تاریخ درج خبر : 1391/03/29
کد خبر : ۸۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

آبشار یاسوج نگینی در دل پایتخت طبیعت ایران

در شمال شرقی و در فاصله سه کیلومتری شهر یاسوج پس از عبور از حاشیه درختان و باغ های سرسبز سیب، گردو، بلوط و چنار به آبشاری می رسیم که سرچشمه های زلال آن از دل کوههای سربه فلک کشیده زاگرس جوشیده و با جاری شدن بر سینه سنگی سبتر کوهستان جلوه هایی از طبیعت زیبای استان کهگیلویه و بویراحمد را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش ایسنا، در طول مسیر تا پای آبشار تفرجگاهی شکیل و زیبا و هماهنگ با طبیعت منطقه احداث شده و زیبایی ویژه ای به این مکان که یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری و طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد ،بخشیده است.

در حاشیه همین تفرجگاه، آلاچیق های بسیار شکوهمندی برای استراحت و پذیرای مدعوین برپا شده است که هرگوشه آن جلوه ای از فرهنگ و هنر بومی سنتی استان کهگیلویه و بویراحمد دارد.

این آبشار که ارتفاع آن تقریباً به طول 10 متر است به همراه پارک جنگلی که در حاشیه آن قرار دارد همه ساله پذیرای مهمانان و مسافران زیادی است که از صفا و طراوت باغ‌ها و گل های معطر اطراف آن و همچنین آب و هوای طبیعی و سالم آن بهره می‌برند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص این آبشار به خبرنگار ایسنا گفت:آبشار یاسوج با چشم انداز بدیع و موقعیت ویژه واقع در یاسوج پایتخت طبیعت ایران،سالانه مورد بازدید شمار زیادی از مسافران و گردشگران است.

علیرضا ایزدی افزود:فاز اول طرح با چند برنامه عمرانی که از قسمت بالادست آبشار به اجرا درآمده است،تا پایان تیرماه امسال به اتمام خواهد رسید و عملیات زیبا سازی پیش بینی شده برای کل مجموعه آبشار تا سال 92 به پایان می رسد.

ایزدی بیان کرد:400 میلیون تومان در سال 90 به این طرح اختصاص یافت و امسال نیز تلاش می کنیم بودجه بیشتری برای ادامه طرح زیبا سازی این آبشار مصوب شود.

وی با بیان اینکه قطعاً وضعیت آبشار تا پایان تیرماه وضعیت موجود نخواهد بود و فضای بسیار مناسب برای گردشگران فراهم خواهد شد، اضافه کرد:ایجاد آبشارهای مصنوعی در مسیر عبور گردشگران،ایجاد غرفه های صنایع دستی، بازسازی و توسعه امکانات رفاهی،ایجاد آلاچیق و دیگر امکانات رفاهی با مهندسی زیبا و ارائه خدمات روان از اهداف طرح زیبا سازی آبشار یاسوج است.

براساس این گزارش، استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز چندی پیش از احداث پروژه تله‌کابین آبشار یاسوج – پیست اسکی کاکان خبر داده و اظهار کرده بود در یک برنامه کاری- ورزشی و پیاده‌روی برای شناسایی خطوط تله‌کابین و تصمیم‌گیری و اجرای این طرح از پیست اسکی کاکان تا آبشار یاسوج به مسافت حدود 13 کیلومتر در مناطق زیبای کوهستانی و جنگلی این مسیر را پیاده پیمود.

هم‌چنین نیکزاد اعتبار اولیه اختصاص یافته برای آغاز این پروژه را 10 میلیارد ریال برشمرده و اعلام کرده است: چنانچه بخش خصوص متقاضی اجرای این طرح گردشگری باشد واگذار می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد