تاریخ درج خبر : 1391/10/04
کد خبر : ۸۱۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

عکسهای آرشیوی را به جشنواره نفرستید

در چهار دوره پیشین برگزاری جشنواره تجسمی‌ فجر هنرمندان رشته عکاسی نسبت به سایر رشته‌های تجسمی‌ همواره بیشترین استقبال را از این جشنواره داشته اند.

به گزارش سایت استان، حسن غفاری، دبیر عکس جشنواره در این باره می‌گوید: جشنواره تجسمی‌فجر با در برگرفتن تمام رشته‌های تجسمی‌شرایط تولید و رقابت را با تکیه بر فضای آموزشی برای هنرمندان ایجاد کرده است. در این میان هنرمندان بخش عکاسی بیشترین استقبال را از جشنواره دارند.امسال هم تاکنون تعداد عکس‌هایی که به دبیرخانه رسیده است رشته عکاسی در رتبه اول قرار دارد و با اختلاف زیاد رشته نقاشی در رتبه بعدی است.

او درباره علت این موضوع گفت: یکی از دلایل استقبال از این رشته همه گیر شدن عکاسی است و ساده و قابل دسترس بودن آن است. دوربین عکاسی این روزها مانند سایر لوازم اولیه در هر خانه‌ای پیدا می‌شود طبیعی است که تولید آثار هم بیشتر است. از طرفی انسان‌ها میل به جاودانگی دارند و هیچ چیز مثل عکاسی نتوانسته این میل را برآورده کند تا لحظه‌ای از خود را برای همیشه ثبت کند.

غفاری همچنین اظهار کرد: گستردگی آموزش عکاسی در هنرستان‌ها، مراکز آموزشی آزاد و دانشگاه‌ها هم مدام بر ظرفیت عکاسی اضافه می‌کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد