تاریخ درج خبر : 1391/10/05
کد خبر : ۸۱۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

دستور ویژه استاندار به ذی حسابان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ذیحساب های دستگاه های اجرای استان فاکتورهای خرید اجناس خارجی را نپذیرند.

به گزارش سایت استان، سید حسین صابری که در نشست هم اندیشی اقتصاد مقاومتی سخن می گفت، افزود: باید الگو سازی و اصلاح سبک زندگی در دستور کار قرار گیرد و اصلاح الگوی مصرف مربوط به یکسال نیست بلکه باید ما در تمام سال ها در این خصوص توجه لازم را داشته باشیم.

وی با بیان این مطلب که ظرف یک هفته باید پنج کمیته در خصوص اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شود، اظهار کرد:در زمینه فرهنگ سازی روحانیون، ائمه جمعه ، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه ها و رسانه ها فعالیت وتلاش کنند.

در خصوص توجه به پژوهش و اقدامات دانش بنیان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی اقدام کنند و یکی از مواردی که می توانند بررسی کنند،این است که چرا بالاترین نرخ مرگ و میرناشی از بیمارهای قلبی و عروقی در استان های لر نشین بخصوص کهگیلویه و بویراحمد است؟ که باید در خصوص شیوه مصرف دقت وتوجه لازم صورت گیرد.همچنین در خصوص نظم و انظبات و آرامش و بهداشت و درمان دستگاه های متولی و مربوطه اقدامات لازم را در خصوص برخی موارد ازجمله استفاده نکردن از خودرهای تک سرنشین و مصرف درست دارو انجام دهند.

همچنین حجت الاسلام موسوی متین معاون تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:میزان زباله های تولیدی در شهرهای ما از کلان شهرای کشور بالاتر است که باید در این خصوص کار فرهنگی صورت گیرد.

وی افزود: ما می گوییم استان کهگیلویه و بویراحمد محروم است اما کدام محرومیت؟ چراکه در جشن های عروسی و مراسم ختم و عزاداری هزینه های کلان و غذا های زیادی مصرف و دور ریخته می شود که نشان می دهد ما محروم نیستیم بلکه زیاده خواه هستیم و باید ائمه جمعه،دستگاه های فرهنگی و رسانه ها پای کار بیایند و در این خصوص فرهنگ سازی کنند.

همچنین یونس امیری، فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: باید به فرهنگ کار و تولیدتوجه لازم صورت گیرد .در این استان از بیکاری  و نبود شغل داد می زنیم  و آمارهای مختلفی اعلام می شود که از 13 تا 30 درصد است و باید نگاه ما به فرهنگ کار و تولید نهادینه شود و  اگر این امر محقق شد،بیکاری در کشور و استان نخواهیم داشت.

وی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به این معنا نیست که نخوریم و نیاشامیم  بلکه نباید اسراف کنیم و اسراف در استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه های مختلف بالاست.هزینه های مهمانی ها و مراسم های جشن و عزاداری بالااست و ما می گوییم محروم و فقیر هستیم اما من معتقد هستم ما از نظر دینی مالی و معنوی غنی هستیم و معمولاً در یک مهمانی از چهار تا شش رقم غذا پخته می شود و بر سر سفره می آوریم.

سردار امیری بیان کرد:تا زمانی که حمایت از تولید ملی نباشد بیکاری خواهیم داشت .کشور چین هم اکنون برای ما مهر ، تسبیح،سجاده، و ساعت اذان گو درست می کند و ما دنبال تولید ملی نیستیم و از تولید ملی حمایت نمی کنیم و فریاد می زنیم که بیکاری وجود دارد و شغلی نیست که باید در این خصوص برنامه ریزی دقیق داشته باشیم و اگر بخواهیم به اقتصاد مقاومتی عمل کنیم باید تولیدات خود را افزایش دهیم و از تولید داخلی حمایت کنیم.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد:ما باید اقتصادمان مردمی شود و تولید را به داخل خانه ها ببریم همانطوری که کشور چین در این زمینه عمل کرده و اعلام کرد که تا 10 سال آینده فقیری نخواهیم داشت.در گذشته هر روستایی مواد مورد نیاز خود را تولید می کرد اما امروز شاهد هستیم که تولیدات روستایی کمتر شده است.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد