تاریخ درج خبر : 1392/06/21
کد خبر : ۸۱۰۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اصلاح طلبان را دسته بندی نکنید

سایت استان: محمد جلیل فر

در پی وجود انبوه مشکلات حاکم بر جامعه بویژه در ابعاد اقتصادی و سیاسی که عمدتا ناشی از عدم مدیریت صحیح بر کشور بود اکثریت ملت تصمیم بر تغییر گرفته و به دنبال آن حجم مطالبات مردمی افزایش یافت. در چنین شرایطی تعدادی کاندیدا که عمدتا اصولگرا بوده به میدان رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمده و تا توانستند با تعریف خود به انتشار مواضع پرداخته و پرده از مشکلات موجود در کشور برداشتند. در این میان اکثریت مردم حرف ها و دردهای خود را در مواضع اصلاح طلبانه دکتر روحانی یافتند و با مدیریت صحیح انتخابات از سوی بزرگان اصلاح طلب همین اندیشه اصلاح طلبی این بار تحت عنوان اعتدال که همان اجتناب از افراطی گری می باشد رای آورد و ما اصلاح طلبان توانستیم پس از هشت سال تحمل سختیها دولت اعتدال را بر سر کار آوریم. اینک ما همان اصلاح طلبان نیک اندیش هستیم که این بار به دلیل شرایط حاکم بر کشور و گفتمان اصلاح طلبی دولت تدبیر و امید پرچم اعتدال را بدست گرفته و می خواهیم دولتی را که تعیین کردیم همراهی و حمایت کنیم و حتی در یاری کردن دولت وظیفه داریم تا مبادا فرصت طلبان در مسیر حرکت دولت تغییر و انحرافی ایجاد نمایند.

600

بدون تردید کسانی که در پیروزی و استقرار دولت تدبیر و امید نقش آفرینی کردند باید نقش تعیین کننده در انتخاب مسئولین اجرایی کشور داشته باشند. مگر میشود مخالفین اصلاح طلبی که هر کدام کاندیدایی مانند جلیلی و ولایتی داشته اند امروز تعیین کننده مسئولین اجرایی دولت اعتدال باشند ؟ کدام منطق چنین چیزی را می پسندد ؟ حتی نمایندگان محترم مجلس باید این نقش را به نخبگان مردم واگذار کنند چون اکثریت مجلس مخالف روحانی و عارف بودند پس جلو حرکت مردم نایستند.
باید دید در سطح کشور کدام دیدگاه حاکم شده است و کدام نیروها فرمان اجرایی را بدست گرفتند؟ همه میدانند که اکثریت نیروهای اصلاح طلب که پیروز انتخابات بوده اند بر مدیریت کشور حاکم شدند و چون استان ما هم جزئی از کشور ایران است انتظار می رود در استان ما نیز چنین شود.
اکنون اصلاح طلبان استان برای انتخاب مسئولین ارشد استان تلاش می کنند تا بهترین گزینه برای استانداری انتخاب شود و این به مثابه یک حق است نه سهم خواهی چون دولت اعتدال انتخاب اصلاح طلبان بوده و آنها دولت را از خود میدانند. البته در این مسیر اختلاف نظر برای انتخاب بهترین فرد یک امر بدیهی و کاملا طبیعی است بنابراین هیچ اختلافی در اردوگاه اصلاح طلبان وجود نداشته و دسته بندی آنها مفهومی ندارد. لذا تبلیغات برخی رسانه ها و سایت ها مبنی بر وجود اختلاف و نفاق در بین اصلاح طلبان صحت نداشته و چنین سایت هایی که بر طبل اختلاف می کوبند اهداف و اغراض خود را دنبال می کنند هر چند رسالت رسانه ها باید در جهت اطلاع رسانی و اصلاح امور باشد.
اتفاقا همه نیروهای اصلاح طلب استان و حتی مرکزنشینان بر گماردن نیروی بومی تاکید داشته و هیچ اختلاف نظری در زمینه گرمسیری و سردسیری بودن افراد که یک حرف مضحک و انحرافی می باشد وجود ندارد. بنده اطمینان دارم همه نیروهای اصلاح طلب که از استان به تهران رفته و پیگیر موضوع استاندار و دیگر مسئولین اجرایی استان هستند از بزرگان اصلاح طلب و جز بهترین نیروها و مورد اعتماد اکثریت بوده که بدلیل احساس مسئولیت در قبال آینده جامعه و توسعه استان محرومشان تلاش می کنند و در همین راستا از نمایندگان محترم مجلس بویژه آقایان تاجگردون و زارعی که در مسیر کسب رای اعتماد به کابینه دکتر روحانی سنگ تمام گذاشتند انتظار می رود با اصلاح طلبان استان که در راه گسترش اندیشه اصلاح طلبی همواره بار سختی ها و مرارت ها را به دوش گرفته و بیشترین صدمات جسمی و روحی را به جان خریده و تحمل نموده اند مشورت کرده و از تکروی پرهیز نمایند که بزرگترین آفت هر جریان سیاسی تکروی افراد آن است.
در این شرایط حساس که وحدت و انسجام فکری نیروها به توسعه استان کمک شایانی می نماید به تمامی دوستان اصلاح طلب توصیه می شود تمام تلاش خود را برای انتخاب بهترین نیروی شایسته ای که همواره در وسط میدان بوده و بتواند پاسخگوی حجم زیاد مطالبات مردمی باشد بکار گیرند و پس از انتخاب هر گزینه ای توسط دولت محترم دست اتحاد همدیگر را فشرده و با آن نیرو کمال همکاری و همراهی را اعلان نمایند تا مخالفین راه و اندیشه اصلاح طلبی مایوس و توسعه استان بر اساس مدیریت توانمند و بر مدار عقلانیت پیش رود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • وحيد از مارگون گفت:

  سلام ودرود بردوست عزیزماناقای جلیل فر حرفاهای شما دردهای ماهم هست گفتمان اصلاحطلبی رای مردمی بود که دوم خرداد دیگری پدید اورد درجواب دوست عزیزمان اقای مرتضوی باید عرض کرد دوست عزیز ما 8 سال صبر کردیم ولی کسی نبود جواب مردم را بدهد شما دارید میگید باید صبر کرد زمانی که قاضی های هم چون سعید مرتضوی رای صادر میرد تحمل میکرد فکر میکرد زمانی که بزرگانی چون مصطفی تاج زاده و… رو به زندان میبرند تامل وتحمل فکر کردن داشتند مردم رای دادن برای تغییر وضع کشور خلاصه خیلی حرف برای گفتن داریم ولی دوستانی که کامنت ها رو میخونن حوصله انچنانی برای خوندی انشاهای ماندارند به امید فردای سبز وایرانی اباد زنده باد اصلاحطلبان

 • سید شهرام مرتضوی گفت:

  در جواب “بینا”
  فکر کنم اگه “صغرای و کبری” نوشته را رعایت کرده باشی،حقیر دلایل خود را آورده که دوستان اصلاح طلب اصلا چنین حقی ندارند که بخواهند قیم مردم باشند.چرا که “جناب دکتر روحانی” نماینده تفکر اصلاح طلبی نبود و شرایط باعث شد اصلاح طلبان به ایشان رای دهند.
  دوم اینکه حقیر در خصوص مصادیق نظری ندادم.
  سوم اینکه این حلقه ی “خودی ها” را که مشخص کرده و چه سنجه ای برای اصلاح طلبی ارایه کرده اند؟!
  که شما بعنوان “وحی منزل” پذیرفته اید،و ما را به آن می نوازید.

  لطفا اندکی در اظهار نظر تامل و تحمل به خرج دهید.

 • بینا گفت:

  دوست عزیز شما زیبا سخن می گوید اما در زیبای سخنتان گفتاری را بیان می کنید که موجب به دام انداختن شما در گفتارتان می شود. رفتار های این روزه اصلاح طلبان را نقد می کنید و انها را بازخواست میکنید که چرا به نظر اکثریت احترام نمی گذارند انجا که بیان داشتید: در تعیین”استاندار” به اراده مردم و خرد جمعی اندکی بیشتر بها دهیم///
  اصلا شما بر اساس کدام نظر سنجی میگوید گزینه معرفی شده فعلی بر اسا اراده مردم و خرد جمعی بوده است؟
  اصولا این گزینه معرفی شده جز اینکه در 2 روز پایانی بر زبان افتاد ایا کسی ایشان را می شناخت؟
  چرا واقعیت را بیان نمی کنید و از امال و ارزوهای خودتون میگوید.
  اگر به ارده مردم و خرد جمعی اعتقاد دارید پس چرا به این اراده و این خرد که در شاکله نخبگان و اصلاح طلبان استان و تهران منجر شد پشت پا می زنید و بدان پایبند نیتسند و نظر انان را محترم نمی شمارید؟
  چکونه شده است که نظر اجماع اصلا طلبان و نخبگان استان را نمی پذیرید اما نظر 1 شخص را نظر کل مردم میپندارید تا به خبیال خود به اهدافتون برسید؟
  اتفاقا 4 گزینه معرفی شده بر گرفته از اراده مرد و خرد جمعیست که ان اجماع اصلاح طلبان بر اساس مقبولیت عمومی و شان و شخصیتی که ان عزیزان نسبت به دیگر گزینه های در سطح استان و مردم داشته اند پذیرفته شده اند و اتفاقا انسان های شناخته شده و کارنامه داری هستند ، اما چه طور می شود که این گزینه ها که مقبول مردم هستند به یکباره نادیده گرفته می شود گزینه ای که مردم هیچ شناختی به انان ندارند می شوند اراده ملی؟
  عجبا از این گفتار و افسوس از این تناقض ها

 • سید شهرام مرتضوی گفت:

  با سلام خدمت دوست فرهیخته ام،جناب آقای جلیل فر؛بی گمان شادمانیم که گفتمان اصلاحات در سایه دولت تدبیر و امید به بار نشست.فرصت مغتنمی بدست آمده تا “داس” و “تیشه” را بگیریم و “کلید” به دولتمردان دهیم.
  یادمان باشد که دولت برآمده از متن و بطن جامعه “دولت اعتدال” است و نه متعلق به تفکر و مشی “اصلاحات”.
  البته هیچ قلم منصفی نمی تواند نقش کلیدی اصلاح طلبان را در پیروزی جناب آقای دکتر روحانی نادیده انگارد.
  اما دوستان اصلاح طلب ما دانسته یا نادانسته، “انصاف” را ذبح گاه می برند و خود را قیم مردم پنداشته اند،دایره ای از ” خودی” و ” غیرخودی” ساخته و پرداخته اند، و اصلاحات را در تعریفی پوسیده”فقط اعتقاد به اصلاحات در محدوده سیاست”معنا کرده اند.
  سنجه ی اصلاح طلبی را هم فقط در فریم های “رای”مصادره کرده اند.
  به “تکثر” علیرغم ادعاها و منشور اصلاح طلبی ایمان ندارند.از کادر سازی و معرفی جوانان به عرصه ی جامعه بیمناک و هراسان و ترسانند.هرگز نمی خواهند در نقش “ریش سفید”اصلاحات شناخته شوند،همواره می خواهند “رهبری” اصلاحات را در استان یدک بکشند.”رنگ” و غلظت اصلاح طلبی دوستان عزیز ما بسیار “پررنگ” است. هیچ رنگ دیگری را به جز رنگی که خود پرداخته اند،برنمی تابند.
  غرض از واگویه کردن این نقدهای”نخ نما” و کهنه،تلنگری است به دوستان که این مشی و منش که در پیش گرفته اند میراث فکری “اقتدارگرایان” است فقط با لعابی به نام “اصلاح طلبی.
  دوستان، دولت تدبیر و امید را فقط یک فرصت بدانند تا در سایه آن گفتمان اصلاح طلبی را باز تعریف و پرورده کنند،نه دولتی برآمده از “مشی اصلاح طلبی ناب”،وقتی از این روزنه و با این عینک به سیاست نگریستیم،سیاست ورزی ما دگرگونه خواهد شد،و اولویت ما به جای “تمرکز بر روی قدرت” به تمرکز بر روی “مشروعیت مدنی تفکر و مشی” تغییر خواهد کرد.
  چانه زنی در کریدور قدرت دولت اعتدال شاید بتواند بخشی از حقوق استیفا نشده ی اصلاح طلبان استان را اعاده کند اما،هرگز نمی تواند خواسته های آنان را به کمال برآورده کند.چرا که آنان میهمان عزیز این خوان اند و نه صاحبخانه ی مختاراین عمارت.
  پس می بایست بپذیریم که در تعیین”استاندار” به اراده مردم و خرد جمعی اندکی بیشتر بها دهیم،و دیگر اصلاح طلبان و اعتدال گرایان را نیز در اراده خود دخیل بدانیم. و بعنوان یک قیم فقط خواست خود را مطالبه نکنیم که چنین حقی نداریم.
  سنجه ی اصلاح طلبی خود را نیز وارسی و بازبینی کنیم شاید عقربه هایش گرفتار توهم افراط شده باشند.
  من در پایان در این مقال به نوبه خود از تک تک دوستان اصلاح طلب که گامی هر چند کوچک در راه اصلاح طلبی برداشته و در راه آرمان و اندیشه شان از هیچ تلاشی فرو نگذاشته اند صمیمانه بعنوان یک همشهری تشکر می کنم.و این نقد از درون را پایشی در راستای فربگی می دانم.

پربازديد