تاریخ درج خبر : 1391/10/04
کد خبر : ۸۱۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح سومین تئاتر شهر کشور در یاسوج

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد از افتتاح تئاتر شهر یاسوح  روز شنبه  همزمان  با سالروز حماسه تاریخی 9 دی در شهر یاسوج خبر داد.به گزارش سایت استان، امین کمالوندی افزود:  با تفاهم نامه ای که بین اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد ، انجمن هنر های نمایشی و مرکز هنر های نمایشی کشور در راستای حمایت از اجرای نمایش هنرمندان صورت گرفت  این تئاتر شهر افتتاح میشود تا هنرمندان خوش استعداد هنر نمایش این استان از آن بهره مند شوند.

این مسئول استانی در ارتباط با افتتاح تئاتر شهر یاسوج اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد که قبل از این صاحب دو سینما شده بود در دی‌ماه امسال نیز شاهد افتتاح سومین تئاتر شهر کشور خواهد شد.

کمالوندی به مشخصات تئاتر شهر یاسوج که پس از دو استان البرز و خراسان رضوی در این استان افتتاح می‌شود اشاره و تصریح کرد: تالار روباز تئاتر با ظرفیت ۱۰۰ نفر، تالار آمفی تئاتر با ظرفیت ۲۱۳ نفر، پلاتوی ۱۳۰ نفره و یک اتاق تمرین گفتار از مشخصات این مجموعه خواهد بود که در آن قرار دارد.

وی همچنین بازسازی و بهینه سازی پلاتو مرحوم حسین پناهی و بازسازی و بهینه سازی تالار هنر،ساخت و راه اندازی پلاتو آبسالان ساخت ، راه اندازی تالار رو باز امام رضا(ع) و  تجهیز و بهینه سازی مکان انجمن هنرهای نمایشی را از دیگر دستاوردها  و  موفقیت های این اداره کل در حوزه زیرساخت های هنری دانست وعنوان کرد: تمام این فعالیت ها از مهر سال 1390  تاکنون صورت گرفته است .

کماوندی با اعلام این خبر که افتتاحیه تئاتر شهر با حضور مسئولین وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی انجام خواهد شد اظهار داشت: این مراسم در روز شنبه 9 دی با حضور آقای دکتر شاه آبادی معاونت امور هنری وزیر ارشاد و قادر آشنا  رئیس مرکز هنرهای نمایشی کشور و هیئت همراه  برگزار خواهد شد .

به گفته مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی  سخنران مراسم  9 دی  امسال استان کهگیلویه وبویراحمد دکتر شاه آبادی معاون امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است.

 منبع: عصردنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد