تاریخ درج خبر : 1391/10/05
کد خبر : ۸۱۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اظهار نگرانی زارعی از بالابودن نرخ بیکاری

نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی ، مهمترین معضل حوزه انتخابیه خود را بیکاری عنوان و از وضعیت موجود این معضل اظهار نگرانی کرد.

به گزارش سایت استان، ” غلام محمد زارعی ” گفت: وضعیت بیکاری و افزایش نرخ آن در کهگیلویه و بویراحمد بویژه در شهرستان های بویراحمد و دنا نگران کننده است.

وی مهمترین درخواست حدود 80 درصد مراجعه کنندگان در حوزه انتخابیه و یا دفتر محل کار وی در مجلس شورای اسلامی را درخواست جویندگان کار برای فراهم شدن فرصت های شغلی ذکر و یادآورشد: متاسفانه هر روز برتعداد درخواست کنندگان برای استخدام به هر طریقی در شرکت های خصوصی یا دستگاههای اجرایی استان افزوده می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود اقداماتی که در قبل برای کاهش نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد بویژه شهرستان های بویراحمد و دنا انجام شده اما این اقدامات بنا بدلایل متعددی نتوانسته جوابگوی درخواست متقاضیان به کار باشد.

زارعی ، رکود در صنعت ، کشاورزی و پایین بودن وضعیت اقتصادی جویندگان به کار را از مهمترین دلایل فراهم نبودن بسترهای لازم برای کاهش نرخ بیکاری در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا برشمرد.

وی گفت: اغلب متقاضیان کار در استان را جوانان تحصیلکرده ، فعال و علاقمند به فعالیت در حوزه های مختلف تشکیل می دهند که می طلبد تدابیر ویژه ای برای کاهش نرخ بیکاری اندیشیده شود.

نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی از راه اندازی دوباره کارخانه هایی مانند قند و آرد در یاسوج ، طراحی صنایع جدید مانند خط تولید خودرو ، تکمیل و بهره برداری از پروژه هایی مانند پالایشگاه 50 هزار بشکه ای نفت ” شورم و شبلیز ” ، میدان گازی ” مختار ” ، خط آهن یاسوج ، احداث نیروگاه سیکل ترکیبی و سدهای ” شبلیز ، سیوکی و تنگ سرخ ” برای کاهش نرخ بیکاری در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا عنوان کرد.

زارعی اظهار امیدواری کرد با تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها و سایر پروژه های دیگر در بخش های کشاورزی و گردشگری در حوزه انتخابیه اش شاهد کاهش نرخ بیکاری جوانان تحصیلکرده باشد.

شهرستان های بویراحمد و دنا در منطقه سردسیری کهگیلویه و بویراحمد واقع که یاسوج مرکز استان در شهرستان بویراحمد قرار دارد.

شهرستان دنا با شهرستان بویراحمد نیز حدود 30 کیلومتر فاصله دارد.

منبع: عصر دنا

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • رحيم گفت:

    سحر تا چه زاید شب آبستن است. وعده و وعید دادن امری است رایج. هیچ صاحب منصبی را نمی شود به صرف دادن وعده و عید به با د انتقاد گرفت وی را متهم به ناکارآمدی کرد. چرا که برای تحقق خواسته ها و برآورد نیاز باید اول شرایط مهیاگردد. وقتی دولت بستر لازم را برای برآرود خواسته های مردمی آماده نکرده است . نماینده چطور می تواند به این خواسته ها جامه عمل بپوشاند. لذا او اگر وعده ندهد و اگر مردم را به آینده امیدوار نسازد چکار می تواند بکند.

  • علي محمد گفت:

    بابا یکی به این آقا بگه تو رو خدا چیزایی که امکان نداره یا مرتبط با ایشون نیست را به زبون نیاره . کارخونه قند که از 86 فعال شده چه دخلی به ایشون داشته . نیروگاه پالایشگاه خط تولید خودرو حرفایی که دوزار به حال مردم فایده ای نداره انگار همین دیروز بود که ایشون اعلام کرد قیمت خودرو را ارزان میکند و چه ساده لوحانه بعضیا هم میپذرفتن که بعله ایشون میتونه . اما یهو قیمت از دو تا سه برابر هم گذشت . اخه یکی نیست بگه بنده خدا تو در کجای این مسائل جا داری کی تو رو بازی میده

پربازديد