تاریخ درج خبر : 1391/10/05
کد خبر : ۸۲۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

محیط زیست بر دفن زباله‌های یاسوج نظارت ندارد

فرماندار بویراحمد نظارت محیط زیست بر دفن صحیح زباله‌‌ها را نامناسب عنوان کرد و گفت: کلیه دستگاه‌ها و متولیان امر برای رسیدگی به جمع‌آوری زباله باید نهایت همکاری را داشته باشند.

به گزارش سایت استان، جلسه امحاء زباله شهرستان بویراحمد با حضور فرماندار بویراحمد، معاون سیاسی فرماندار، بخشدار مرکزی، رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد، رئیس راه و شهرسازی، آبفای شهری و جمعی از اعضا برگزار شد.

محمد الفونه فرماندار شهرستان بویراحمد دفن بهداشتی زباله در روستاهای حاشیه شهرستان بویراحمد را از مشکلات مهم عنوان کرد و گفت: از 250هزار نفر جمعیت این شهرستان 100 هزار نفر آن در حاشیه شهر و روستاهای اطراف مستقر هستند که دفن غیر اصولی زباله در این مکان‌ها مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

وی حاشیه شهر یاسوج را از مناطق مهاجرپذیر در این شهرستان بیان کرد و گفت: با توجه به این‌که مهاجرت به حاشیه شهر زیاد شده و جمعیت زیادی را در خود جای داده باید زباله‌های آن‌ها با شرایط خاصی و به‌موقع جمع‌آوری و دفن در مکان مشخص صورت گیرد.

این مسئول تصریح کرد: تاکنون اقدامات خوبی در این خصوص اعمال شده ولی با مشکلاتی مواجه بوده‌ایم و گاهی زباله‌ها دپو شده در کنار جاده‌ها منظره طبیعی را دچار زشتی کرده است.

مسئول ارشد اجرایی شهرستان بویراحمد اظهار داشت: باید محلی بهداشتی به منظور دفن صحیح زباله در نظر گرفته شود تا در افقی چند ساله و متمادی با مشکل دفن روبه‌‌رو نشویم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: محیط زیست به عنوان متولی پسماند زباله باید مکانی را برای دفن بهداشتی زباله‌ها در نظر بگیرد چراکه حفاظت از محیط زیست طبیعی بر عهده این واحد زیست محیطی بوده است.

الفونه نظارت محیط زیست بر دفن صحیح زباله ها را نامناسب عنوان کرد و گفت: کلیه دستگاه‌ها و متولیان امر باید برای رسیدگی به جمع‌آوری زباله نهایت همکاری را داشته باشند.

وی به جمع‌آوری زباله‌های محورهای بلهزار به جاده اصفهان اشاره کرد و گفت: لازم است پیگیری‌های لازم در این خصوص از سوی متولیان امر صورت گیرد و نسبت به اصلاح آن رسیدگی شود.

مسئول ارشد اجرایی بویراحمد بهترین مکان برای دفن زباله‌ها را سردشت کالوس عنوان کرد و گفت: شهرداری بهترین مکان برای پسماند زباله‌ها را این مکان پیش‌بینی کرده که در صورت تصویب طرح مدیریت پسماند اقدام به اجرایی شدن آن می‌کند.

الفونه دیگر مشکل موجود در سطح شهرستان بویراحمد را عدم مکان مناسب برای دفن لجن‌های چاه‌های دفنی دانست و گفت: پوشش فاضلاب در یاسوج 100 درصد نبوده و عدم اتصال برخی از مناطق به پوشش فاضلاب باعث بروز مشکلاتی در این خصوص شده است.

گفتنی است، در این جلسه مصوب شد تا سه ماه آینده بر اساس شرایط زیست محیطی مکانی برای دفن لجن‌های چاه‌های دفنی در نظر گرفته و اعلام شود.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محسن تیربند گفت:

    با سلام خدمت همه دوستداران طبیعت با توجه به مشکلات بهداشتی و زیست محیطی شهر یاسوج اینجانب با توجه به تخصص و تحصیلات خود طرحی را دنبال کردم در جهت جلوگیری از دفن کامل زباله شهری استان و بازیافت زباله و تولید کود کمپوست از زباله و جواز تاسیس ان را در سال 1389 از اداره صنایع و معادن گرفتم و در این خصوص با شهرداری و استانداری و شورای شهر و محیط زیست و منابع طبیعی صحبت کردم و همه عزیزان استقبال کردن و همچنین با صدا و سیما جهت آموزش های اولیه و آگاهی مردم در جهت همکاری با این نهادها وارد صحبت شدم ..
    این طرح هم طرحی است اقتصادی و هم اشتغالزاست و فرهنگسازی در استان و همچنین کنترل و جلوگیری از آلودگیهای زیست محیطی را در بر دارد.
    حال که دوستان بار دیگر متوجه این مشکل شدن من میتوانم جهت کمک به این استان که پایتخت طبیعت ایران نامگذاری شده طرح خود را در اختیار آنها قرار داده و تا حد توانم آنها را یاری خواهم داد.

پربازديد