگردون اصلاح طلب نیست. و گر نه مثل خاتمی و دیگران در انتخابات شرکت نمیکردند. حالا کسانی که با کاندیدا شدن تاجگردون مخالف بودن و به ایشان هم رای ندارند طبق چه منطقی و استدلالی می خواهد طلبکار تاجگردون باشند و در یک بزنگاه حساس برای تاجگردون تعیین تکلیف کنند؟ احسان جان از شما انتظار نداشتیم اینگونه زهر در کام حقیقت ریخته و تحت تاثیر رگه های قومیت گرایی مطلب بنوسید.

 • رازی گفت:

  بقیه که تحصیلات دانشگاهی داشتند هیچ ثمری برای استان نداشتند .سید علی اسماعیلی تحصیلات عالی حوزه دارند .فردی دست پاک و شناخت کامل از استان دارند.

 • رضوی گفت:

  آقای اسماعیلی فاقد تحیلات دانشگاهی است.اصلاح بفرمایید.

 • سنگ پای قزوین گفت:

  … بد اخلاقی جزبی الهه راستگو……
  خیلی جالب لود
  شما اصلاح طلب ها به معنای واقعی کلمه انحصار طلب و دگم و متحجرید چون کسانی هستید که سال ها دم از زنده باد مخالف من می زنید اما تحمل حتی مخالفت کوچکی از دوستان خودتان را هم ندارید.
  به مخالفت شعاری با انحصار طلبی پرداختید اما از خودتان انحصار طلب تر خودتانید که دوستانتان را اجازه اظهار نظر غیر خواسته هایشان نمی دهید.
  دگم و متحجر بودن یعنی بسته بودن فکر و این صفتی که ساله ها به دیگران نسبت می دادید امروز و روزهای گذشته در خود شما متجلی شد و همگان باز هم شاهد بودند که حتی هم فکرانتان هم اجازه تفکر و عملی خلاف نظر شما را ندارند.
  اخراج از حزب به خاطر یک اظهار نظر در رای دادن و یا ندادن….
  خجالت چیز بدی نیست
  البته سنگ پای قزوین هم بید نیست

  • ادب مرد به زدولت اوست گفت:

   کاربر گرامی اینکه در عرصه علم و آگاهی شما بخواهید با بازی با کلمات و نشان ندادن واقعیت بین مردم و نخبگان یک ملت و حتی یک استان اختلاف بیندازید و شوی سیاه رسانه ای خود را در جهت افکار غرض ورز خویش هدایت کنید به پایان رسیده است و هرگز عرصه برای چنین اندیشه ای از جانب همفکران شما محقق نخواهد شد و شما نیز نمیتوانید با استفاده از این دلسوزی های به دور از عاطفه و حسن نیست نقش بازی کنید و به اهداف ضد ملتی خود برسید.
   متاسفانه شما اگاه نیستید و به سواد و قوانین حزبی اشراف ندارید و به خاطر همین است که خلاف واقع صحبت میکنید.
   البته شاملوی عزیز چه زیبا می گوید ” سخت است فهماندن چیزی که در نفهمیدنش منفعتی باشد و گویا این سخن گهربار این روزها عینیت یافته است.
   اصلاح طلبان انحضار طلب و مستبد رای و نظر نیستید بلکه تمام انچه که انها بدان پایبند و ان را خط قرمز خود می دانند رعایت اجرای صحیح قانون است.
   در باب الهه راستگو باید به اصلاح طلبان درود فرستاد که ماهیت کسانی که قبای اصلاحات برای انان گشاد است و نمک اصلاحات را میخوردند و نمک دان میشکنند را افشا میکنند تا بر افکار و ارای ملت موج سواری نکنند.
   انتقاد ها به الهه راستگو و راستگوی های اینده نه به خاطر رای دادن انها به شخص بلکه عدم رعایت انها به اخلاق سیاسی و عدم پایبندی به قوانین و اصول حزبیست که عضو ان بوده اند می باشد.
   وقتی خانم الله راستگو با حضور در لیست اصلاح طلبان تهران وارد شورای شهر تهران می شود ایشان باید بدانند :
   1- مستقل نبوده و نیستند
   2- آرای رای خود را مدیون لیست و آرای اصلاح طلبان تهران می باشند
   چرا که اگر غیر از این هم بود اصلاح طلبانی چون اصغرزاده ، مهدی ندیمی و… که از ایشان اصلاح طلب تر بودند اما در لیست اجماع اصلاحات حضور نداشتند رای نیاوردند به این خاطر که در لیست نبودند .
   حال که خانم راستگو بر اساس حضور در این لیست حزبی رای اورده اند باید بر اساس اجماع همین لیست در شورای شهر تصمیم بگیرند رای دهند نظر دهند چرا مردم به دیدگاه و نظریات این لیست رای دادند نه به حضور اشخاص در این لیست و باید تابع نظر حزبی و اجماعی این لیست بود که اگر اینچنین نشود و کسی خلاف واقع ان عمل کند باید مورد بازخواست قرار گیرد و گر نه اگر خانم راستگو مستقل وارد شورای شهر شده بود رای دادن ایشان به هر کس مهم نبود چون مدیون به کسی هم نبودند هر چند درک این گفتار برای کسانی که به اخلاق در سیاست پایبند نیستند سخت است اما واقعیت افشا شد و سیاهی برای زغال ماند

 • رضا گفت:

  پیام من به عنوان یک اصلاح طلب اصیل که آرای بستگانم در گچساران را برای شما جمع کردم این است. یقین بدان مردم گچساران هوش و فهم سیاسی بالایی دارند و بین اصلاح طلب واقعی و کسی که در لباس اصلاح طلبی آب به آسیاب کسانی می ریزد که مردم آنها را پایین کشیدند تمیز قایل اند. با این تکبر و غرورت و بی احترامی به بزرگان اندیشه و علم استان فقط خود واقعیت رانشان داده ای. بدان که رای ها را پس خواهیم گرفت

پربازديد