تاریخ درج خبر : 1391/10/05
کد خبر : ۸۲۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

قانونی بودن فعالیت تنها یک شرکت نصب آسانسور در استان

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این استان تنها یک شرکت طراحی و نصب آسانسور دارای نشان استاندارد و مجوز بوده که مردم و سازندگان ساختمان‌ها باید به این موضوع توجه کنند.

به گزارش سایت استان، محمد محمدی اظهار داشت: تنها یک شرکت نصب آسانسور در استان کهگیلویه و بویراحمد مجوز فعالیت دارد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: متأسفانه در زمینه نصب آسانسور حساسیت‌های لازم در میان سازندگان املاک و ساختمان‌ها وجود ندارد و این شرکت‌ها بدون داشتن مجوز همچنان در این استان فعالیت می‌کنند.

محمدی با بیان اینکه این اقدام شرکت‌های نصب آسانسور تخلف محسوب می‌شود، از معرفی این شرکت‌های بدون مجوز به مراجع قضایی خبر داد.

این مسئول در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت وجود استاندارد در هر محصول و کالایی گفت: خدمات ارائه شده از سوی شرکت‌ها و دستگاه‌ها باید استانداردهای لازم را داشته باشد.

وی تأکید کرد: عدم توجه به استانداردهای نصب آسانسور به منزله بازی با جان افراد است و لازم است مردم و مالکان از خدمات شرکت‌های بدون مجوز و استاندارد استفاده نکنند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شرکت‌های نصب آسانسور ابتدا باید از سازمان صنعت، معدن و تجارت پروانه تأسیس بگیرند و بعد از آن برای اخذ نشان استاندارد و مجوز لازم به اداره‌کل استاندارد و تحقیقات صنعتی مراجعه کنند.

وی به نقش رسانه‌ها در افزایش آگاهی مردم به خطرات استفاده از آسانسورهای بدون کیفیت اشاره و از خبرنگاران و مطبوعات خواست تا نسبت به وجود خطرات ناشی از نصب آسانسورهای غیر استاندارد در استان کهگیلویه و بویراحمد فرهنگ سازی کنند.

محمدی با بیان این‌که تنها یک شرکت در زمینه نصب آسانسور دارای مجوز فعالیت و کسب نشان استاندارد است، عنوان کرد: این شرکت اکنون در گچساران مستقر بوده و به همشهریان خدمات ارائه می‌دهد.

مد‌یر‌کل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: استاندارد آسانسور در قانون الزامی شده و فعالیت این شرکت‌ها بدون اخذ مجوز و استاندارد لازم ممنوع است.

وی از پیمانکاران و مالکان ساختمان‌ها خواست تا قبل از انعقاد قرارداد با شرکت‌های طراحی و نصب آسانسور از ایمنی و استاندارد این شرکت‌ها مطمئن شوند.

محمدی ارائه تأییدیه ایمنی آسانسور را در هنگام گرفتن پایان‌کار از شهرداری روشی مناسب برای الزام سازندگان و مالکان ساختمان‌ها به استفاده از آسانسور ایمن و دارای استاندارد اعلام کرد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد