تاریخ درج خبر : 1391/10/04
کد خبر : ۸۱۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

سید‌ علی ملک‌ حسینی رئیس انجمن پیوند اعضای خاورمیانه شد

دکتر سید علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران ، رییس انجمن پیوند اعضای خاور میانه شد.

به گزارش سایت استان، دکتر سید علی ملک حسینی رییس بخش پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پدر پیوند کبد ایران به عنوان رییس دوره ای انجمن پیوند اعضای خاورمیانه (MESOT) برگزیده شد.

مدیرکل انجمن بیماران کلیوی استان فارس  در این زمینه گفت : انتخاب دکتر ملک حسینی به این مسوولیت با رای گیری اعضای این انجمن در سطح خاورمیانه انجام شده است .

نادر معینی افزود: بدون شک انتخاب دکتر ملک حسینی به این مسوولیت افتخاری برا ی جامعه پزشکی شیراز و استان فارس است.

عضو تیم پیوند اعضای بیمارستان نمازی شیراز هم گفت : این انتخاب برای مدت دو سال انجام شده و حضور دکتر ملک حسینی دراین مسوولیت می تواند منشاء اثر در حوزه پیوند کبد قلمداد شود.

دکتر صلاحی افزود: همچنین وی موفق به دریافت بهترین دستاورد پیوند کبد از جسد به بیمار شده است که افتخاری دیگر برا ی جامعه پزشکی است.

دکتر سید علی ملک حسینی چهره ماندگار ، رییس مرکز پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مشارکت تیم پیوند اعضا تا کنون هزاران پیوند کلیه و کبد دراین بیمارستان انجام داده است.

وی جراح و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است و نخستین پیوند کبد در ایران از فرد زنده به زنده را انجام داد و در دایره‌المعارف پزشکی به عنوان پدر پیوند کبد در ایران معرفی شد.

وی از پایه گذاران بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینای شیراز و عضو فرهنگستان علوم پزشکی است و نشان دولتی درجه یک دانش از سوی رئیس جمهوری به وی اعطا شده است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • reza گفت:

    با سلام وتبریک میلاد حضرت محمد (ص) و گرامی داشت دهه پر فروغ فجر .حضرت ایت ا… ملک حسینی زحمات وافری برای استان کشیدند . ایشان دلسوزترین دلسوز برای مردم بودند . خدایش رحمت کناد و قبرش پر نور………

پربازديد