تاریخ درج خبر : 1391/10/05
کد خبر : ۸۱۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

خود داری از اخذ تصمیمات تنش زا در دانشگاه

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:پیگیری مصوبات مربوط به دانشگاه یاسوج در سفرهای هیأت دولت به استان باید توسط خود دانشگاه پیگیری شود .

به گزارش سایت استان، سید حسین صابری در نشستی با مسئولین و اساتید دانشگاه یاسوج با بیان این مطلب گفت: پیگیری اولیه مصوبات هر دستگاهی در وهله اول بر عهده همان دستگاه است ، هرچند اینجانب در برگزاری جلسات پیگیری و اجرای مصوبات ،‌ اصرار دارم.

وی بر درک شرایط حساس فعلی کشور و برخورد با سعه صدر و حوصله ، با مسایل تأکید کرد و گفت: تلاش کنیم آرامش جامعه را حفظ کرده و از اخذ تصمیمات تنش زا و تشنج زا به ویژه در سطح دانشگاه خود داری شود.

استاندار افزود: دانشجویان تعداد کمی از آمار جامعه را در بر می گیرند لیکن  اثرگذاری بالایی دارند و دانشگاه هم از همین منظر از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی همچنین اثرگذاری فعالیت های فرهنگی دانشگاهی را مختص همه جامعه و نه فقط دانشگاه،‌ دانست و گفت: معتقدم مسایل فرهنگی از اهمیت خاصی برخوردار است و باید مورد توجه ویژه دانشگاهیان قرار گیرد.

دکتر صابری بر میدانی و کاربردی کردن تحصیلات دانشجویان به ویژه دانشجویان مهندسی اشاره کرد و گفت: آموزش کاربردی دانشجو و آماده نمودن او برای ورود به بازار کار ، دیدگاه کاربردی مسئولین ، اساتید دانشگاه و خود دانشجو را می طلبد و چیزی نیست که از بیرون به دانشگاه تزریق شود.

وی بر ضرورت تأسیس مرکز رشد و تحقیقات در فضایی از دانشگاه تأکید کرد و گفت:  مرکز رشد باید توسط خود دانشگاه ها و با استفاده از اعتبار ملی احداث شوند، با اینحال جهت اجرایی شدن مصوبه هیئت دولت در خصوص راه اندازی مرکز تحقیقات و پارک علم وفناوری ، در صورتی که اراضی مورد نظر دانشگاه، متعلق به دولت و فاقد محدودیت باشد پیگیری لازم جهت را صورت می دهم.

استاندار بر ضرورت تعامل دانشگاه ها با دستگاه های اجرایی در زمینه انجام پژوهش های کاربردی و هدفمند تأکید کرد و اظهار داشت: دانشگاه ها باید در همه کارگروه های تخصصی زیر مجموعه شورای برنامه ریزی استان عضویت داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه برنامه ها،‌مشکلات و کمبودهای دانشگاه در خصوص مسایلی از قبیل نیاز به کاربردی شدن پژوهش و تعامل دستگاه ها با دانشگاه ها در این خصوص،‌ضرورت راه اندازی مراکز تحقیقات و رشد در سطح دانشگاه ، ضرورت کاربردی شدن تحصیلات دانشجویان،‌‌امکانات رفاهی دانشجویان و اساتید ، ایجاد شرکت های دانش بنیان ،‌مرجع شدن دانشگاه یاسوج و … توسط مسئولین و اساتید دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: عصر دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد